Active Beauty
Trendy barevný make-up

Trendy barevný make-up

Aktuální trendy se nesou ve znamení barev. Vizážisté používají tvář jako malířské plátno a nevyhýbají se žádným odstínům z pestrobarevné palety. Duhové oční stíny. Křiklavě růžové rty. Hravé odlesky v pastelových tónech. Nechte se unášet na křídlech barevné fantazie.

Duhové oční stíny

Ohňostroj barev. U tohoto looku platí, že čím barevnější a rozmanitější kombinaci barev na oční víčka zvolíte, tím originálnější bude výsledek. Nebojte se sáhnout klidně po čtyřech až pěti různobarevných stínech naráz. Můžete se zkrátka dosyta vyřádit. Pokud to ale nechcete tolik přehánět, vyzkoušejte dvoubarevnou souhru tmavě modré s růžovou.

Jak na to: Nejprve použijte podkladovou bázi pod oční stíny, která zamezí jejich slévání a rozpíjení. Naneste tmavě modrou barvu od vnitřního koutku až do poloviny pohyblivého víčka. Stín by měl končit těsně pod obloukem řas. Poté vybarvěte zbytek oka až ke konci linie obočí růžovou a na okraji ponechte stíny záměrně neukončené. Přechod mezi barvami rozetřete štětečkem, aby nebyl příliš ostrý. Nakonec aplikujte růžový stín také na spodní víčko.

 

 

 

Red Eyes

junge Frau mit rot geschminkten Augen

Ve znamení červené. Červené líčení očí bylo v módě už v 90. let minulého století a nyní se opět vrací na výsluní. Ovšem s tím rozdílem, že tentokrát už nebudeme používat křiklavě červenou, ale spíše tmavší rudé odstíny, které přechází až do hnědé. U tohoto looku se vyplatí preciznost. Pro zjemnění celkového vzhledu můžete na spodní linii oka nanést bílou kajalovou linku a rty oživit broskvovou rtěnkou.


Jak na to:
Na toto líčení si vyhraďte čas a nikam nechvátejte. Nejprve skryjte drobné nedokonalosti a kruhy pod očima. Tento look totiž vyžaduje bezchybnou, svěží pleť. Po nanesení báze pod oční stíny obtáhněte linii spodních řas bílou kajalovou tužkou. Poté štětečkem definujte přibližný rozsah očních stínů. Teprve ve chvíli, kdy budou mít obě strany stejný tvar, můžete začít vybarvovat. Stíny nanášejte jemnými tahy štětečkem směrem od vnitřních k vnějším koutkům očí.

 

 

Nepřehlédnutelná pink

junge Frau mit pinken Augen

Síla kontrastů. Výrazně neonové, sametově matné rty připomínají trendy look 80. let. Zbytek líčení zde však ustupuje decentně do pozadí. Důležitou roli proto hraje sjednocená pleť s pečlivě zakrytými nedostatky a kruhy pod očima, které s růžovou moc dobře neladí. Pro ještě intenzivnější dojem můžete pod spodní řasy nepravidelně nanést černou linku.

Jak na to: Základem tohoto looku jsou hydratované a ošetřené rty bez popraskaných nebo suchých míst. Klidně proto začněte jemným peelingem na rty a poté použijte konturovací tužku v barvě rtěnky, která rty přesně ohraničí a zabrání rozpíjení rtěnky přes jejich přirozený okraj. Začněte uprostřed horního rtu a veďte linku k oběma vnějším koutkům úst. To samé zopakujte na spodním rtu. Teprve poté rty pečlivě vybarvěte rtěnkou.

 

Pastelové odlesky

Trendy pistáciová. Originální styl líčení, při kterém oční stíny opouští oční víčko a zdobí celý vnitřní koutek oka, krásně vynikne v třpytivých pastelových nuancích, například jemně pistáciové. Spolu s cíleně naneseným rozjasňovačem pak očím dodá zářivě pronikavý vzhled. V tomto případě můžete s klidným srdcem nechat řasenku stranou.

Jak na to: I u tohoto líčení začněte podkladovou oční bází, která prodlouží efekt líčení. Tentokrát použijte k nanášení očních stínů prsty a barvu aplikujte od vnitřních koutků oka až k začátku obočí. Jde o to, působit kreativně, ne precizně. Poté naneste stíny i ke spodním řasám. Nakonec použijte tekutý rozjasňovač do vnitřního koutku oka a na nejvyšší bod lícních kostí. Díky tomu bude vaše tvář ještě více zářit.