Active Beauty
Těhotenské bříško: 6 nápadů na pěknou památku

Těhotenské bříško: 6 nápadů na pěknou památku

Kulaté a nádherné: Těhotenské bříško přitahuje spoustu pohledů. Ještě před porodem je potřeba vyřídit spoustu důležitých věcí. Kvůli stresu z jejich zařizování by však neměla žena zapomenout na jednu důležitou věc: Vyhradit si čas na to, aby si vytvořila památku na své těhotenské bříško.

6 nápadů na vytvoření památky na těhotenské bříško

  1. Měřte se

Žádná jiná památka na těhotenské bříško nemůže být názornější: Metr, který roste z měsíce na měsíc, jasně ukazuje, jak zakulacené v určité fázi bříško již bylo. O něco hezčí než s krejčovským metrem bude památka s barevnou hedvábnou stuhou, kterou si každý měsíc omotáte kolem bříška a označíte si jeho obvod. Každý měsíc se toto místo o kus posune. Jednoduše působivé.

  1. Sádrový odlitek

Těhotenské bříško se dá zachytit také pomocí sádrového odlitku. Proces sice vyžaduje trochu námahy, ale o to působivější památku na těhotenství vám přinese. V dnešní době si můžete koupit sadu na sádrové odlitky se vším, co k tomu patří.

  1. Focení se snímkem z ultrazvuku: Umění, tapety, polštáře

Pohled na první snímek z ultrazvuku vyvolává husí kůži. Především tehdy, když se snímek přemění na osobité umělecké dílo. Jak na to? Různými způsoby. Například si můžete snímek z ultrazvuku nechat vytisknout nebo nakopírovat na folii, promítnout si ho na stěnu a barvou překreslit obraz: Neotřelý nápad na umělecké ztvárnění v dětském pokojíčku! Nebo si nechte snímek vytisknout na potah na polštář, na plakát nebo kamkoliv jinam, kde byste ho chtěli mít na očích.

  1. Poslech těhotenského bříška

Když jsou vzpomínky na těhotenské bříško nejen optické, ale také akustické, rozbuší se srdce rodičů ještě intenzivněji. Pokud si chcete takovou nahrávku svého miminka obstarat, domluvte se se svým gynekologem. Pomocí speciálních přístrojů se dá nahrát tlukot srdce i zvuků v bříšku. Pokud váš lékař tuto možnost nenabízí, požádejte svého partnera nebo jiný doprovod, aby nahrál ultrazvuk v ambulanci na mobilní telefon.

  1. Fotky a zase ty fotky

V době vysoce kvalitních fotoaparátů v mobilních telefonech nestojí dokumentaci těhotenského bříška nic v cestě. Ať už množstvím snímků za sebou, nebo občasnou fotkou. Vyfotit se můžete sama před zrcadlem nebo požádejte partnera. Bříško si pomalujte veselými barvami, barvou na prstě napište na bříško jméno miminka (pokud už jste rozhodnutí) nebo poproste sourozence, aby vytvořili pro toho dalšího na bříško veselou malbu. Další milý nápad: Každý měsíc se vyfoťte ve stejné poloze a stejném oblečení. Při následném zhlédnutí uvidíte, jak bříško postupně rostlo.

  1. Dopisy pro miminko

Dopisy nebo deník, ve kterém maminka zaznamená své myšlenky, starosti i přání, jež se jí během těhotenství honí hlavou, vytvoří taktéž dojemnou vzpomínku na těhotenské bříško. Nejkrásnější na tom je, že z tohoto suvenýru se nebudou těšit pouze rodiče, ale později i samotné dítko. Koneckonců, právě ono bylo hlavním představitelem tohoto období.