Active Beauty
Styling vlasů: Vyměňte rovné vlasy za vlnité a naopak

Styling vlasů: Vyměňte rovné vlasy za vlnité a naopak

Sametově hladký účes

Bez tepelné úpravy:

Jestliže máte od přírody relativně rovné a hladké vlasy, potřebujete jen při mytí použít vhodné produkty, od šamponu po bezoplachový kondicionér s vyhlazujícím efektem. Když máte víc času, můžete vlasy vysušit pomocí studeného vzduchu a kartáčem je uhladit.

Fén + kartáč:

Ačkoliv přichází na řadu fénování, neměli byste hned přepínat na nejvyšší tepelný stupeň. Při úpravě vám pomůže také uhlazující stylingový sprej. Důležité je, abyste to nepřehnali s množstvím, jinak byste se rychle dočkali mastných vlasů. Dlouhovlásky si vezmou na pomoc rovný kartáč, krátkovlásky kulatý. Pramen po prameni vlasy vždy napněte pomocí hřebenu, krátce vyfénujte a ještě jednou pročesejte. Fénujte vždy směrem od kořínků ke konečkům.

Žehlička:

Pokud vaše vlasy nevydrží přirozeně rovné a do dalšího mytí se vždy zvlní, vezměte si na pomoc žehličku. Dobře vysušené vlasy opět vyžehlete pramen po prameni, od pěšinky ke konečkům. Nezapomeňte použít stylingový přípravek s tepelnou ochranou, aby se vlasy zbytečně nepoškodily.

Permanentní narovnání:

Už vás nebaví vaše přirozeně se vlnící vlasy? Pak můžete využít permanentního narovnání v kadeřnickém salonu. Jak dlouho tento efekt vydrží, se odvíjí od zatížení vlasů a také od toho, jak silné jsou přirozené vlny. Může se stát, že pokud už nyní máte vlasy chemicky hodně zatížené nebo zesvětlené, nebude vaše přání na narovnání vyslyšeno.

DIY – Oplachová kúra pro hladké vlasy:

Tato domácí kúra se postará o vyrovnané pH a vyhladí svrchní vrstvu. Zároveň zjednoduší rozčesávání a vlasy rozzáří. Smíchejte 2–3 lžíce (jablečného) octa s 1 litrem studené vody. Do tohoto nálevu ponořte celé vlasy a nakonec s ním pomalu oplachujte celou hlavu (mimo obličej). Vlasy jemně vyždímejte a vyfénujte jako obvykle.

Romantické vlny

Zapletené a zatočené:

Pro získání zvlněných vlasů nemusíte rovnou sahat po kulmě. Po umytí vysušte vlasy jemně ručníkem a následně nechte trochu uschnout. Potom je zapleťte a yfénujte pomocí vlažného vzduchu. Počet copů závisí na tom, jak velké mají být následné vlny. Suché copy rozpleťte, pročesejte jen pomocí prstů a zafixujte lakem. Vln se nemusí vzdát ani krátkovlásky. Jednoduše zatočte jednotlivé pramínky ručníkem vysušených vlasů dokola a vždy je připevněte k hlavě pomocí vlásenky. Potom vlasy vysušte fénem nebo nechte uschnout a nakonec jen jemně pročesejte prsty.

Kulma nebo žehlička:

Tolik oblíbené plážové vlny se vám podaří vytvořit nejlépe pomocí žehličky. Jestliže spíše toužíte po slavnostních vlnách nebo kudrlinkách, sáhněte raději po kulmě. Čím tenčí kulma a také pramínky, tím bohatší účes plný kudrlin vytvoříte. I v tomto případě na vlasy nejprve naneste tepelnou ochranu. Potom rozdělte vlasy na jednotlivé prameny, které postupně natáčejte na kulmu. Vždy vydržte asi pět vteřin. Nakonec celý účes zpevněte lakem na vlasy. Pokud chcete, aby vám vlny vydržely i další den, tak vlasy nepročesávejte, ale jen je opatrně upravte pomocí hřebenu.

Trvalá:

Kudrnaté vlasy s typickou trvalou patří k symbolům let minulých. Ačkoliv pohled na dobové fotky nám může připadat směšný, moderně pojaté trvalé zvlnění vlasů žádají ženy i dnes. Nemusíte se však bát, že by vás účes vrátil do 80. let. Namísto tehdejších malých loken se dnes v salonech soustředí spíše na mírné zvlnění. Také používané prostředky prošly zásadním vývojem a nabízí větší péči než tehdy. Jestliže vás ale už nyní trápí roztřepené, drsné a oslabené vlasy, raději byste se do této procedury pouštět neměli. A po natočení už zbývá jediné: pečovat, pečovat, pečovat. Bohatá hydratace a pravidelné masky na vlasy jsou v tomto případě nutností.

DIY – Lněná semínka pro vlnité vlasy:

Jakkoliv to zní prapodivně, tak přípravek pro vlnité vlasy si můžete sami vyrobit doma ze lněných semínek. Přiveďte k varu 20 g lněných semínek s 500 ml vody a vařte při mírné teplotě zhruba pět minut, dokud směs nezhoustne. Měla by být polotekutá, zhruba jako bílek. Přidejte 1/2 lžičky medu a směs nalijte do lahve. Tento stylingový gel vmasírujte vždy po umytí do vlasů, množství závisí na délce vlasů, mělo by být zhruba jako lískový až vlašský ořech.
Nakonec vlasy vyfénujte s difuzérem.