Menu

Střihání vlasů: Tohle know-how mají jen profesionálové

Ne nadarmo patří střihání vlasů v kadeřnickém oboru ke královským disciplínám

Home » Krása » Střihání vlasů: Tohle know-how mají jen profesionálové - 07.2020

S mnoha činnostmi ohledně vlasů si často poradíme sami doma. Ať už jde o důkladnou péči nebo barvení. Ale střihání stále raději svěřujeme do rukou profesionálů. Koneckonců, dobrý střih je považován za královskou disciplínu v kadeřnictví. Proč vlastně? 

Střihání vlasů: Co zvládne profesionál lépe?

Střihání vlasů je řemeslo. A jako takové vyžaduje trénink. Profesionální střih není pouze o zkrácení vlasů, ale měl by udržet vlasy ve formě a zdravé. A také odpovídat individuálním potřebám a představě zákazníka. Kadeřníci znají nejrůznějších struktury vlasů. Mohou tak odhadnout, jak střih následně ovlivní celkový účes. Výsledek: Vlasy ostřihané profesionálem se vám podaří doma snadno upravit.

A kromě toho, střihání vlasů není jen o cviku a rutině, ale také o kvalitních nástrojích. Především nůžky musí být v té nejvyšší kvalitě, aby prameny opravdu hladce přeřízly, neskříply je a tím nepoškodily. Další výhodou profesionálního střihu je, že kadeřníci se pohodlně dostanou k hlavě ze všech stran.

 

Střihání vlasů doma: Co zvládneme sami?

Profesionální střih dostane z vlasů to nejlepší, dodá hlavě opticky harmonickou formu a jeho nositeli usnadní styling. Proti občasnému přiložení vlastní ruky k dílu však nelze nic namítat. Příležitostné zastřižení totiž udržuje účes a zdravé vlasy.

Takové zastřižení není o tom, jak účes vytvarovat, ale spíše o udržení profesionální střihu tak dlouho, jak jen je to možné. Cílem je odstřihnout přerůstající nebo polámané konečky, aniž by se změnila základní forma účesu. Díky tomu bude účes déle svěží a upravený a vlasy budou chráněny proti dalšímu třepení.

Jak často vlasy střihat?

Pravidelný střih je potřeba nejen proto, že vlasy neustále rostou a účes tak v průběhu času mění svůj tvar, ale především kvůli tomu, že konečky bývají v důsledku vysušení a tření o oděv poničené. Je však potřeba rozlišovat: Klasické střihání od profesionála se doporučuje každých šest až osm týdnů. Avšak každé tři týdny by se měl provádět dusting neboli oprašování, při němž se zastřihnou jen poničené konečky. To funguje u vlasů delších než nad ramena, nehledě na to, zda jsou rovné, nebo kudrnaté.

Dusting: Geniální trik na zastřižení doma

Pro příležitostný dusting nepotřebujete profesionála, jen dobrou techniku. S tímto trikem si zvládnete zastřihnout konečky sami: Vlasy sepněte velmi pevně do culíku. Je velice důležité, aby culík seděl přímo uprostřed zadní strany hlavy. Nyní natáhněte délky vlasů nad hlavu. Konečky, které nerovnoměrně vyčnívají, zkraťte ostrými nůžkami. A máte hotovo! Další návštěva kadeřnictví může ještě chvilku počkat. Mnoho lidí si ji však velice užívá, ať už kvůli atmosféře nebo příjemné masáži hlavy.

Na co si při střihání dát pozor

+ Stříhejte nasucho: Suché vlasy vypadají úplně jinak než mokré. Pro laiky je proto snadnější zastřihnout si konečky, když jsou vlasy suché, protože nejlépe uvidí konečný výsledek.

+ Vlasy nejprve umyjte: Mastné kořínky vlasů opticky změní celý účes, vlasy nejsou tak jemné a rovnoměrné jako po umytí. Proto si je před zastřižením vždy důkladně umyjte a vysušte.

+ Používejte profesionální nůžky: Kvalitní nástroje jsou opravdu důležité. Pouze speciální nůžky na vlasy mají rovné a ostré nože, které vlasy perfektně ustřihnou. Investice stojí za to.

+ Držte nůžky správně: Nůžky byste nikdy neměli držet vodorovně k vlasům, ale spíše svisle. Díky tomu působí místo zastřižení přirozeněji, ale stále rovnoměrně.

Nahoru
OKDalší informace