Active Beauty
Stárnout se dá i stylově

Stárnout se dá i stylově

Naslouchejte své intuici a nebojte se být odvážná, jen tak naleznete svůj vlastní styl. Potom vyjde vaše vnitřní záře najevo úplně sama. Nikdy není pozdě na to, začít být sama sebou.

Šedesátiletá Katja je nejen modelka, ale také kunsthistorička a učitelka jógy. Tato inspirativní žena se s námi podělila o to, jak si v průběhu let vytříbila svůj styl.

 

Individuálně a stylově

  1. Zaměřte se na své přednosti

Katja věří, že člověk se může do určité míry naučit vnímat módu a najít svůj styl díky tomu, že bude sledovat ostatní lidi. Celý život ji provází vnitřní nutkání oblékat se vždy tak, jak se líbí jí, bez ohledu na to, co je zrovna in. Její maminka vždy kladla velký důraz na kvalitu materiálu i zpracování, v čemž pokračuje i Katja.

„Když jsem byla v pubertě, musela jsem se nejprve, stejně jako většina dívek, vyrovnat se svým měnícím se tělem. Nosila jsem široké svetry a košile mého tatínka, abych se schovala. Poté jsem naštěstí prošla vývojem a naučila se mít ráda i své tělo. Dnes už se nebojím nosit i takové kousky, které mé tělo zvýrazní. V mém věku již naštěstí vím, co mi sluší. Nebojím se zvýraznit své dlouhé štíhlé nohy.“

  1. Nenásledujte trendy, ale svou intuici

Aktuální trendy vám mohou sice ukázat cestu k novým experimentům, ale ani jejich slepé následování vás nedovede k vlastnímu stylu. Ten vyžaduje nejprve naslouchat vlastní intuici. Ta nás doprovází na každém kroku a jako tichý vnitřní rádce nám ukazuje, co se nám líbí. Bez ohledu na to, co je právě in.

Přesně tak to dělá i Katja: „Já jsem již jako dítě vnímala, co se mi líbí a co ne. V sedmdesátých letech jsem nejraději nosila fialové oblečení, jenže to tehdy téměř nikde nebylo k dostání. A tak jsem si jednoduše kupovala bílé a doma si ho barvila.“

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Vsaďte na kvalitu

Nehledě na styl, který kdo upřednostňuje, by v žádném šatníku nemělo chybět pár základních kousků. Nadčasová klasika v neutrálních barvách se potom dá totiž velice rozmanitě kombinovat.

K tomuto základu patří: dobře padnoucí džíny, klasická košilová halenka, jednobarevný blejzr a bílé tričko. Poslední jmenované bychom našli i u Katji: „Miluji bílou barvu. Bílé tričko je vždy dobrou volbou, jde o naprostou klasiku v mém šatníku. Stačí přidat úsměv a člověk je ihned krásný.“ Častý smích působí nejen sympaticky, ale také nás dělá šťastnějšími.

  1. Experimentujte se šperky 

Dejte si záležet na špercích. Oblečení může být jednoduché a decentní. Stylové akcenty svému outfitu pak dodáte díky zdobené obuvi, opasku nebo náhrdelníku. Právě pomocí šperků se dá velice snadno otočit styl jiným směrem.

Sama Katja vsází na klasický, decentní look, který však zvýrazňuje opulentními šperky. Díky nim se dá skvěle experimentovat, aniž byste hned museli měnit kompletní garderobu.