Active Beauty
Skvělý look nemusí být drahý

Skvělý look nemusí být drahý

Dobrá rada nemusí být drahá. Ale to ani skvělý make-up. V dm najdete spoustu užitečných zkrášlujících pomocníků, ale také pro vás máme vhodné tipy a triky, jak s nimi při líčení naložit. A to zcela zdarma. Není to úžasné?

Samozřejmě, že make-up nemusí stát majlant. Možnost dobře vypadat nesouvisí s penězi. Ani profesionální vizážisté často neutrácejí za svou výbavu horentní sumy. Právě naopak, velmi dobře vědí, kde mohou ušetřit, aby bylo líčení výhodné, ale zároveň vysoce kvalitní. Vhodné produkty seženete v dm. A se zbytkem vám poradíme:

 

Make-up výhodně, ale geniálně: Ty nejlepší tipy, jak při líčení ušetřit

Nejprve prsty, potom houbičky: Správný postup pro make-up

Beauty blender i štětec pomáhají rovnoměrně rozmístit make-up a dokonale ho rozetřít. Avšak pokud aplikujete make-up přímo na houbičku, ta tuto konzistenci částečně vsákne a postará se o zbytečné plýtvání. Proto je vždy lepší nejprve rozmístit make-up po obličeji pomocí prstů a až následně pracovat s houbičkou nebo štětcem.

Prázdná řasenka? V žádném případě!

Řasenka nesmí chybět u žádného dobrého líčení. Jenže právě kvůli tomu, že ji používáme tak často, je vždy velmi rychle zase prázdná. Alespoň si to myslíme. Nejčastěji černá pasta v tubě jednoduše zaschne a kartáček ji už nedokáže dostatečně nabrat. Nemusíte si však hned jít koupit řasenku novou. Kdo chce přistupovat ke svému líčení i peněžence šetrně, raději do stávající řasenky kápne jednu až dvě kapky zvlhčujících kapek do očí nebo roztoku na kontaktní oči, směs promíchá pomocí kartáčku a jednoduše používá řasenku dál.

Dokonale padnoucí odstín díky pár kapkám

V zimě je naše pokožka světlejší než v létě, čemuž bychom také měli odpovídajícím způsobem uzpůsobit odstín používaného make-upu, aby líčení vypadalo stále přirozeně. Neznamená to ale, že je potřeba utrácet za několik make-upů v různé barevné škále. Kdo chce při líčení ušetřit, raději si pořídí speciální barevné kapky. Ty se dají variabilně vždy přimíchat do make-upu, čímž si vytvoříte vhodný odstín odpovídající aktuálnímu stavu pleti. Stejně to funguje i s BB krémem.

Multifunkční paletka: Z líčení udělá levnou & geniální záležitost

V dm naleznete nejrůznější paletky, které jsou multifunkční a zároveň výhodné. Náš tip: Vybírejte si z paletek, které kombinují převážně červené, hnědé a nude tóny. Touto chytrou investicí zabijete dvě mouchy jednou ranou. Červené odstíny totiž můžete využít jako oční stíny i jako tvářenku, a dokonce také jako podklad pro matné líčení rtů. Hnědé nuance se hodí na oční stíny, ale také pro konturování. A světlé nude tóny využijete k rozjasnění. Hotovo. Výhodně. Skvěle.