Active Beauty
Styling bez fénu

Styling bez fénu

Uvažujte s chladnou hlavou. Vlasy těžko snáší, když je vystavujeme přílišnému teplu. Proto je teď v módě styling bez použití horkého vzduchu. Ukážeme Vám, jak na to.

Je to stará známá písnička. Každý většinou touží po tom, co nemá. Kdo se může pyšnit od přírody kudrnatými vlasy, chtěl by raději rovné. A komu rostou vlasy krásně rovné, sní o nadýchaných vlnách. Abychom se proto přiblížily našim ideálům, sáhneme často po žehličce na vlasy nebo kulmě. Má to však jeden háček. Pravidelný styling horkým vzduchem naše vlasy trvale poškozuje.

I pokud používáme ochranné a pečující přípravky, dá každé žehlení našim vlasům pořádně zabrat. Vysoké teploty, ať už jde o horký vzduch z fénu neb páru z žehličky, totiž působí přímo na vlasovou strukturu a negativně se na ní podepisují. Vlasy se po čase jednoduše vzdají a stávají se vysušené, lámavé a roztřepené. A to je konec snu o nádherné hřívě. Zacházejte proto při úpravě vlasů s horkem opatrně. Nebo ho jednoduše úplně vynechejte.

 

Šetrný styling

Péče je základ. Šampony, bezoplachové balzámy, oleje a séra určené speciálně pro rovné a hladké vlasy dodávají potřebnou hydrataci a představují tak nejlepší přípravu na začátek. Sáhněte po produktech, které slibují vyhlazení vlasové struktury. Ty samy o sobě sice ještě nevytvoří „sleek look“, ale zkrotí nepoddajné lokny a vytvoří perfektní základ pro hladký účes.

Kvalitní kartáče na vlasy. Pozornost je třeba věnovat i správnému výběru hřebenů a kartáčů. Nejlepším pomocníkem pro hladké a rovné účesy je takzvaný Paddle Brush. Tento plochý, extra široký kartáč, bývá díky integrovanému vzduchovému polštářku obzvlášť jemný a působí antistaticky. Vlasy jím občas jemně pročesejte i během schnutí.

Vyhlazující kúra. Po umytí naneste na vlasy vyhlazující sérum nebo speciální vlasovou kúru. Ideální jsou produkty s antistatickým účinkem. Speciální vlasové emulze nebo stylingové pěny pomáhají zlepšovat vlasovou sktrukturu, přičemž pečují o každý jednotlivý vlas a vytváří na jeho povrchu ochranný film. Také uhlazující sprej je vhodnou volbou.

Svět naruby. Pomocí natáček k hladkému účesu. Zní to jako paradox, ale funguje to. Pro uhlazený účes natočte ještě mírně vlhké vlasy na XL natáčky. Optimální jsou přitom natáčky na suchý zip. Čím větší průměr budou mít, tím lépe. Pro větší objem je třeba natáčet vlasy co nejvíce od hlavy proti směru jejich růstu. Tak dosáhnete obzvláště hladkého a vzdušného výsledku. Potom nechte vlasy dvě až tři hodiny doschnout, sundejte natáčky a účes důkladně pročešte. Tento způsob úpravy je vhodný zejména pro kratší až polodlouhé vlasy.

Studený vzduch. Pokud zrovna nemáte tolik času, můžete vlasy vyhladit pomocí fénu se studeným vzduchem. To sice také chvilku zabere, ale vlasům škodí výrazně méně než horký vzduch. V tomto případě fénujte vlasy nejlépe přes kulatý kartáč, postupně pramen po prameni.

Šikovní pomocníci. Balea stylingový sprej pro tepelnou ochranu, uhlazující sprej, antistatický objemový sprej proti krepatění a sprej pro rychlé schnutí vlasů se postarají o ochranu před horkým vzduchem během fénování, žehlení nebo kulmování a pomohou vykouzlit dokonale hladký účes.

 

Vzdušné vlny

Také jemně zvlněný účes, ale i bohaté lokny můžete vytvořit bez pomoci horkého vzduchu. K nejběžnějším metodám samozřejmě patří použití natáček nebo papilot. My Vám však představíme i jiné možnosti. Například přirozené vlny díky látkové čelence do vlasů nebo zatočenému drdolu. V těchto případech hraje důležitou roli příprava. Použijte proto šampon nebo speciální pěnu pro vlnité vlasy.

Lokny pomocí sponek do vlasů

Krok 1: Budete potřebovat fixační sprej, hřeben s tupírovací špičkou a dostatek vlásenek, tedy pírek do vlasů. A samozřejmě čas a trpělivost.
Krok 2: Po umytí nejprve vlasy důkladně pročešte.
Krok 3: Hřebenem oddělte jednotlivé pramínky. Ty točte pomocí prstů tak dlouho, dokud se přirozeně nestočí až k hlavě.
Krok 4: Malé zakroucené drdůlky, které přitom vzniknou, upevněte pomocí pírek a ponechte takto upravené přibližně tři hodiny.
Krok 5: Poté pírka odstraňte a vlasy lehce pročechrejte.
Krok 6: K zafixování výsledku použijte fixační sprej nebo lak pro větší objem vlasů.

BUCH TIPP Oslnivé kadeře
  1. Tvarující. Za pomoci stylingového krému na úpravu vlnitých a kudrnatých vlasů od Balea Professional snadno vymodelujete okouzlující, lesklé vlny. Zároveň chrání vlasy před teplem.
  2. Pečující. Šampon Balea Professional pro vlnité vlasy udrží Vaše lokny přirozeně pružné, silné a hedvábně lesklé. Neobsahuje silikony a má antistatický účinek.

Lokny pomocí čelenky do vlasů

Tento malý trik Vám pomůže jednoduše vykouzlit přirozené lokny. Výsledkem budou krásně vlnité vlasy bez použití horkého vzduchu. Navíc si vystačíte s pouhou látkovou čelenkou do vlasů a fixačním sprejem.

Krok 1: Vlasy dobře pročešte a lehce navlhčete.
Krok 2: Navlékněte si na hlavu čelenku, ale nestahujte ji úplně dolů. Měla by zůstat nad ušima.
Krok 3: Postupně od obličeje odebírejte jednotlivé prameny vlasů široké asi dva centimetry a obmotávejte je kolem čelenky. Čím tenčí pramínky jsou, tím výraznější budete mít později vlny.
Krok 4: Pokračuje směrem k zadní části hlavy, dokud nebudou všechny prameny obtočené kolem čelenky.
Krok 5: Pak už to chce jen trpělivost. Nejlepší je proto vyzkoušet tento způsob večer a nechat vlasy vlnit se přes celou noc.
Krok 6: Ráno vlasy uvolněte a čelenku si sundejte. Vlny můžete pročesat pomocí prstů nebo řídkým hřebenem. Na závěr použijte fixační sprej.

Další tipy na působivý vlasový styling