Active Beauty
Revoluce v čištění pleti

Revoluce v čištění pleti

Kouzelné houbičky, elektrické masážní kartáčky a nanočástice nazývané micely. Seznamte se s nejoblíbenějšími trendy v oblasti čištění pleti.

Je to stále stejná písnička. Den co den se na našem obličeji usazuje vrstvička přebytečného kožního mazu, nečistot z vnějšího prostředí a zbytků make-upu, která ucpává póry a je ji proto třeba každý večer důkladně odstranit. Jinak by totiž pokožka nemohla v noci volně dýchat a regenerovat se. Čištění zkrátka představuje alfu a omegu péče o pleť a připravuje ji na následné ošetření. Pro zdraví, svěžest a krásu pokožky je proto přinejmenším natolik důležité jako samotné pleťové krémy.

Umýt si obličej čistou vodou však už dávno nestačí. Ke správnému a efektivnímu vyčištění pokožky toho patří mnohem víc. Což ale na druhou stranu neznamená, že by mělo jít o nějakou náročnou proceduru zabírající hodně času. V dnešní době můžeme vybírat z široké nabídky multifunkčních čisticích produktů i elektronických pomocníků, kteří proces odličování a čištění pleti výrazně usnadní a urychlí.

Také čisticí produkty by měly odpovídat individuálním potřebám jednotlivých typů pleti.

Přípravky uzpůsobené specifikům daného typu pokožky významně ovlivňují nejen to, jak bude vaše pleť vypadat, ale především i jak se bude cítit. Ať už se rozhodnete vyzkoušet nejnovější vychytávky, jako jsou elektrické kartáčky na čištění pleti či mycí konjakové houbičky, či raději dáváte přednost přírodní kosmetice a čisticím pleťovým olejům nebo se spolehnete na oblíbený multitalent v podobě micelární vody. Hlavní roli přitom hraje váš vnitřní pocit, který spolehlivě poradí, co je pro Vás nejlepší.

Správné vibrace

Moderní technologie si našly své místo i v oblasti péče o krásu. Takže například elektrický kartáček již není využíván jen k čištění zubů, ale byl vyvinut také jeho příbuzný sloužící k šetrnému, ale přitom velmi účinnému čištění pleti. Kromě odstranění odumřelých kožních buněk a hloubkového vyčištění prostřednictvím jemných vibrací navrací pokožce pružnost a vitalitu. Zároveň zjemňuje póry a poskytuje i lehký liftingový efekt. Krouživé masážní pohyby navíc zajišťují lepší prokrvování a zanechávají pleť hebkou, rozjasněnou a vitální.

V zásadě rozlišujeme tři typy kartáčků na čištění obličeje: tzv. sonické, fungující na bázi ultrazvukové technologie, elektrické a klasické manuální, kde je třeba ještě zapojit i práci rukou.  Některé z high-tech přístrojů disponují několika druhy vyměnitelných hlavic. Jemný kartáček je určen ke každodennímu čištění, trochu tvrdší štětinky mohou sloužit jako peeling a existují i speciální hlavice k vmasírování pečujícího krému do pokožky.

Použití čisticích kartáčků je velmi jednoduché: Navlhčíme obličej, na nástavec s kartáčkem aplikujeme běžný mycí přípravek, zapneme přístroj a asi minutu jím jemně kroužíme po obličeji. Většina z těchto kartáčků je voděodolná, takže je možné používat je i ve sprše nebo si masáží zpříjemnit horkou koupel.

Přírodní poklad

 

Na podobném principu v podstatě funguje i hit v péči o pleť – konjaková houba. Jen zde musíme při čištění sami přiložit ruku dílu. Jde o přírodní produkt z hlízovitého kořene rostliny Konjac. Neobsahuje tedy žádné barvicí ani konzervační látky, je přirozeně veganská a lehce kompostovatelná. Pochází z Asie, především z Japonska, kde je již odedávna běžnou součástí zdravého jídelníčku, ale také zkrášlujících rituálů.

Díky svým antibakteriálním účinkům je ideální na čištění pleti a hodí se i pro suchou a citlivou pokožku. Jedinečná struktura houby masíruje pleť obličeje jako jemný peeling, stimuluje prokrvování, šetrně odstraňuje odumřelé kožní buňky a podporuje růst nových. Velmi pozitivně však působí i její složení. Konjaková houba je totiž přirozeně zásaditá a pomáhá tak vyrovnávat pH pleti. Navíc obsahuje důležité minerály jako hořčík, železo a fosfor, stejně jako celou řadu vitamínů, které při jejím použití přecházejí do pokožky.

Před použitím je třeba konjakovou houbičku nechat chvilku namočit. Původně tvrdá mycí houba tak nasaje vodu a stane se výrazně měkčí a hebčí. Následně krouživými pohyby jemně masírujeme pokožku. Lze ji používat samostatně, nebo v kombinaci s oblíbeným čisticím gelem či odličovadlem.

Malé, ale šikovné

Jiné, ještě mnohem menší částečky nazývané micely zažívají již delší dobu svůj boom a těší se neutuchající oblibě. Jde o mikroskopické olejové molekuly rozpuštěné ve vodě, které mají schopnost aktivně na sebe navázat veškeré nečistoty usazené na pokožce a uzavřít je do svého středu. Dalo by se zjednodušeně říci, že fungují jako magnet na špínu. Pleť tak čistí důkladně, ale velmi jemně, bez nutnosti drhnutí.

Micelární voda tak dokáže v jediném kroku odstranit z povrchu pleti nečistoty, make-up včetně voděodolných líčidel a kožní maz, aniž by bylo třeba používat ještě vodu či další přípravky. Není nutné ji ani oplachovat. Navíc je natolik jemná, že se většina produktů skvěle hodí pro velmi citlivou pleť, kterou nedráždí ani nezatěžuje. Zároveň zachovává přirozené pH pokožky a udržuje ji v rovnováze.