Active Beauty
Pryč s nechtěnými chloupky: Metody pro odvážné

Pryč s nechtěnými chloupky: Metody pro odvážné

#freeyourpits

Ačkoliv se kontinuálně objevovaly časy, kdy směly být všechny chloupky vidět, polovina 20. století nastolila holý trend. Stále odhalenější plavky postupně vyžadovaly stále méně chloupků a hladká pokožka se stala nutností. Dnes se však tento trend opět obrací a některé slavné ženy začínají propagovat přírodní ochlupení. Své chloupky v podpaží se nebojí ukázat Madonna, Miley Cyrus, Julia Roberts nebo Lena Dunham. Na sociálních sítích kolují fotografie s hashtagem #freeyourpits – osvoboď své podpaží.

V dnešní době tak každý nosí to, co se mu líbí. Ten, kdo touží po hladkém podpaží, může sáhnout po rychlém oholení ve sprše, avšak v takovém případě vydrží hladká pokožka jen chvíli. Již následující den bývá malé strniště zase viditelné. Naopak delší klid poskytuje epilace voskem nebo cukrem.

 

Tyto metody doporučují odborníci 

 

  1. Wax, Baby

Jak to funguje: Během epilace voskem, tedy waxingu, se vosk na medové bázi zahřeje a následně se nanáší na pokožku. Poté se pomocí speciálních proužků rychle odtrhne, čímž dojde také k vytržení chloupků i s kořínky. Chloupky by při odstranění neměly být kratší než půl centimetru. Jeden až dva dny před samotnou epilací se potom doporučuje peeling. V den samotného výkonu se pak na pokožku nemají nanášet žádné krémy.

Výhody: Celý proces trvá většinou kratší dobu než při používání cukru, protože vosk lze nanést na větší plochy. Pokožka pak zůstává hladká až čtyři týdny.

Nevýhody: Jak moc statečný musí člověk u této metody být? Jelikož chloupky se odstraňují proti směru růstu, dochází k větší mechanické zátěži, to znamená, že tato epilace je o něco bolestivější než ta s cukrem. Po epilaci s voskem navíc také častěji zarůstají chloupky.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Sugar, Baby

Jak to funguje:

Při sugaringu, sladší sestře waxingu, se zahřívá a nanáší na pokožku pasta z cukru a citronové šťávy. Cukr proniká do folikulů chloupků, takže je optimálně připraví na vytržení. Na rozdíl od waxingu by se před sugaringem v žádném případě neměl používat peeling. Cukr se drží pouze na odumřelých buňkách pokožky. Navíc cukrová pasta se sama postará o peelingový efekt.

Výhody: Při tomto způsobu epilace vytrhávají chloupky po směru růstu. Díky tomu je tato metoda mnohem šetrnější a také po ní chloupky méně zarůstají. Další výhodou je, že pro odstranění cukrovou pastou stačí chloupky dlouhé zhruba 0,3 centimetru, takže je nemusíte nechat růst tak dlouho.

Nevýhody: Cukrová pasta se dá nanášet na menší plochu než vosk, a tudíž trvá tento způsob epilace o něco déle. Zejména citlivější zákazníci by proto měli raději zvážit, zda je pro ně cukrová pasta to pravé.

 

A co potom?

V salonech by vám po epilaci vždy měli pokožku natřít zklidňujícím přípravkem. Důležité je, aby tento produkt byl neparfemovaný. Bezprostředně po epilaci byste se také měli vyhnout sportování. Pozor byste si také měli dát na to, abyste čerstvě epilovanou pokožku nevystavili slunečním paprskům. Na saunu a solárium zapomeňte alespoň v nejbližších třech dnech. A práce na zahradě musí počkat minimálně dva dny, jelikož by se do pokožky mohly dostat nečistoty.

Na sebe si vezměte volné, vzdušné oblečení, aby mohla pokožka dýchat. Rozhodně není dobrým nápadem snažit se zakrýt podrážděná začervenalá místa make-upem. A deodorant používejte bez obsahu alkoholu.