Active Beauty
Prožijte krátkou dovolenou ve vlastní koupelně

Prožijte krátkou dovolenou ve vlastní koupelně

Ponořit se do nekonečně modrého oceánu, nadechnout se čerstvého lesního vzduchu nebo se projít rozkvetlou zahradou můžete i ve své koupelně.

Jeden den u moře

Když pomyslíme na svobodu, automaticky nás myšlenky často přenesou k nekonečnému oceánu a jeho vlnám, které se za bouřlivého šumění líně povalují u břehu, kde nám omývají
nohy, zpod kterých si s sebou odnáší písek. Ponořit se v mysli do osvěžující vody a nechat se vlnkami pohupovat bývá hotovým balzámem pro tělo i duši. Moře v sobě skrývá nespočet pokladů, z jejichž síly můžeme profitovat.

Mořské řasy představují naprostého multitalenta, co se krásy a zdraví týká. Pokožku i vlasy zásobují hydratací, podporují obnovu buněk a podněcují prokrvování a látkovou výměnu v těle. Kromě toho nás také umí chránit před vlivy vnějšího okolí, pomáhají při detoxikaci a působí jako přírodní anti-aging komplex. Plankton má podobně skvělé vlastnosti.

A také mořská sůl toho svede mnohem víc než jen dodat chuť fádnímu pokrmu. V parní lázni otevírá póry a uvolňuje dýchací cesty, čistí a dezinfikuje pokožku. V koupeli zase mírní nepříjemné následky kožních onemocnění a ve formě peelingu nám pomůže se zbavit odumřelých šupinek kůže a zlepší prokrvení.

Krátkou dovolenou své pokožce dopřejete při aplikaci pleťové masky s výtažky z mořských řas nebo léčivým bahnem např. z Mrtvého moře.

 

Koupel v moři květů

 

Do každého domova přinesou díky svým barvám, vůni a něžnosti radost. Květiny patří k oblíbeným dárkům a nejdůležitějším doplňkům, které rozsvítí a oživí každý interiér. Ale nejen na jídelním stole, i v kosmetických lahvičkách se květinové přísady těší velké oblibě. Některé kvítky totiž nejenže úchvatně vypadají, ale také patří k beauty pomocníkům.

Měsíček je velmi dobře znám pro své hojivé účinky a schopnosti zklidnit pokožku. Heřmánek nám podá jako první pomocnou ruku při problémech se začervenáním pokožky a svěděním, sléz ji zase ochrání před vysoušením, protože brání odpařování vlhkosti z vlastních zásobáren v pokožce. Lotosové květy zjemňují pokožku celého těla a šetrně pečují i o vlasy. Orchideje zase disponují mimořádným talentem pro regeneraci buněk, který v pečujících produktech rády předávají naší pokožce. A růže? Tahle královna květin díky svým omlazujícím a hydratačním vlastnostem drží žezlo i v kosmetice.

Zalijte šálek svých oblíbených květů olivovým olejem a nechte v uzavřené nádobě dva týdny odpočívat ve tmě. Olej poté přidávejte do koupele.

Procházka lesem

 

Nemusíme však jezdit pouze k moři, abychom potěšili své tělo a mysl. I v lesích a na loukách vystrkují hlavičky květiny, které dovedou pro naši krásu a zdraví odvést obdivuhodnou práci. Například protěž alpská pomáhá předcházet vzniku vrásek a pigmentových skvrn a na slunci dozrálé hrozny nabijí pokožku antioxidanty.

V lesích vyrůstají borovice, z jejichž dřeva se s oblibou vyrábějí postele a nábytek do ložnice. Éterický olej z této rostliny působí uklidňujícím dojmem a uvolňuje šíji, svaly a klouby. Nesmíme zapomenout také na jedli a její antiseptickou pryskyřici. Čerstvě nařezané větvičky vám donesou kousek lesa a tamního vzduchu domů. Jedlová vůně skvěle působí na dýchací cesty a ne nadarmo se používá v saunách nebo koupelích.

Relaxace à la Provence

 

Čerstvě natrhaná, usušená nebo jako éterický olej, máloco má takové uklidňující účinky jako levandule. Často stačí i jen malá špetka, aby se nám před očima rozehrála představa středomořského vánku s hřejivými paprsky tamního slunce a rozkvetlými lány levandule na horizontu.

Již po staletí využíváme levanduli pro její hojivé účinky a překonáváme s ní stres, poruchy spánku a neklid. Levandulový olej nám pomůže při problémech s žaludkem a střevy, při potížích s oběhovým systémem a také tlumí bolest hlavy při migréně. Stálicí se tyto fialové kvítky staly už i v kosmetice. Právě díky regeneračním a antiseptickým účinkům se používají v produktech určených pro péči i pokožku. Levanduli najdeme ve sprchových gelech, pěnách do koupele, masážních olejích i pleťových krémech.

A jelikož levandulové kvítky nejen pečují a nádherně voní, ale také moc dobře chutnají, přidávají se do zklidňujících čajů nebo jako neotřelé koření do vanilkové zmrzliny.