Active Beauty
Připravte své nožky na léto

Připravte své nožky na léto

Jen co se venku ještě o trochu víc oteplí, začnou se i naše nožky drát na světlo. Nastává proto nejvyšší čas zbavit je následků zimního spánku.

Během zimních měsíců své nohy většinou zdatně přehlížíme. Koneckonců, díky silným punčocháčům a hlavní sezóně kalhot, které ubrání všechny případné nedokonalosti před zvědavýma očima, si to můžeme dovolit. S rostoucími teplotami však začíná narůstat také naše touha opět vytáhnout ze skříně šaty, sukně a šortky a nohy přezout do otevřených sandálků. Než tak opravdu uděláme, měli bychom svým nohám věnovat trochu času a péče.

  1. Odlehčit kroku

Odumřelé šupinky i zrohovatělá kůže na patách nás přes zimu nechává právem docela v klidu. S trochou přípravy se s ní dá zatočit docela rychle. Přebytečnou suchou pokožku na patách snadno odstraníme pomocí pemzy nebo pilníku. Na pomoc si vezměte nádobu s vodou, která má teplotu ideálně zhruba 38 °C, a chodidla do ní před obrušováním ponořte. Zhruba po 20 minutách je pokožka dostatečně měkká, abyste ji bez problémů odstranili.

S odstraněním staré pokožky na zbylých partiích nohou vám pomůže peeling. Díky jeho použití bude následující depilace nejen důkladnější, ale odstraněním starých vrstev se uvolní cesta pro nové vyrůstající chloupky, čímž předejdete jejich nepříjemnému zarůstání. Pokud víte, že vaše pokožka je spíše citlivá, rozhodně si dejte mezi peelingem a holením alespoň jeden den pauzu, abyste ji zbytečně příliš nepodráždili.

  1. Dohladka

Možností epilace i depilace nabízí dnešní doba opravdu hodně. Záleží jen na vaší chuti, pokožce a snášenlivosti bolesti, pro kterou z nich se rozhodnete. Nejrychlejší a zároveň nejdostupnější metodou stále zůstává holení.

Ochlupení na prstech u nohou a nártech bychom však přece jen měli odstranit spíše některou z důkladnějších metod, například pomocí vosku nebo cukru, protože tím opět zabráníme vzniku nepříjemného strniště se zarůstajícími chloupky.

  1. Pedikúra

Po koupeli nohou se snadněji upravují také nehty. Zkraťte je pomocí kleštiček anebo nůžek na nehty. Hrany vyhlaďte pomocí jemného pilníku a po stranách nehty jemně zaoblete. Nesnažte se nehty tvarovat příliš dokulata, protože by to mohlo vést k bolestivému zarůstání. Horní plochy nehtů můžete také ještě vyleštit k tomu určeným pilníkem.

Nakonec vmasírujte do kůžičky kolem nehtů vyživující nehtový olejíček. Kdo potřebuje, může také zatlačit přebytečnou kůžičku pomocí dřevěné tyčinky, ale nejprve nechte chvilku působit odstraňovač nehtové kůžičky.

  1. Vyprovodit nezvané hosty

Jestliže vás v létě trápí nepříjemné pocení nohou, měli byste si do bot pořídit tenké vložky, které přebytečnou vlhkost vsáknou. Také se vyplatí pořídit si speciální spreje a deodoranty na nohy, redukující nadbytečný pot a zápach. Některé z nich také umí zatočit s nezvanými hosty, jako jsou plíseň na pokožce i nehtech nebo kuří oka.

Celulitida zejména v oblasti stehen patří ke zcela přirozeným projevům pokožky, s nímž se setká téměř každá žena. Pokud se s ní i přesto nechcete smířit, pomohou vám masáže s kartáčkem, které prokrví nohy a tím rozzáří pokožku. Určitě také můžete vyzkoušet střídat teplou a studenou vodu během sprchování.

  1. Zjemnit

Na konci této pečující řady stojí ještě hydratace pokožky, ideálně ve večerních hodinách. Vmasírujte do chodidel větší množství vyživujícího a hydratačního krému, natáhněte si bavlněné ponožky a vydržte v nich po celou noc. Chodidla tak dostanou pořádnou dávku hydratace.

Zbytek nohou můžete ráno potřít krémem se samoopalovacím efektem, který je jednak zjemní a zároveň díky své barvě opticky schová nerovnosti.