Active Beauty
Pleťová a textilní maska: Čím se opravdu liší

Pleťová a textilní maska: Čím se opravdu liší

Věděli jste, že to, zda byste měli používat klasickou nebo textilní masku, nemusí nutně záviset na typu vaší pleti? Prozradíme vám proč. Ať už s kyselinou hyaluronovou nebo s peelingovým efektem: Naše pleť masky miluje. Tradičně se jedná o krémovou formu z kelímku. Nově se absolutním trendem staly textilní masky, které se přikládají na obličej.

Klasická versus textilní maska: Hodí se pro všechny typy pleti

Textilní masky jsou oblíbené zejména proto, že si můžeme vybrat z nejrůznějších provedení, takže se hodí absolutně pro každý typ pleti. Klasická maska a textilní se téměř neliší ve výběru obsažených látek. Jak krémové masky, tak moderní textilní jsou k dispozici v různých variantách, které se přizpůsobí individuálním potřebám různých typů pleti. Ať už máte suchou, mastnou, zralou nebo citlivou pleť: každá si vybere. Právě složení a účinné látky by měly být při výběru masky rozhodující, ne způsob aplikace.

Textilní masky napuštěné účinnými látkami se prodávají v praktickém jednorázovém balení, které stačí roztrhnout, vyjmout masku a přiložit ji na obličej. V masce jsou vystřižené otvory pro oči, nos a ústa a po uplynutí doby účinnosti stačí masku jednoduše sejmout a vyhodit do koše.

Textilní masky jsou super praktické

Žádné komplikované nanášení, žádné rozmazání po celé koupelně a žádné zbytky po použití. Textilní masky jsou dokonale nekomplikované a díky svému balení se vejdou do každého zavazadla, což umožňuje intenzivní péči kdykoliv a kdekoliv.

Textilní, nebo krémová?

Textilní masky bodují díky své praktičnosti a nekomplikovanosti. Na druhou stranu se však jedná o rychloobrátkové jednorázové předměty, které produkují zbytečný odpad. Nemusíte si dělat starosti, pokud tuto variantu pleťové masky použijete jednou za čas. Na druhou stranu je rozumné zvážit, zda doma přece jen většinou nedat přednost klasické masce v kelímku a tu textilní si užít na cestách nebo při zvláštních příležitostech.

Alternativa: domácí maska

Masku si můžete občas vyrobit také sami doma. Mezi mnoha jednoduchými recepty si jistě najdete ten pravý pro svou pleť.

Každý typ pleti rozmazlí a hydratuje pleťová maska z avokáda: Smíchejte polovinu rozmačkaného avokáda se třemi lžícemi tvarohu a do směsi vmíchejte dvě lžičky ovesných vloček.