Active Beauty
Péče pro gentlemany ve 4 krocích

Péče pro gentlemany ve 4 krocích

Ano, existovaly doby, kdy jsme u mužů za dostatečný pečující denní rituál považovali vyčištění zubů a opláchnutí obličeje. Dnes na nás neostřihané vlasy, kruhy pod očima a neoholená tvář nepůsobí mužně ani přitažlivě. Tradiční kvality, kterých si u mužů vážíme, jako je síla a ochota riskovat, doplňují nová kritéria jako kreativita, jedinečnost a zájem o životní prostředí.

Na změnu mužských rolí průběžně reaguje také kosmetika, která nabízí řadu produktů péče určené o pleť i tělo. Pánové si dnes mohou vybrat z pleťových masek, peelingů či produktů na vousy. Dle statistik bude trh pánské kosmetiky neustále růst. Kolem 70 procent mužů pravidelně používá základní produkty, avšak pro ty speciální sáhne pouhých 20 procent z nich. Přitom je mužská pleť silnější než ta ženská a má větší sklon k tvorbě mazu. Pánská pokožka se většinou také více potí.
Proces stárnutí pokožky pozorujeme u mužů o něco později, o to znatelnější ony známky času jsou.

Možná se zdá, že kosmetika určená pro ženy by mohla mužům stačit. Tak tomu ale není. Speciální produkty pro pány obsahují méně olejů, zato více ingrediencí, které regulují tvorbu mazu a oživují a chrání pokožku. Právě mastnější pokožka, jiné složení potu nebo rozdílné preference vůní jsou důvodem, proč sáhnout po pánském sprchovém gelu nebo deodorantu. Jistě totiž najdou u pánů své uplatnění.

4 kroky a je hotovo:

  1. Hezká pleť

Hydratační krém s antioxidanty a ochranným faktorem předchází stárnutí pleti, hydratační pleťová maska pečuje o namáhanou pokožku.

  1. Hluboký pohled

Účinné látky v očním krému zklidňují citlivou pokožku v okolí očí, zmírňují otoky a vyhlazují jemné vrásky.

  1. Žádný Rumcajs

Ať už holdujete krátkému strništi, nebo pěstěnému plnovousu, vaše vousy potřebují správnou péči. Dopřejte jim ji v podobě speciálního šamponu, balzámu či oleje.

  1. Věc doteku

Krém na ruce, kartáček a pilník na nehty nepatří jen do dámské koupelny.