Active Beauty
Péče o pokožku po opalování krok za krokem

Péče o pokožku po opalování krok za krokem

Sluneční paprsky v nás vyvolávají pocit štěstí a uvolnění, nehledě na to, zda na naši pokožku dopadnou během práce na zahradě nebo otevřeným oknem v kanceláři. Pro tělo ale znamená opalování stres, protože horko, UV záření a vánek vysušují pokožku a vlasy jsou v důsledku jejich vlivu drsné a bez lesku. O to důležitější je následná hydratační péče v podobě produktů po opalování. Kromě toho, že pokožce i vlasům vrátí dostatek hydratace, chladí, působí protizánětlivě a mírní začervenání.

Jak pečovat o pleť a pokožku po opalování

Tip 1: Sprcha ano, peeling ne

Kvůli odstranění potu i zbytku opalovacího krému si nejprve užijte osvěžující sprchu. Střídání teplé a studené vody vám opět rozproudí krev. Po zhruba dvou minutách sprchování teplou vodou začněte na nohy pouštět studenou a po chvíli opět změňte na teplou. Celý proces zakončete studenou vodou. Podrážděnou pokožku spolehlivě zklidní sprchový gel s protizánětlivou složkou, kterou může být například rakytník, někdy nazývaný citron severu. Bezprostředně po opalování raději nepoužívejte hrubý peeling, abyste pokožku ještě více nepodráždili.

Tip 2: After sun: krém, emulze nebo gel

Po jemném osušení je pokožka připravena na extra porci péče. Zde se nabízí použít after sun kosmetiku, která díky své lehké textuře s vysokým podílem vody působí obzvlášť chladivě a snadno se roztírá. S osvěžující aloe vera si opět udobříte podrážděnou pokožku.

Krémy na suchou pokožku, gely při alergii: Oproti lehoučkým emulzím po opalování jsou after sun krémy hutnější a vhodné zejména pro suchou nebo zralou pokožku. Gely zase neobsahují žádný tuk a skvěle se postarají o pokožku náchylnou na alergie.

Takhle vydrží opálení déle: Kdo chce zintenzivnit své opálení, může pokožku natřít samoopalovacím krémem, který ji hydratuje a díky extraktům z rostlin podněcuje tvorbu melaninu.

Tip 3: Extra porce péče pro pleť

V principu bychom mohli gely a emulze kromě celého těla použít i na obličej. Avšak pleťové krémy obsahují další kombinace účinných látek, například hydrataci regulující kyselinu hyaluronovou nebo regenerační výtažky z řas.

Tip 4: Produkty na spálenou pokožku

Speciální přípravky po opalování podporují díky svému složení regeneraci pokožky a mírní bolest po jejím spálení. Nejčastěji obsahují retinol, který podporuje elasticitu pokožky, vitamín E, jenž působí jako antioxidant, panthenol (provitamín B5) pomáhající při hojení ran, stejně jako glycerin, který udržuje v pokožce hydrataci.