Active Beauty
Ofina pro každý typ

Ofina pro každý typ

Rozhodnutí nechat si ostřihat ofinu vždy musíme důkladně zvážit. Právě teď však frčí ofiny všeho druhu a nastává tak ideální doba na změnu.

Nad rozhodnutím, zda si nechat ostřihat ofinu, většinou bádáme dlouhé týdny. Vyplatí se riskovat, že nám nebude slušet, když máme zdravé a optimálně dlouhé vlasy? Čas od času ale dopadne touha po nějaké změně na každého z nás. A právě v těch chvílích nám vytane na mysli, zda nezkusit právě ofinu.

Ačkoliv ofina sluší téměř každé ženě, vše se odvíjí od tvaru obličeje. Takže pozor na nerozvážné střihání. Důkladné rozmyšlení se v tomto případě vyplatí více než jindy. Ofiny existují v mnoha variacích a délkách a zcela dokáží změnit výraz obličeje, rysy nebo zvýraznit přednosti tváře.

K ofině patří také chtě nechtě každodenní styling, protože jen zřídkakdy vypadá po probuzení, jak bychom si přáli. Proto pokud je ještě nevlastníte, měli byste si spolu s ofinou pořídit také kulatý kartáč, fén a případně žehličku na vlasy. K těm samozřejmě neodmyslitelně patří také tepelná ochrana, abyste si vlasy zbytečně nevysušili a nepoškodili. Věrným společníkem majitelek ofin se také velmi často stává suchý šampon, který dovede vlasy oživit bez nutnosti každodenního mytí.

Vždy si před tímto velkým krokem promluvte s odborníkem. Ani vlnité vlasy ofinu nevylučují, nicméně její úprava vyžaduje více úsilí než u hladkých rovných vlasů. Na všechna úskalí by vás proto měla kadeřnice předem upozornit a doporučit vám vhodný styl.

A ještě jednu věc je potřeba vzít do úvahy. Ofina vyžaduje pravidelné zastřihávání, takže zvažte, jak často navštěvujete kadeřnictví a zda jste ochotni intenzitu svých návštěv zvýšit. Jen ti nejodvážnější si totiž troufnou si ofinu zastřihnout sami.

Každý tvar obličeje si žádá jiný typ ofiny

Oválný obličej: rovná ofina

Oválný obličej se vyznačuje jemným zaoblením, ke kterému se hodí téměř každá ofina. Rovný střih a délka, která končí sotva nad obočím, tato zaoblení zjemní a skrývá protáhlé partie úst a brady.

Kulatý obličej: patka na stranu nebo micro-bangs

Postranní patka jemně spadající až k očnímu koutku opticky prodlouží obličej. Odvážlivci mohou vyzkoušet také micro-bangs, tedy velmi krátkou, extravagantní ofinu, která působí, jako by byla téměř celá ustřižená.

Hranatý obličej: curtain-bangs

U tohoto tvaru obličeje markantně vystupují do popředí výrazné čelistní kosti. Viditelného zjemnění dosáhnete díky curtain-bangs, tedy ofině, která se uprostřed čela dělí do stran na dvě části, přičemž uprostřed je nejkratší a po stranách dosahují vlasy klidně až nad lícní kosti. Tento střih obehraje tvrdé rysy a ještě zvýrazní oči.

Srdcovitý obličej ofina do půlměsíce nebo baby-bangs

Obličej ve tvaru srdce definuje široké čelo spolu s úzkou a do špičky se sbíhající bradou. Ofina je střižená do tvaru půlměsíce, takže ve středu čela jsou vlasy kratší a v oblouku se směrem ke stranám prodlužují. Variantou může být také extravagantní baby-bangs, kdy se vlasy do ofiny střihají klidně až u temene a jsou postupně sestřihané na jednu stranu.

Podlouhlý obličej: long-pony

Pro podlouhlý obličej je typické vysoké čelo a úzká tvář. Zde opět nic nezkazíte patkou na stranu končící pod vnějším koutkem, která obličej opticky zkrátí. Také můžete zkusit rovně střiženou, dlouhou ofinu dotýkající se obočí. Rozhodně se však vyhněte krátké variantě.

Stylingové tipy: Jak na konkrétní ofiny?

  1. Curtain-Bangs

Ofina střižená do tvaru písmene A se aktuálně těší velké oblíbenosti. Hodí se k dlouhým vlasům až po ty kratičké k uším. Hvězdný „out of bed look“ z osmdesátých let 20. století si s tímto typem ofiny více než skvěle rozumí. Použijte tužidlo a ofinu vyfénujte, v případě potřeby ještě pomocí žehličky lehce natočte směrem do stran. Nepřežeňte to s lakem, aby se ofina přirozeně pohybovala.

  1. Dlouhá ofina

První myšlenka, která nás napadne při vyslovení dlouhé ofiny, zní: Ďábel nosí Pradu. Právě v tomto filmu Anne Hathaway ukazuje ideální případ, jak tento typ účesu nosit. Ofinu vyfénujte přes kulatý kartáč, ale nesnažte se nahánět přílišný objem. K této ofině se hodí hladká úprava i nedbale rozcuchaný look.

  1. Rovná ofina

Souměrně ostřižená ofina vhodně doplní krátký i dlouhý sestřih zbylých vlasů. Tuto ofinu stačí vyfénovat a poté přežehlit, aby ještě více vynikla její rovnost, a nakonec zafixovat lakem.

  1. Micro-Bangs

Tahle ofina představuje asi nejodvážnější a nejvýraznější variantu. Hodí se k dlouhým vlasům i pixie střihu. Především v kombinaci s dlouhými vlasy přitáhne nejvíce pohledů, protože masivní rozdíl mezi délkou vlasů a krátkou ofinou vystoupí
do popředí. Skvěle ji doplní ale také krátký sestřih končící těsně u čelisti. Při stylingu platí, že méně je více. Jednoduše stačí ofinu vyfoukat fénem shora dolů, aby vlasy přilehly k čelu.

  1. Ofina ve tvaru půlměsíce

Ofina zastřižená do tvaru půlměsíce vypadá krásně spolu s pixie sestřihem. Podivuhodný efekt také vytváří, když přes ni lehce přepadá část delších vlasů a ofina zpod nich vykukuje.

  1. Patka na stranu

Ke straně sestřihaná ofina vhodně doplňuje všechny délky vlasů, od krátkých až po dlouhé. Ofina sčesaná ke straně zjemní rysy obličeje. Opět ji stačí vyfénovat přes kartáč ke straně a jenom maličko zafixovat lakem.

4 stylingové tipy, jak se dočasně „zbavit“ ofiny

  1. Připnout ke straně

Připněte ofinu pomocí sponek ke straně zhruba nad úrovní obočí. Sponky slaďte buď s barvou svých vlasů, anebo zvolte úplný opak – pestrobarevné kombinace se zdobením například perlami, dovoleno je všechno. Jen si dejte pozor, aby sponky ladily i s líčením a outfitem.

  1. Vyfoukat

Pomocí kulatého kartáče a teplého vzduchu vyfénujte ofinu do stran, aby jakoby splývala s ostatními vlasy. Nakonec ji zafixujte lakem, ale ne příliš, aby ve vlasech zůstal přirozený pohyb.

  1. Zakrýt šátkem

Šátek vám jednak pomůže dostat na chvíli vlasy z obličeje, ale také skvěle vypadá a tvoří šperk něžného outfitu. V létě můžete šátek dokonce vyměnit za věneček z květin.

  1. Zčesat

Všechny vlasy včetně ofiny zčesejte a vyfénujte dozadu a tam je dostatečně zafixujte lakem, předtím ještě můžete použít tužidlo, aby vlasy lépe držely. Tento look vypadá úžasně také v kombinaci s vlnami a hodí se zejména pro kratší vlasy.