Active Beauty
No make-up look: Jak krásná jsem nenalíčená?

No make-up look: Jak krásná jsem nenalíčená?

Make-up se v životě mnoha žen stal natolik samozřejmou věcí, že působí nepřirozeně, když zrovna vyjdou někam nenalíčené. Přitom přirozená krása je stejně tak atraktivní.

 

Trend no make-up

Před čtyřmi lety se zpěvačka Alicia Keys rozhodla přestat líčit, a to dokonce i na velké akce typu MTV Music Awards.
Na Instagramu koluje v současnosti přes 18 milionů obrázků označených hashtagem #nomakeup. A do budoucna jich bude zřejmě ještě mnohem více. Být nenalíčená znamená nejen nechat svou pleť dýchat, ale zároveň také nepodrobovat se automaticky společenským normám. Po 100 letech se tak jistým způsobem uzavírá kruh: Začátkem 20. století, kdy červená rtěnka ještě stále značila „hříšnost“, protestovaly sufražetky za volební právo žen – s křiklavě červenou rtěnkou.

 

Vnitřní kouzlo

Hodně čtenářek si teď určitě v duchu postesklo: „No jo, kdybych vypadala jako Alicia Keys, tak bych také nepotřebovala žádný make-up.“ Ale nehledě na Instagram by snad každý našel ve svém okolí ženu, která dokáže svým kouzlem ostatním učarovat, aniž by byla nalíčená. Základním předpokladem pro pozitivní vyzařování je vlastní akceptování. Jen ten, kdo přijme sám sebe a stojí si za svou individualitou, působí také navenek sebevědoměji. Jak říká Carrie ve známém seriálu Sex ve městě: „V první řadě se nezapomeň zamilovat sama do sebe.“ Kdo se naopak pokouší kvůli nejistotě za líčením skrýt, činí se i přes perfektní styling zranitelnějším.

Jak se ale může každá žena naučit hledět na sebe s láskou? Především by se místo celku měla nejprve soustředit na konkrétní detaily a zjistit, co se jí na sobě samotné líbí. Stačí se nenalíčená postavit před zrcadlo a najít jednu až tři věci, které na sobě má ráda. Tím totiž odvede pozornost od domnělých chyb a nedostatků.

 

Vnější záře

Nejkrásněji zkrátka působí lidé, kteří jsou uvolnění, šťastní a kteří se usmívají. Příjemná aura, která je obklopuje, pramení také ze zdravé, dobře prokrvené pokožky. Děti oplývají touto přirozenou září, ale s přibývajícím věkem a klesající elasticitou pokožky se postupně vytrácí. Každý den ale můžeme jít zářivé pokožce naproti. Stačí používat pečující produkty určené pro daný typ pokožky, ale také dostatečnou ochranu před UV zářením.

 

 

Beauty triky pro přirozenou záři a no make-up

Přirozený look působí nejkrásněji. Vyjděte si dnes ven bez make-upu. Tyto triky vám pomohou vypadat a cítit se i bez líčení krásně.

  1. Dotek slunce

Opálená pleť okamžitě působí svěžím a sjednoceným dojmem. Jednoduše do svého hydratačního krému přimíchejte pár kapek samoopalovacího krému a směs důkladně rozetřete po celém obličeji a krku.

  1. Řasy s wow efektem

Krásné a svůdné řasy nevyžadují použití řasenky.  Úplně postačí, když své nenalíčené řasy vytvarujete pomocí kleštiček na řasy. Tip pro delší výdrž: Před použitím kleštičky opatrně nahřejte fénem, řasy poté vydrží déle natočené. Můžete se však také uchýlit k trvalému nabarvení řas, abyste každý den nemuseli sahat po řasence a současně si užili přirozeně zvýrazněný pohled.

  1. Zářivé pleti není nikdy dost

Pro pleť, která přirozeně a svěže září, nepotřebujete nic jiného než kapku vazelíny. Tu rovnoměrně naneste na lícní kosti, hřbet nosu a pod obočí. Vazelína bude odrážet dopadající denní světlo, díky čemuž bude pleť přirozeně rozzářená.

  1. Svěžest a péče

Osvěžující vody ve spreji představují tajnou zbraň pro vysněnou pleť i bez make-upu. V mžiku vrátí pleti hydrataci, kterou v průběhu dne přirozeným procesem ztrácí. Díky neustálému přísunu hydratace je pleť vyživená, napnutá a vitální. A přidané pečující látky ji ještě více rozmazlí.