Active Beauty
Make-up tipy pro letní pihy

Make-up tipy pro letní pihy

Některé dámy se jich chtějí zbavit, jiné si je záměrně malují. S příchodem letního sluníčka se opět stanou velkým tématem také letní pihy. V posledních letech tvoří oblíbený letní doplněk, a některá kosmetická studia je svým klientkám dokonce již i tetují. Pokud nechcete zajít tak daleko, ale přesto si jemné tečky na své tváři užít, máme pro vás pár triků. Letní pihy totiž nemá smysl schovávat, naopak bychom je měli nechat vyniknout.

Jak na přirozený look s letními pihami

Ať už vaši tvář zdobí pravé, nebo vytvořené pihy, s těmito třemi tipy se vám podaří vytvořit krásný letní look, který nechá pihy nenuceně vyniknout a zároveň rozzáří pleť.

1. Lehoučká báze místo krycího make-upu

Aktuální oblibu pih podtrhuje i trend, který se od výrazného líčení ubírá zpět k nude looku až zcela nenalíčené pleti. Abyste své pihy zbytečně neschovali, pracujte s bází velmi úsporně a v ideálním případě ji naneste jen na některé partie. K tomu můžete v případě nutnosti přidat na potřebná místa korektor.

Zvláště přirozeného looku dosáhnete, pokud použijete pouze tónovací denní krém. Ten se velice snadno nanáší a letní pihy zakryje pouze decentně.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Přirozené nuance místo křiklavých barev

Pokud chcete podtrhnout svůj přirozeně rozzářený letní look, raději se držte dál od křiklavých barev. Oční stíny a tvářenky volte v meruňkových, zlatavých nebo bronzových tónech, které tvář rozzáří, aniž by přehlušily pihy.

Také u očního make-upu zůstaňte v mírnějších barvách. Tmavě černou řasenku vyměňte za hnědou a místo klasického kouřového líčení si zkuste pohrát s pastelovými tóny. Rty přetřete pouze pečujícím, lehce tónovaným balzámem, který jim dodá trochu třpytu. Obecně platí, že větší parádu nyní naděláte v teplých nude tónech.

3. Namalujte si vlastní pihy

Nemáte žádné nebo jen pár letních pih, a přesto byste si je chtěli užít? Tak si je jednoduše namalujte! Ideálním pomocníkem pro přirozený výsledek je tužka na obočí ve světle hnědém odstínu. Začněte u hřbetu nosu, tam se nachází většina letních pih – a s puntíky postupně pokračujte až k  lícním kostem a čelu.

Tip: Pro co nejdůvěryhodnější výsledek dělejte jednotlivé tečky různě velké a také různě intenzivní. Ani letní pihy nevypadají všechny stejně. Po celé tváři je rozmístěte nerovnoměrně.