Active Beauty
Lunární kalendář a jeho vliv na naše vlasy

Lunární kalendář a jeho vliv na naše vlasy

Všichni známe geniální triky pro ještě leklejší vlasy nebo pro dokonale vyfoukaný účes. Ale brzy už žádné triky nebudou potřeba. Když se pokusíme o vlasy pečovat podle lunárního kalendáře, možná se budeme zanedlouho radovat z vysněné hřívy přesně podle našich představ.

 

Lunární kalendář: Působí na naše vlasy?

Ale začněme od začátku. S otázkou, zda a jak lunární kalendář na naše vlasy působí. Je to vůbec možné? Odpověď zní: Proč ne? Sice to není vědecky doloženo, ale přesto existují indicie, které ukazují, že Měsíc má vliv na dění v našem nitru. Faktem je, že rytmus Měsíce ovlivňuje příliv a odliv, k nimž by nijak nedocházelo. A mnozí pocítí jeho vliv také během spánku, protože zejména kolem úplňku trpí někteří lidé nespavostí. A pokud věříte na staré pověsti, pak bylinky sklizené za úplňku účinkují lépe. Měsíc dokonce určuje i kvalitu dřeva. Dřevo poražené jen v určité fázi Měsíce je údajně robustnější.

Podobným způsobem by měl lunární kalendář působit také na naši pokožku a vlasy. Jeho vibrace jsou údajně schopné manipulovat s neustále se rozmnožující hmotou, tudíž by měly ovlivňovat i stav pokožky a vlasů. Věda to sice nepotvrzuje, ale ani nevylučuje. Takže nic nebrání tomu, abychom se alespoň jednou pokusili lunárnímu kalendáři důvěřovat.

 

Lunární kalendář: Jak která fáze působí na vlasy?

Lunární kalendář dělíme do čtyř cyklů: novoluní, dorůstající Měsíc, úplněk a couvající Měsíc. A takhle se jednotlivé fáze podepisují na našem účesu:

  • Novoluní: Nový začátek – i pro náš účes

Pokud není Měsíc nikde na obloze k vidění, je ve fázi novu. Právě stojí v přímé linii mezi Zemí a Sluncem, takže je osvětlená pouze jeho zadní část a k nám se přiklání jen svou neosvětlenou stranou. Nov symbolizuje nový začátek, protože jím začíná první cyklus čtyř měsíčních fází. Pro vlasy to znamená jediné: Kdo chce změnit svůj look, právě nastává ideální doba, kdy změnu uskutečnit. Při této konstelaci Měsíce by se měl výsledek obzvlášť vydařit. Ale svůj vliv má nov i na péči (i o pokožku), protože pod jeho vlivem působí účinné látky ještě lépe.

  • Dorůstající Měsíc: Péče, péče, péče

V této fázi připomíná Měsíc svým tvarem písmeno D. Jedná se o dobu, kdy dorůstá, což můžeme využít také při péči o svůj zevnějšek. Vyživující kúry působí v tomto čase více než kdy jindy. Pokožka hlavy si v tomto čase zaslouží intenzivní péči. Masáže a vitamínové tinktury stimulují nejen samotnou pokožku, ale efektivně podporují také růst vlasů. A co se stylingu týká, dorůstající Luna podpoří vsakování nové barvy do vlasů a výsledek bude ještě intenzivnější.

  • Úplněk: Typický pro Bad Hair Days

Úplněk většinou dokáže všechno pořádně rozvířit. Slunce a Měsíc stojí přímo proti sobě, což z astrologického hlediska způsobuje napětí, konflikty a neklid. Ve dnech kolech úplňku máme se svými vlasy většinou trápení. Nedaří se nám vytvořit ani jindy bezproblémový účes a od experimentů bychom měli raději dát rovnou ruce pryč. Jistota je jistota. Při úplňku svým vlasům raději dopřejte odpočinek a počkejte, až bude Měsíc zase dorůstat.

  • Couvající Měsíc: Čas na regeneraci

Couvající Měsíc připomínající písmeno C vstupuje do své poslední fáze. V přeneseném slova smyslu symbolizuje odlehčení. Tělo, takže i vlasy a pokožku, bychom měli zbavit zbytečné zátěže, vlasy ostřihat a regenerovat. Právě teď nastává čas na hloubkové čištění. Nebojte se použít peeling. A Měsíc bude přát také zastřižení konečků i novému střihu, který účes odlehčí, aby nebyl splihlý.