Active Beauty
Lesk na rty: 4 triky pro plné rty

Lesk na rty: 4 triky pro plné rty

Pokud toužíte po plnějších rtech, určitě není nutné investovat do drahého make-upu nebo vyplnění rtů. Trocha lesku na rty z dm a následující techniky úplně postačí.

Samozřejmě, že milujeme zářivě červené rty. Ale někdy se nám naopak líbí spíše ty decentně nalíčené a jen jemně upravené. Snem každé ženy jsou rty, které vypadají i nenamalované plně a smyslně. V případě vhodně zvoleného lesku na rty z dm žádný problém.

 

Lesk pro plnější rty: Tyhle triky fungují

  1. Lesk s objemovým efektem

Ať už jde o pleťovou masku proti vráskám, vyživující denní krém nebo lesky na rty s push-up efektem: Společným jmenovatelem je kyselina hyaluronová, která dokáže vybrané partii dodat objem. Tato účinná látka umí vázat extrémní množství vody a rozpínat se při tom jako balon. Po aplikaci do pokožky má kyselina hyaluronová tvarující a vyplňující účinky. Speciální lesk na rty pro zvětšení objemu (dostupný v dm), udrží tento efekt až po dobu čtyř hodin.

Extra tip: Produkty s kyselinou hyaluronovou působí o to efektivněji, čím více hydratace je k dispozici v buňkách pokožky. Proto vždy dbejte na dostatečný pitný režim, ideálně v podobě čisté vody nebo čaje.

  1. Čím světlejší, tím plnější

Jedná se o optický trik: Světlé plochy vždy působí o něco větší než ty tmavé. Tento efekt se využívá i při líčení, kdy se kontury rtů obtáhnou světlejším korektorem nebo tužkou na rty (ideálně nude nebo bílou) a následně se rty vymalují transparentním leskem.

Extra tip: Kdo chce ještě více zvýraznit tento efekt objemu, popráší celé rty před nanesením transparentního lesku pudrem. Ten je decentně rozjasní a opticky se tak postará o ještě větší objem.

  1. Objem pro matné rty

Všeobecně platí, že lesklé rty působí opticky plnější než ty matné. Pokud si však i přesto přejete raději matné líčení, pomůže vám tento trik: Kontury a také koutky obtáhněte tmavým leskem, zatímco doprostřed rtů vklepejte světlý lesk. Obzvláště přirozeného looku dosáhnete, když použijete nude a rosé tóny v různé intenzitě, ale tento trik funguje také při kombinaci červených a hnědých odstínů.

Extra tip: Když do středu spodního rtu nanesete trošku bezbarvého lesku, matný efekt se neztratí, ale rty budou přesto působit plnějším dojmem. Proč tedy nezkombinovat matný a rozjasňující lesk?

  1. Objemné rty díky mátovému oleji

Nakapejte na rty pár kapek mátového oleje, jemně ho vmasírujte a chvilku počkejte. Po pár minutách ucítíte na rtech teplo a jemné brnění a budou opticky plnější, vitálnější a růžovější. Olej zvyšuje aktivitu kožních buněk a tím se také postará o push-up efekt. Když na ně pak nanesete trochu bezbarvého nebo nude lesku, budou působit rty sytěji a krásněji.

Extra tip: Také peeling na rty (též dostupný v dm) podnítí aktivitu buněk, odstraní ze rtů odumřelé šupinky a zanechá je krásně hebké a sametové. Na vyhlazené rty můžete nanést lesk ještě rovnoměrněji, takže budou krásně zářit.