Active Beauty
Last minute tipy pro pokožku a vlasy před dovolenou

Last minute tipy pro pokožku a vlasy před dovolenou

Zbývá vám do odjezdu na vytouženou dovolenou ještě pár týdnů nebo už jen pár hodin, ale vy už se stejně nemůžete dočkat? Pomocí několika vychytávek se na cestu snadno vydáte mnohem dříve.

Opálená tvář

Několik týdnů předem:

Pro domácí přípravu se hodí peelingy. A jestliže vás od opalování dělí ještě dostatek času, aby se pleť stihla zregenerovat, můžete se také zamyslet nad možností vyzkoušet v kosmetickém salonu profesionální peeling pomocí hydroabraze. Díky peelingu odstraníte z pokožky odumřelé šupinky kůže a pleť tak lépe vstřebá účinné látky. Následně dopřejte pleti intenzivní kúru, například tu koncentrovanou v ampulích. Jen se vyhněte ovocným kyselinám, které by se v létě neměly vůbec používat.

Pár dní předem:

Jestliže chcete dovolenou odstartovat v doprovodu sametově hebké tváře a dekoltu, dopřejte těmto partiím před odjezdem vyživující masky a séra. Velmi účinné je také profesionální ultrazvukové ošetření, při němž účinné látky proniknou hluboko do pleti a zásobárny hydratace se opět naplní. Při příležitosti návštěvy salonu můžete zároveň využít možnost obarvení řas a obočí, které obstojí
i před vodou a pocením.

Na poslední chvíli:

Také vás dokáží pigmentové skvrny, nečistoty a tmavé kruhy pod očima rozčílit, ale nechcete kvůli nim před cestou na pláž trávit čas v koupelně? Řešení nabízí tónovací pleťové krémy s ochranným
faktorem, které pleť sjednotí a rozzáří. Současně ji ochrání před UV zářením.

Vlasy v kondici

Několik týdnů předem:

Slunce, moře a bazény, to, po čem během dovolené většinou toužíme nejvíce, by naše vlasy nejraději vůbec nepotkaly. Začněte o ně pečovat již několik dní před odjezdem, aby během letních radovánek neztratily lesk a hebkost. Šampony bez silikonů a intenzivní kúry jim dodají dostatek hydratace a posílí jejich strukturu. Vyživující oleje zase vyhladí vlasy v délkách a ochrání konečky před třepením. Také si pochutnejte na salátech s mrkví, dýňovými semínky, luštěninami a oříšky, které dodají tělu betakaroten, biotin, zinek a vitamíny. Navíc podporují růst vlasů a chrání je, stejně jako pokožku hlavy, před sluncem.

Pár dní předem:

Objednejte se do kadeřnického salonu a využijte příležitosti nechat si vytvořit vzdušný letní sestřih, anebo si alespoň nechte zastřihnout konečky. Vlasy tím posílíte a budou odolnější proti letním vlivům. Naopak barvení nebo zesvětlování si schovejte až po dovolené, protože chlorovaná a slaná voda by s barevnými pigmenty ve vlasech pěkně zatočila. V horším případě by vám na hlavě vytvořila zelené odlesky. Pokud máte vlasy již obarvené, rozhodně používejte šampon určený pro barvené vlasy a také sprej s ochranným faktorem.

Na poslední chvíli:

Nejen klobouky a šátky, ale také drdoly napomáhají chránit vlasy před sluncem, protože zmenšují plochu, na niž paprsky dosáhnou. Jestliže po příchodu domů nebudete mít čas, aplikujte vyživující masku na vlasy již na pláži, kde bude mít dostatek času na působení.

Nohy bez kráterů

Několik týdnů předem:

Ačkoliv nepředstavuje vůbec žádné nebezpečí a potýká se s ní většina žen, leze celulitida snad každé nositelce na nervy. Jestliže s ní chcete zatočit ještě před dovolenou, budete potřebovat čas, disciplínu a trpělivost, protože často na ni platí pouze celistvý program sestávající ze sportování, vyvážené stravy a speciální péče. Někdy vám může s tímto tvrdošíjným nepřítelem pomoci také odborník díky laseru, ultrazvuku nebo mezoterapie. K dosažení uspokojivých výsledků je však zapotřebí opakované ošetření rozdělené do několika týdnů.

Pár dní předem:

Jestliže již nemáte čas na dlouhodobé řešení problému s celulitidou, mohly by vám pomoci speciální zábaly, které zlepšují elasticitu pokožky a podporují látkovou výměnu. Ideální doba, kdy s nimi začít, nastává zhruba jeden až dva dny před odjezdem, aby byl efekt rozzáření co nejsilnější. A s epilací začněte ještě dva dny před tím, aby měla pokožka dostatek času na regeneraci.

Na poslední chvíli:

I pro všechny, kteří neměli čas nebo chuť zaobírat se svými hrbolky dopředu, máme dobrou zprávu: opálená pokožka působí sjednocenějším, zářivějším a hladším dojmem. Takže pokud jste čas na dlouhodobou kúru již promeškali, ale zároveň nechcete na opálení už čekat, sáhněte po samoopalovací kosmetice.

Nehty oslavující léto

Několik týdnů předem:

Zrohovatělá pokožka, kuří oka a okopané nehty dokáží zkazit dojem i z těch nejúchvatnějších sandálků. S péčí o svá chodidla začněte ideálně opět několik týdnů předem. Vytvořte si svou wellness oázu, do které si vezměte koupel na nohy, peeling, pemzu, pilník na nehty, nůžtičky a krém. Nohám také prospívá vyjít si čas od času na procházku bosky, při níž se zlepšuje celkové držení těla a předchází problémům s nohama. Pokud vás trápí slabé nehty, pomohou vám zinek, biotin, vitamín C a selen, které nehty i pokožku, a zároveň také vlasy, posílí.

Pár dní předem:

Také opravdu nemáte chuť si během dovolené neustále obnovovat lak? Pak nastává nejvyšší čas připravit své nehty na odjezd. Radovánkám v písku nejlépe odolá gelový lak zapečený LED lampou. Práce s ním ani lampou není nijak těžká, takže se dá celkem rychle zvládnout. A jestli si na to netroufáte, zajděte si do salonu na shellac. Obě varianty přečkají několik týdnů i po dovádění v písku, štěrku a během sportu.

Na poslední chvíli:

Kufry již máte sbalené, ale právě jste zjistili, že lak na nehty z nějakého důvodu vyschnul? Začít zběsile na poslední chvíli máchat štětečkem po nehtu a snažit se z laku něco vydolovat opravdu není nejlepší nápad. Raději sáhněte po pilníku na leštění, který nehty vyhladí, rozzáří a dodá jim zdravý vzhled. Lakování raději odložte na později. A nezapomeňte, že dlouhá cesta vsedě se dá využít k dalšímu pečujícímu rituálu. Vmasírujte do chodidel bohatou dávku vyživujícího krému nebo masky na nohy a vklouzněte do bavlněných ponožek.