Active Beauty
Jednoduchá pedikúra ve třech krocích

Jednoduchá pedikúra ve třech krocích

Žádné boty, žádný problém: V létě bychom měli svým chodidlům dopřát svobodu. Jen je dobré z nich nejprve odstranit zrohovatělou kůži. Naše tipy vám pomohou připravit své nožky na letní sezónu.

Co je jedna z nejpříjemnějších věcí během léta? Zout si po celém dni stráveném v kanceláři obuv, projít se po louce a zchladit nohy ve studeném potůčku. Jen by nás na této cestě neměla doprovázet nehezká suchá kůže, kterou jsme během zimy ignorovali. Aby si vaše nohy mohly užít letní volnosti opravdu naplno, ukážeme vám, jak je na ni připravit a jak o chodidla dále pečovat.

 

Ostřihat nehty, odstranit ztvrdlou kůži

Nemusíte nutně navštívit kosmetický salon, aby se vašim nohám dostalo kvalitní pedikúry. S trochou přípravy a šikovných triků ji totiž zvládnete sami doma. Jen pokud se na vaší noze objevilo kuří oko, zajděte raději za profesionálem.

  1. Užijte si koupel

Koupel nohy nejen uvolní, ale také změkčí ztvrdlou kůži na patách a bříškách prstů, která půjde následně snáze odstranit. Do nádoby napusťte teplou vodu, ideálně o teplotě 35 °C. Do vody můžete přidat speciální přísady, například Balea koupel na nohy s ureou, které pokožku na nohách ještě více zjemní a také se postarají o příjemnou vůni. Chodidla stačí ponořit do koupele na deset minut, pak jsou připravená na další krok.

  1. Odstraňte zrohovatělou kůži

Chodidlo vyndejte z vody, osušte a začněte s odstraňováním zrohovatělé kůže. Nejlépe vám to půjde s pemzou, keramickým nebo elektrickým pilníkem a využít můžete také kámen na pedikúru. Velice opatrně zacházejte s hoblíkem, který může odstranit až příliš silnou vrstvu kůže a tím způsobit poranění. Po odstranění veškeré ztvrdlé kůže chodidlo ještě opláchněte, osušte a důkladně promastěte krémem nebo maskou na chodidla.

Tip: Druhou nohu nechte v mezičase ve vodní lázni, aby pokožka zůstala měkká, než přijde druhé chodidlo na řadu.

  1. Upravte kůžičku a ostřihejte nehty

Nyní přesuňte svou pozornost k nehtům. Přebývající kůžičku na nehtu jemně zatlačte dřevěnou tyčinkou. Neodstraňujte ji nůžtičkami, jelikož ty ji mohou velice snadno poranit. Poté opatrně ostřihejte nehty, díky koupeli budou změklé a lépe se s nimi bude pracovat. Nehet by měl vždy končit u hrany prstu, takže ho nestřihejte příliš nakrátko, aby po stranách nezarůstal. Pokud se vám po zastřižení zdají nehty moc hranaté, můžete je ještě upravit a vyhladit pilníkem.