Active Beauty
Jako z porcelánu

Jako z porcelánu

Když nám začne letní opálení pomalu dávat sbohem, většinou toužíme, aby odešlo postupně a nezanechalo za sebou pokožku plnou různobarevných skvrn. K porcelánové pokožce jako ze sametu vám pomůže správná podzimní péče.

Jakkoliv bylo léto krásné, jednou zkrátka přijde den, kdy se musíme rozloučit s bikinami i žabkami. I to nejvíce opečovávané opálení jednoho dne začne blednout a nejpozději, když se venku začnou snášet první listy k zemi, se s ním musíme rozloučit. Přesto nemusíme do podzimních měsíců vkročit s pobledlou a unavenou pokožkou. Při správném uvedení na scénu se stane i porcelánová pokožka hvězdou.

Podzimní svěžest místo letního stresu

Hydratovaná a pěstěná pokožka tvoří ideální základ pro zářivý podzimní look. Bohužel, letní měsíce nebývají pro pokožku zrovna nejklidnějším obdobím. Slunce, sůl a chlór vytvářejí zátěžový koktejl, který z pokožky navíc vysává hydrataci. Typickými následky pak bývají vrásky, šupinatění, skvrny a podráždění pokožky.

Kvalitní péče však pomůže pokožce zklidnit se a odpočinout si. Lehké letní krémy nyní vyměňte za výživné pečující produkty, jejichž účinné složky proniknou do hloubky. Pleťové krémy bohaté na obsah lipidů vyrovnají nedostatek hydratace v pleti a pomohou jí posílit strukturu. Speciální kúry a séra pleť zklidní a zdravě rozzáří.

Jemný peeling dokáže zatočit se šupinatěním, skvrnami, nečistotami a rozšířenými póry pokožky. Zcela přirozeně se vám to podaří s podrcenými hroznovými semínky, rýžovým práškem nebo bambusovým granulátem. Citlivá pokožka ocení spíše lehčí enzymatický peeling. Každá pokožka je však po létě tak jako tak citlivější, tudíž to s přílišným drhnutím nepřehánějte. Jemný peeling jednou za pár týdnů postačí k osvěžení pokožky.

Pleť jako důkaz mládí

Stejně jako hladká pokožka a spousta vlasů funguje i sjednocená pleť jako indikátor mládí. Dle studií působí ženy s jednotným tónem pleti mnohem mlaději než jejich vrstevnice s pigmentovými skvrnami. Přitom více než třetina žen začíná kvůli poruchám pigmentace bědovat už kolem třiceti let, od padesáti let je jich už dokonce polovina. Příčin je několik: přibývající věk, kolísání hormonů, léky i zranění mohou zapříčinit přílišnou tvorbu melaninu. Hlavní podíl viny má však slunce, kterému jsou exponované partie jako obličej, dekolt a ruce nejvíce vystavené.

Důvtipné řešení přišlo z Číny. Tam se prodávají tzv. facekini, tenké obličejové masky, které chrání obličej před sluncem. Otázkou zůstává, zda se tento trend prosadí. Nejlepší alternativou stále zůstává důsledná péče s vysokým ochranným faktorem. I na podzim.

Jestliže vás pigmentové skvrny již stihly přepadnout, obrňte se trpělivostí, chvíli trvá, než se jich zbavíte. Pomoc najdete v přírodě. Například kyselina kojová z hub reguluje produkci melaninu, zatímco extrakt z borovice limby a vysoce koncentrovaný vitamín C podporují blednutí pokožky.

Zkratka k vysněné pleti

Podporu na cestě k vysněné porcelánové pleti můžete najít také v kosmetických studiích nebo u odborníků. Například při hydroabrazi dochází ke zjemnění pokožky, která je lépe připravena na přísun dalších účinných látek. Kúry s kyselinou ovocnou chemickou cestou pomáhají odstranit nejsvrchnější vrstvu pokožky a díky obsaženému vitamínu C mohou pleť také zesvětlit. Profesionálové ve studiích vám vždy poradí, jaká metoda pro vás bude nejvhodnější. Jednotlivé skvrny může odborník také odstranit pomocí laseru nebo tekutého dusíku.

Podzim představuje ideální dobu, kdy začít s důkladnějším ošetřením. Neboť v závislosti na konkrétní metodě byste se po zákroku měli několik týdnů vyvarovat dlouhému působení přímých slunečních paprsků.

 

Zářivá bledost

Alabastrová pleť na jednu stranu umožňuje úžasné kreativní výtvory při líčení, na druhou stranu však vyžaduje obratnost. Nejdůležitějším předpokladem je sjednocený vzhled pleti, kterého dosáhnete pomocí důkladné péče a vhodně zvoleného make-upu. Dobrou službu vám prokáže také primer nanesený po hydratačním krému. Pleť zjemní a díky pigmentům reflektujícím světlo harmonizuje odstín pleti.

Tmavé kruhy pod očima a nerovnosti může schovat korektor. Pokud je nažloutlý, pomůže zakrýt i prosvítající žilky. Posledním krokem je pasující make-up, který by měl dokonale splynout s odstínem pleti. Proto make-up i korektory vždy testujte na denním světle.

 

 

 

I Sněhurka miluje barvy

Podzimní barvy si se světlou pletí dokonale rozumí. Hnědá řasenka a oční linky doplňující zelené, hnědé, šedé nebo fialové oční stíny oči rozzáří. Večer pak nastává čas pro kouřové líčení. Místo černé však najdou své uplatnění hnědé, bronzové, švestkové nebo mauve tóny. Profíci nanášejí vždy několik vrstev, které nakonec rozzáří jemným dotekem třpytivého stínu.

Krásně vytvarované obočí propůjčí tváři ty správné kontury. Jestliže vás trápí příliš světlé chloupky, jednoduše si je nechte v salonu nabarvit, případně je vytónujte doma. Světle až středně hnědé tóny působí nejpřirozeněji. Na rtech se budou vyjímat jemné nude a rosé odstíny, stejně jako výrazné nuance bobulí. Raději se vyhněte pronikavým barvám a také s tvářenkou to příliš nepřehánějte. Oboje by totiž porcelánovou pleť přehlušilo.