Active Beauty
I muži potřebují manikúru

I muži potřebují manikúru

Hrubé tlapy jako předobraz skutečného mužství? Ale kdepak. V dnešní době zanechají dojem pěstěné a hebké ruce.

Jedná se o první a často dokonce jediný tělesný kontakt mezi lidmi: stisk ruky. Jestli si s někým podáte ruku při pracovní schůzce nebo během seznamování na večeři s přáteli, nehraje roli, ale upravené ruce by zkrátka měly patřit k vašemu standardu.

Jen si to představte, vaše první rande se vydaří, při rozloučení chcete pohladit svou milou po tváři nebo ji vzít za ruku a místo hebkého doteku vaší dlaně zůstanou na její pokožce dozvuky nepříjemného škrábání. O odrazujícím pohledu na okousané nehty ani nemluvě.

Jamný začátek

Máte volnou chvilku? Tak si užijte pečující rituál hezky v klidu krok po kroku. Nejprve si do misky napusťte příjemně teplou vodu a ponořte do ní ruce na 15 minut. Hned během toho klidně můžete za pomoci jemného kartáčku odstranit špínu zpod nehtů. Poté si smíchejte dvě lžíce hrubé soli s trochou olivového oleje a vmasírujte směs do pokožky obou rukou. Díky tomuto rychlému peelingu budou vaše ruce ihned jemnější.

Vezměte pilník na milost

V zásadě můžete své nehty zkrátit nůžkami na nehty nebo kleštičkami. Tento způsob se hodí zejména v případě, že jste nechali své nehty narůst už příliš dlouhé. Avšak i mezi muži se najdou tací, které trápí slabé a třepící se nehty. Právě pro ně je mnohem vhodnější pomůckou pilník na nehty. Ačkoliv se to na první pohled možná nezdá, pilník je k nehtu šetrnější, a hlavně se díky jeho použití vyhnete třepení nehtů. I sebemenší zatržení nebo rýha v nehtu může mít za následek nepříjemné škrábání a také se vystavujete riziku, že nehtem o něco zavadíte a způsobíte si jeho nepříjemné odtržení. Pokud vás trápí nehtová kůžička zasahující do nehtové ploténky, můžete ji zatlačit pomocí dřevěné tyčinky.

Jestliže na to tyčinka nestačí, zastřihněte kůžičku pomocí nůžtiček. A nakonec? Nyní stačí ruce už jen důkladně hydratovat. Ačkoliv si možná z dětství pamatujete odpudivě mastnou stopu, kterou jste za sebou zanechávali, když vás maminka napatlala jakýmsi krémem, věřte, že toho se dnes již bát nemusíte. Naopak, pravidelně hydratované ruce se vám odvděčí hebkým dotekem, který bude váš protějšek vyžadovat stále znovu.