Active Beauty
Červené líčení očí

Červené líčení očí

Červené odstíny důmyslně protkané celým líčením přilákají zvědavé pohledy. Především na očních víčkách hrají aktuálně prim. Zkusíte je?

Klišé, že červená barva na očích evokuje probdělou noc, již dávno vzalo za své. Červená přišla, aby s námi v líčení zůstala tak dlouho, jak jen to půjde, a přitáhla k nám zkoumavé pohledy a pozornost. Navzdory svým skvělým efektům vyžaduje pečlivé zacházení. Stačí však dodržet pár jednotlivých pravidel a postupů a efektní výsledek na sebe nenechá dlouho čekat.

Barevný odstín musí odpovídat barevnému typu pokožky

Ne každý odstín červené totiž lichotí všem typům. Takže pokud se opravdu chcete vyhnout efektu à la nezamhouřila jsem oka, dejte si pozor, po kterém tónu sáhnete. Stejně jako u rtěnek by měli všichni se světlou pletí sáhnout spíše po chladných odstínech, jako je například třešňová. Tmavším typům naopak budou slušet výraznější, teplé akcenty jako oranžově červená, bordó nebo terakota. Pasující odstín pak spolehlivě oživí pohled i tvář.

Podkladová báze pod očními stíny vám zajistí delší výdrž líčení. Oční stíny poté naneste štětečkem se středně tvrdými štětinkami, díky kterému umístíte barvu opravdu pouze na požadovaná místa a v případě potřeby jednoduše zvýšíte intenzitu. Pokud nejste na červené oční stíny zvyklí, přetřete poté červenou barvu ještě neutrálním tónem, který intenzitu červené maličko upozadí a vy jako začátečník si na ni lépe zvyknete. Nad červeným stínem vymalujte víčko až pod obočí základním tónem v hnědých nuancích a rozetřete do ztracena.

Odvážnější z vás mohou sáhnout také po červené kajalové tužce a vykreslit horní oční linku. Spodní část oka naopak orámujte raději, nehledě na barevný typ, jemnou červenohnědou nebo terakotovou linkou. V tomto případě se zcela vyhněte tužce v třešňové barvě, která velmi rychle způsobí právě onen nechtěný efekt oteklých očí.

Červená oční víčka vcelku nechtěně způsobují, že najednou začnou zářit i další červená místa na tváři. Proto byste neměli podceňovat kvalitní make-up a zakrytí všech začervenání pleti. Zelený korektor opticky vyrovnává právě červené nedostatky na pleti. Celý look dotáhne k dokonalosti jemný dotek tvářenky a rtěnka v nude odstínu. Pokud toužíte po podtržení
líčení očí ještě pomocí rtěnky, sáhněte po červenohnědém nebo karamelovém odstínu.

Jakou červenou zvolit k jaké barvě očí?

Kromě barevného typu pokožky bychom při hledání správného odstínu červené měli přihlédnout také k barvě očí. Modré oči rozzáříte s jemnějšími odstíny typu broskvová, meruňková nebo karamelová. K hnědým očím se hodí téměř každá barva, jediné, od čeho držte raději ruce pryč, jsou bledé pastelové tóny. Naopak skvělou službu vám prokáží zářivé odstíny fialové a bordó. Fialová si rozumí také se zelenýma očima, které intenzivně rozzáří také měděné tóny.

Malan Breton pro New York Fashion Show léto 2015
Ze zákulisí akce Red Carpet, Austrálie

Look pro začátečníky i profíky

Začátečníci nic nezkazí decentními odstíny červené, které ještě mohou zjemnit hnědým a nude stínem. K červenému líčení očí se také mnohem více hodí hnědá než černá řasenka.
Pokročilejší milovníci líčení se mohou uchýlit k experimentům s kombinováním jednotlivých nuancí červené. Oblast od vnitřního koutku až do středu víčka vybarvěte světlejším a zářivějším stínem a zbylé víčko a vnější koutek zvýrazněte tmavším.

Ti nejodvážnější mohou zakončit líčení tekutou, zářivě červenou horní linkou a jemnější spodní linkou v oranžovém tónu.

Vyberte si oční stíny podle barvy očí

Modré oči:

+ Modré oči rozzáříte očními stíny v broskvovém, meruňkovém nebo rosé odstínu. Pro každodenní líčení jsou skvělé také teplé tóny hnědé a oranžové. Na večerní výrazné líčení sáhněte po kovových tónech, jako je zlatá, měděná nebo bronzová.

– Modré a zelené stíny zanesou vaše oči do krajin vybledlosti a zakaleného pohledu.

Zelené oči:

+ Zelené oči nejlépe zvýrazní fialové stíny. Obzvláště intenzivně pak budou zelené oči působit díky červenohnědé nebo měděné.

– Vyvarujte se modré a žluté, protože ty oslabí působení zelené ve vašich očích a dojde k disharmonii jednotlivých barev.

Hnědé oči:

+ K hnědým očím se hodí téměř každá barva, nejideálnější jsou výrazné tóny. Teplé i studené odstíny hnědé jako měděná, ale také fialová, tmavě modrá a zelená.

– Mdlé pastelové nuance neudělají hnědým očím dobrou službu.

Šedé oči:

+ Teplé fialové a světle hnědé odstíny rozzáří váš pohled. Pokud chcete zvýraznit modravé nuance ve svých očích, sáhněte po kontrastní barvě, jako je červeno hnědá, bronzová nebo měděná.

– Šedá k šedé působí opravdu nudně.