Active Beauty
Blurred lips: Jak na trendy rozmazané rty

Blurred lips: Jak na trendy rozmazané rty

Důmyslně rozmazané rty působí, jako by měly mnohem větší objem. Ale tento trend líčení toho umí ještě více: Rty se zdají velmi hebké, křehké a také působí přirozeně. Výborně se hodí pro všechny ženy, které hledají moderní a neotřelý look.

Blurred lips: Co to vlastně je?

Začněme raději od začátku. U otázky, co je tento styl líčení rtů vlastně zač a odkud pochází. Odpověď na druhou otázku je velmi jednoduchá, jelikož rozmazané rty pocházejí z přišly mol. A to především od velkých módních značek, jako je Armani nebo Erdem. Avšak popsat, jak úmyslně rozmazané rty vlastně vypadají, už se zdá poněkud obtížnější. Na první pohled působí jemně a spíše bledě. Při bližším prozkoumání si však všimnete rozplývající se rtěnky, která dodává celému looku jakousi ležérnost. U rozmazaných rtů totiž vůbec nejde o dokonalost. Kontury nemusejí být precizně obtažené. A barvy nezáří. Jde o nenucenou přirozenost.

 

Jak rty tímto způsobem nalíčit?

Rtěnka se vklepáním nanáší pouze do středu rtů, odkud vybíhá v nerovnoměrných nuancích k okrajům. Samotné okraje pak zůstávají nenalíčené. Celý look by měl působit, jako by se rtěnka rozmazala od kontur rtů. Pouze střed se růžově třpytí, ale tak, jako bychom ho vůbec nenalíčili, ale spíše jsme se do něj jemně kousli zuby. Nevinně. Nechtěně. Ale ve skutečnosti se přitom jedná o zcela promyšlené líčení.

 

Takhle raději ne

Blurred lips se dají v zásadě dobře nosit i v rámci denního líčení. Za předpokladu, že zvolíte pouze decentní variantu. Existuje totiž ještě jedna verze tohoto líčení, kdy barva přesahuje až přes linie rtů. Tento look působí, jak by žena právě dostala vášnivý polibek. Na přehlídkovém mole to možná působí cool, ale v běžném životě opravdu ne. V konečném důsledku jde ale vždy o věc vkusu. My však hlasujeme spíše pro decentnější variantu.

 

4 kroky k neobvyklému líčení rtů

Krok 1: Balzám jako základ

Pečující balzám pokožku rtů vyživí a zároveň slouží jako báječná příprava pro blurred lips. Díky mastné vrstvě se totiž rtěnka později mnohem snáze rozmaže a kontury působí měkce.

 

Krok 2: Zesvětlení kontur

Na rozdíl od běžného líčení rtů se u tohoto kontury nijak ostře nezvýrazňují, měly by působit spíše jako téměř neviditelný přechod netvořící žádnou hranici. Celou linii rtů proto překryjte světlým korektorem a pomocí houbičky ho rozetřete do ztracena.

 

Krok 3: Nanesení rtěnky

Při tomto líčení se rtěnka neaplikuje na celé rty, ale opatrně se vklepá pouze do jejich středu. Nejlépe se nanáší pomocí houbičky, na niž dáte rtěnku a poté ji houbičkou vklepáte do rtů. Ústa mějte při nanášení rtěnky otevřená, aby barva zůstala opravdu pokud možno co nejvíce u středu. Přechody k okrajům rtů mohou být nerovnoměrné. Důležité je jednotlivé barvy a přechody jemně rozmazat. Toho docílíte pomocí prstů nebo stlačením rtů k sobě.

 

Krok 4: Hedvábný lesk

Transparentní lesk se postará o dokonalý závěr. Velmi důležité však je, abyste lesk nanesli pouze přes rtěnku ve středu rtů. Okraje zůstávají světlé a matné. Výsledný efekt by měl působit, jako byste si olízli rty jazykem. Úplně náhodou, samozřejmě!