Active Beauty
Barvení obočí: 4 věci, které musíte vědět

Barvení obočí: 4 věci, které musíte vědět

Obočí nehledě na svou formu vždy určitým způsobem zvýrazní a ovlivní celkový výraz tváře. Koho příroda neobdařila přirozeně výrazným obočím, může si k němu snadno dopomoci. Jak se však rozhodnout pro správný odstín? Zodpovíme vám ty nejdůležitější otázky.

 

4 fakta, která byste měli znát, než se pustíte do barvení obočí

 

Kdy si obočí nabarvit?

Pokud nejste spokojení se svým aktuálním odstínem obočí nebo vás už nebaví jeho zdlouhavé obtahování tužkou po ránu, představuje permanentní barva ideální řešení s delší výdrží. Další výhodou je to, že chloupky obočí bývají krátké a pravidelně vypadávají, přičemž zase rychle dorostou, takže pro ně pravidelné barvení nepředstavuje žádný problém.

Jaký odstín zvolit?

Blond, hnědé nebo červené? Barva obočí by se neměla příliš lišit od přirozené barvy vlasů, pokud tedy nechcete vědomě vsadit na kontrastní look. Především světlovlásky by měly volit barvu maximálně o dva tóny tmavší, než mají vlasy, aby docílily přirozeného výsledku. Tmavovlásky to mají snazší, tam se toho nedá tolik pokazit, přesto by se i ony měly řídit odstínem svých vlasů.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak často se musí obočí barvit?

Podle toho, kdy si obočí barvíte a jak rychle vám rostou chloupky. Během léta stráveného u vody na sluníčku bledne barva mnohem rychleji než v zimě. Ale v průměru vydrží kolem třech týdnů.

 

Jak dlouho barvení trvá?

Ať už se rozhodnete pro barvení doma, v kadeřnictví nebo v kosmetickém salonu, nemělo by zabrat příliš času. Vše závisí především na obsažených látkách ve zvoleném produktu a také na požadovaném výsledku. Doba působení se totiž mění v závislosti na barevné intenzitě, které chcete docílit. V principu by však barva neměla působit déle než 5-10 minut.