Active Beauty
Aromakoupele: Ponořte se do odpočinku

Aromakoupele: Ponořte se do odpočinku

Přijde vám, že venku vás obklopuje jen samá šeď, která si po kouscích ukrajuje z vaší dobré nálady, až vás zcela ovládne pesimizmus? Proti tomuto protivníkovi pomáhá jediné, ponořit se po dlouhém dni do relaxační koupele. Ale ještě než si vlezete do vany, postarejte se o celkovou uklidňující atmosféru. Připravte si hudbu, při které si odpočinete, a k osvětlení místnosti použijte svíčky.

Do teplé vody si kápněte vonnou koupel, protože spojení teplé vody s vonnými oleji dovede během krátké chvilky odvést z těla všechen stres a napětí. Citrusové vůně jako například grapefruit osvěžují a povzbuzují, levandule nebo meduňka zase uklidňují a podporují spánek. Při nachlazení se nabízí použít eukalyptus, který pomáhá uvolnit dýchací cesty.

Mnohé koupele již obsahují éterické oleje, avšak do vody si můžete kápnout také čistý olejíček. Aby však neplaval jen po povrchu, potřebuje olej nějaký emulgátor, například mléko nebo med. Jednoduše tedy smíchejte pár kapek oleje s jednou z těchto přísad a směs nalijte do vany.

Pro optimální působení a využití účinku éterických olejů byste měli v lázni ležet zhruba deset až dvacet minut. Nakonec pokožku jemně vysušte nahřátým ručníkem. Intenzivnějšího efektu dosáhnete, když olejíček nakapete také do aromalampy.