Menu

8 geniálních beauty triků, které byste měli znát

Zatočte se zarostlými chloupky i nepřirozeným make-upem

Home » Krása » Péče o pleť » 8 geniálních beauty triků, které byste měli znát - 04.2020

Krém na hemoroidy používat na oči? Ano, existují zkrášlující tipy, o kterých se příliš nemluví, protože se při nich cítíme trochu trapně. Pak tu máme ale i takové, o nichž by se mělo mluvit mnohem více. Kéž by je znalo naše minulé já. Díky nám se o nich nyní dozvíte i vy.

 

Pokožka se sklonem k nečistotám: Zabraňte pupínkům vzniknout

Pupínky vznikají především na tvrdé a zrohovatělé pokožce, kde dochází k ucpávání pórů a nedostatečnému uvolnění mazu. Vzniká tak malý zánět a s ním automaticky také pupínek. Jako prevence proti těmto nepříjemnostem pomáhá udržovat pleť stále měkkou a propustnou. Napařovací koupele (ideálně s protizánětlivým olejem z čajovníku) a následný peeling prováděné alespoň třikrát týdně (u mastné pokožky klidně častěji) snižují riziko vzniku pupínků. Velmi efektivní jsou enzymatické peelingy.

Podrážděná pokožka po holení: Jednoduchá prevence

Účinných tipů proti bolestivému podráždění pokožky po holení není nikdy dost. Ještě před samotným holením potřete pokožku žínkou namočenu v teplém heřmánkovém čaji. Díky teplu se zjemní póry, což usnadní holení chloupků. Po holení ošetřete pokožku dětským pudrem. Ten absorbuje bot, čímž zabraňuje vzniku zánětu, ale také chrání pokožku před následným podrážděním od oděvu.

 

Trik pro make-up: Takhle bude mnohem přirozenější

Proč jsme make-up nenanášeli navlhčenou houbičkou již mnohem dříve? Díky tomuto způsobu aplikace dochází k mnohem rovnoměrnějšímu rozetření make-upu. Díky navlhčení působí pleť svěže a kromě toho nevznikají nepřirozené okraje v partiích, kde make-up končí. Ale to není všechno: Přimíchejte ke svému make-upu pár kapek oleje (například mandlový nebo kokosový) a získejte tak velmi přirozeně rozzářenou pleť, které nedosáhnete s žádným rozjasňovačem.

 

Suché vlasy raz dva

Chytré beauty triky občas pracují s neobvyklými pomůckami, stejně jako tento pro ultra rychle suché vlasy. Po umytí stačí místo klasického ručníku vlasy vysušit hadříkem z mikrovlákna. Žádný ručník na světě totiž nesaje tolik jako mikrovlákno, takže vlasy schnou téměř dvakrát rychleji!

 

Vlásenky: Takhle konečně drží na svém místě

Neustále vám vlásenky sklouzávají? Používejte od nynějška tento trik: Vlásenky nejprve obalte dětským pudrem a následně posprejujte lakem na vlasy. Díky tomu bude jejich povrch drsnější a lépe se udrží ve vlasech.

 

Pryč s pupínky

Opět jsme neudrželi ruce za zády a pupínky nás nyní trestají nevzhledným zarudnutím. To se ale dá naštěstí změnit. Pokapejte postižené oblasti kapkami proti červeným očím. Ty obsahují aktivní složky, které stahují cévy, takže si skvěle poradí i se začervenalým pupínkem.

 

Tip pro zářivější rtěnku

Toužíte po vskutku zářivé a výrazné rtěnce? Žádný problém! Před její aplikací vybarvěte rty bílou tužkou na oči. Když na ni následně nanesete rtěnku, bude její barva okamžitě svěžejší a jasnější. A totéž funguje s očními stíny!

 

Odlakování nehtů – bez rozmazání

Kdo by to neznal: Po odlakování jsou nehty sice hezky čisté, ale okolní pokožka na prstech je kompletně zabarvená. Co pomáhá? Tento geniální trik: Pokožku na prstech ještě před odlakováním intenzivně namastěte vazelínou nebo olejem. Olej vytvoří na pokožce ochrannou bariéru proti zabarvení.

Nahoru
OKDalší informace