Active Beauty
10 triků pro krásné nehty i bez laku

10 triků pro krásné nehty i bez laku

Upravené nehty nepotřebují lak, aby vypadaly pěkně. Kvalitní manikúra není žádná věda, ale vyžaduje pár chytrých triků, které nehty od základu posílí a rozjasní. Připravte si kokosový nebo ricinový olej, vejce a trochu mléka.

 

Hezké nehty bez lakování: Těchto 10 triků funguje pokaždé

Méně zatržení díky správnému lakování

Tam a zpět je běžný a také nejjednodušší pohyb při pilování nehtů. Avšak nejlepšího výsledku s ním nedosáhnete: Kvůli neustálé změně směru tíhnou nehty více k třepení. Proto je lepší pilovat vždy pouze jedním směrem: od krajů směrem ke středu. Při pilování byste měli pilník držet svisle. A raději nepilujte nehty do ostrých rohů, ty by mohly zarůstat.

Správné pilování: Načasování se počítá

Nehty nepilujte poté, co jste se sprchovali nebo koupali. Vlhkost totiž zdrsňuje svrchní vrstvu nehtu, která by se poté mohla třepit. Pokud jde o kůžičku, tam platí pravý opak: Pro přirozeně krásné nehty byste měli pravidelně zatlačit přebývající nehtovou kůžičku, nejlépe právě po sprchování. Nebo ponořte ruce na 5 minut do teplé vody.

Jak se vyhnout rýhám

Tráví vás podélné i příčné drážky v nehtech? Ty mělké jednoduše odstraníte lešticím pilníkem a vyplňovačem rýh. Proti zabarvení pomáhá namočit nehty na chvíli do teplé vody s citronovou šťávou. Proti zažloutlému nádechu po odlakování pomáhají bělicí laky.

Blahodárný peeling

Popraskaná kůžička podél nehtu poukazuje na suchou pokožku a nedostatečné prokrvování. Pravidelný peeling podpoří regeneraci. Nejen pokožky, ale i samotného nehtu. Peeling důkladně odstraní zbytky a nečistoty a také drobné rýhy, které okem sice nemusíme ani postřehnout, avšak nehet zmatní. Pokud si chcete vyrobit vlastní peeling, smíchejte lžíci cukru se lžící medu a směs vmasírujte na nehty a okolní kůži.

Lesk díky vyleštění

Pro krásné, lesklé nehty nepotřebujete lak. Protože hladký, dobře zapečetěný povrch nehtu odráží dopadající světlo a nechává nehty zářit samy o sobě. Při leštění používejte vysoce kvalitní pilník určený k leštění a jemným kruhovým pohybem s ním jezděte rovnoměrně po povrchu celého nehtu. Mnoho lidí dělá tu chybu, že nehty leští příliš dlouho a intenzivně. Tím vzniká teplo, které nehet opět poškozuje. Jakmile je povrch nehtu vyleštěný, můžete ještě nanést jednu vrstvu bezbarvého laku, ale není to nutné.

Prevence – rukavice a krém

Pokud si chcete uchovat přirozeně krásné nehty dlouhodobě, musíte přikročit k jistému preventivnímu opatření: Gumové rukavice ochrání vaše ruce a nehty při úklidu i mytí nádobí, například před agresivními čističi a napuchnutí kvůli vodě. Pravidelné nanášení krému poskytne rukám cennou hydrataci, ale také chrání nehty proti vysoušení a křehkosti.

Manikúra s teplým olejem

Křehké nehty a popraskaná kůžička se potěší z vyživujícího oleje. Nehty ponořte do velmi teplého oleje alespoň na deset minut. Použít můžete například kokosový, olivový a ricinový olej ve stejném poměru. Směs olejů zahřejte a následně do ní nehty ponořte. Ještě lepší je, když prsty před tím trochu navlhčíte, jelikož olej uzavře hydrataci v nehtu i kůžičce. Po olejové lázni důkladně vmasírujte zbytky oleje do rukou. Vaše nehty budou lesklé a vyživené.

Koupel rukou v teplém mléku

Podobný efekt jako teplý olej má také teplé mléko. To kromě olejů obsahuje také posilující bílkoviny. Mléko ohřejte, nalijte do misky a do té ponořte alespoň na pět minut ruce a nehty.

Horký vosk pro krásné nehty

Kombinace tepla a tuku pokožce a nehtům zkrátka prospívá. Teplo otevírá póry, takže tuky mohou do pokožky ještě lépe pronikat. Některé salony proto stále častěji nabízejí při manikúře také ošetření horkým voskem. Ten pokožku navlhčí ještě o něco intenzivněji než olej. Ale pozor, pokud chcete s horkým voskem pracovat doma, určitě předem zkontrolujte teplotu vosku. Příliš horký vosk by vás mohl popálit. Jinak je to celé velice jednoduché: Rozehřejte kosmetický včelí vosk, ponořte do něj nehty a prsty a počkejte, dokud vosk na prstech zcela neztvrdne. Poté jej jednoduše seškrábněte prsty.

Proteiny pro krásné, silné nehty

Rozklepněte čerstvý bílek, metličkou ho vyšlehejte do polotuhého sněhu a poté do něj ponořte nehty asi na deset minut. Efekt: Vaječný bílek dokáže při pravidelné aplikaci (alespoň jednou týdně) nehty postupně zpevnit. Důvodem jsou drobné molekuly bílkovin, které se shromažďují na povrchu nehtu a podpoří jeho strukturu.