Active Beauty
6 nejlepších způsobů, jak odstranit chloupky

Holení

6 nejlepších způsobů, jak odstranit chloupky

V posledních letech došlo k překotným změnám a novinkám na poli depilace i epilace. Všichni, kdo ještě nejsou zcela rozhodnutí, jistě ocení přehled 6 nejúčinnějších metod, jak chloupky odstranit.

1. Klasický způsob: holení

Holicí strojek patří právem k naprosté klasice mezi depilačními metodami. Pro ty, kteří v tom již mají praxi, je holení otázkou několika minut, navíc je tato metoda bezbolestná.
Ale jak při holení správně postupovat? Důležité je pokožku nejprve připravit na holení horkou vodou. Poté natřete danou partii holicím gelem nebo pěnou, které vytvoří na pokožce ochranný film, takže holicí strojek po ní může snáze klouzat. Jedinou nevýhodou je, že již po jednom dni se objeví nepříjemné strniště.


2. Waxing: epilace voskem

Nežádoucí ochlupení si můžete nechat odstranit v salonu také pomocí vosku. Ti odvážnější si však mohou pořídit voskové pásky nebo teplý vosk a pustit se do tohoto způsobu epilace sami. Důlěžité je, abyste vosk nanášeli vždy ve směru růstu chloupků a strhávali ho proti směru růstu. I když to bolí, nejlepšího výsledku dosáhnete rychlým trhnutím. Ačkoliv patří tato metoda k těm bolestivějším, radost z hladké pokožky si můžete užívat čtyři až šest týdnů.


3. Bezbolestný sugaring

Sugaring je šetrnější sestrou waxingu. Cukrová pasta pocházející z Orientu mnohem méně bolí než použití epilátoru nebo vosku. Při sugaringu se chloupky vytrhují totiž ve směru růstu. Sugaring se doporučuje zejména pro alergiky, těhotné a osoby s citlivou pokožkou nebo trpící neurodermatitidou. Přidanou hodnotou této metody je také automatický peelingový efekt. Dochází k odstranění odumřelých kožních buněk a pokožka zůstává hladká a jemná. Výsledek vydrží čtyři až šest týdnů.

4. Depilační krémy

Stejně jako v případě holení je i tento způsob odstranění chloupků bezbolestný. Chemické složky depilačních krémů rozkládají chloupky a působí až milimetr pod povrchem pokožky, která díky tomu zůstává hladká déle než při běžném holení. Chloupky začnou znova růst asi za tři až šest dní.

Tip: Před nanesením krému na velkou plochu vyzkoušejte nejprve jeho snášenlivost pokožkou na menším místě. Pokud se do 24 hodin neobjeví alergická reakce, nic vám nebrání v tom, abyste se pustili do depilace všech požadovaných partií.


5. Epilace: Pro a proti

Při epilaci se jde přímo k jádru věci. Epilátor totiž vytrhává chloupky z pokožky jako stovky malých pinzet i s kořínkem. Pokud vás bolest odrazuje, měli byste mít na paměti i její velkou výhodu: Díky vytržení chloupku i s kořínkem zůstává pokožka hladká a bez chloupků až čtyři týdny. Po několika epilacích jsou dorůstající chloupky navíc jemnější. Stejně jako při holení je vhodné pokožku nejprve nahřát vodou.

Tip odborníka: Jemný peeling před epilací zabraňuje zarůstání chloupků. Většina epilátorů je dnes také voděodolná, takže je můžete použít přímo ve sprše.


6. Trvalá depilace pomocí IPL (Intense Pulsed Light)

Ti, kteří s ním mají zkušenosti, popisují způsob depilace pomocí IPL jako mírně nepříjemný. Dochází však k trvalému odstranění chloupků z ošetřených oblastí pokožky. Přístroj vysílá silné, krátké záblesky světla přímo do kořínků chloupků. Jelikož toto probíhá přes barevné pigmenty, funguje tato metoda nejlépe na světlé pokožce s tmavými chloupky. Ty jsou stále v různých fázích růstu, takže nejdou všechny odstranit během jedné aplikace. K odstranění všech folikulů je zapotřebí absolvovat asi tři až deset sezení.