Menu

Zlato, stříbro a bronz

Líčení v barvách drahých kovů

Home » Krása » Zlato, stříbro a bronz - 11.2016

Zlato, stříbro a bronz soutěží o nejoslnivější look.

Září jako o závod, třpytí se a lesknou. Zlato, stříbro a bronz v letošní zimní sezóně soutěží o nejoblíbenější odstín při slavnostním líčení. Matné i lesklé v barvách těchto tří drahých kovů nepřehlédnutelně zdobí oční víčka. Není však třeba přetahovat se o první místo a rozdávat medaile. Podle nás vítězí všechny.

Zlatá

Luxusní zlatá se vrací na výsluní. Nejrůznější blyštivě zlatavé odlesky se zabydlely na tváři, rtech i nehtech. Ale hlavním polem jejich působnosti, kde mohou naplno zazářit, jsou samozřejmě oči. Při slavnostním líčení pro speciální příležitosti se není nutné bát výraznějších experimentů. Opravdu extravagantní varianta „Golden-Eye“ dokonce pracuje s plátky zlata, které se aplikují na oční víčka. Zlatý prášek můžete velkoryse nanést kolem celého oka a několik zlatých třpytek je možné přidat i na nalíčené řasy.

Oční linky v elegantní zlaté barvě bývají velmi silné nebo naopak přerušované. Zlatými očními stíny můžete vystínovat celé horní víčko a rozetřít je do ztracena. Na to se výborně hodí krémové oční stíny, protože se jejich třpytivé částečky tak rychle neusazují v záhybu očního víčka. Pokud toužíte jen po jemném doteku zlata, vystačíte si se zlatou tužkou na oči. Při běžném denním líčení se doporučuje kombinovat zlatý lesk se světlými a matnými odstíny. Spojením zlaté s černou vytvoříte dokonale elegantní look pro každou sváteční příležitost.

 

Zlatý tip: Zlaté odstíny se hodí ke všem barvám očí. Modré oči ale vysloveně rozzáří.

BUCH TIPP Zlatý pohled

Zlaté oční linky Chrome Effect (odstín 030) od 183 DAYS by trend IT UP dodají vašim očím strhující pohled. Pomocí úzkého aplikátoru můžete velmi precizně vytvořit linku, která vydrží na vašich očích po celý den. V metalické zlaté barvě, která se hodí při každé příležitosti, kdy chcete zářit!

Stříbrná

schoenheit2-7-ab_2016-09

Třpytivá. Stříbrná je o něco decentněji než zlatá. Netlačí se tolik do popředí, ale přesto je natolik výrazná, aby na sebe přitáhla pozornost. Stříbrné líčení očí má mnoho variant, jednou může být extravagantní, jindy zase elegantně střízlivé.

Stíny v těchto ledově blyštivých odstínech oči opticky zvětšují, a pokud je naneseme pod obočí, postarají se o otevřenější a zářivější pohled. Další možností je zvýraznit za pomoci stříbrné jen jednotlivé oční partie. Například koutek oka nebo vnější okraj víčka. Také prodloužená stříbrná oční linka na horním víčku velmi dobře vynikne. Pro výrazný look můžete třpytivou oční linkou nebo krémovými očními stíny obtáhnout celé oko. Stříbrné stíny dobře působí i na větší ploše, pokud jimi vystínujete celé víčko nebo jen jeho určité části. I klasické Smokey Eyes, kdy se stříbrná kombinuje s tmavšími kouřovými tóny, představují podmanivé večerní líčení. Také stříbrná s černou se skvěle doplňují a tvoří perfektní kombinaci na slavnostní večírek.

 

Stříbrný trik: Smíchejte oční stíny s troškou vody a vlhké je naneste na víčka. Stříbrná barva se tak bude ještě více třpytit.

BUCH TIPP Stříbrně kouřové

Oční stíny quattro (odstín 165/210) od s.he stylezone vykouzlí vzrušující kočičí pohled. Harmonicky sladěné odstíny barev rozzáří pohled každé ženy a hedvábná pudrová textura se lehce nanáší. Všechna vaše stylingová přání tak budou vyslyšena!

Bronzová

schoenheit2-11-ab_2016-09

Magický. Také bronzový odstín hraje v metalickém líčení důležitou roli. Je velmi univerzální a variabilní a dodá očím podmanivý výraz.

Tento zemitý tón je možná poněkud usedlejší než hvězdná zlatá nebo stříbrná, ale přesto má svou sílu a dokáže náš pohled magicky rozzářit. Při líčení očí se používá spíše klasickým způsobem, kdy je bronzovým stínem přesně vykresleno celé horní víčko. Často se objevuje v kombinaci s černou, čímž získává dramatičtější nádech. Velmi působivé je pak kouřové líčení v bronzových odstínech.

BUCH TIPP Extravagantní líčení

Oční stíny Eye Foils (odstín 010) od 183 DAYS by trend IT UP jsou extravagantní stíny nabízející fascinující okamžiky. Krémová, kompaktní textura v metalicky třpytivě zlatém provedení rozzáří vaše oči. Pro nezapomenutelně blýskavé momenty!

Jak vykouzlit neodolatelné stříbrno-černé Cat Eyes

 5 kroků pro svůdné kočičí oči
cateyes

1. Základ
Nejprve celé horní víčko až pod obočí vystínujte světlým očním stínem. Měl by být o odstín světlejší než Vaše pleť.
2. Horní linka
Pro precizní aplikaci oční linky jsou ideální tekuté linky. Začněte přibližně uprostřed horního víčka a protáhněte linku směrem k vnějšímu koutku. Čím je linka delší, tím výrazněji a dramatičtěji působí celý look. Poté veďte linku od vnitřního koutku doprostřed víčka a držte se přitom co nejblíže okraje řas.
3. Spodní linka
Pro správný efekt kočičích očí je třeba zvýraznit i spodní víčko. Proto vykreslete černou kajalovou tužkou také linku podél linie spodních řas.
4. Stříbrná linka
Poté obkreslete horní černou linku stříbrnou tužkou a lehce protáhněte.
5. Řasenka
Nakonec naneste silnou vrstvu černé řasenky.

Bronzové Smokey Eyes krok za krokem

6 kroků pro neodolatelné kouřové líčení v bronzovém odstínu
smokeyeyes_

1. Podkladová báze
Aby líčení co nejdéle vydrželo, použijte nejprve podkladovou bázi pod oční stíny.
2. Základní odstín
Jako základ pak na horní víčko naneste béžový nebo světle bronzový odstín.
3. Barevné oční stíny
Nyní přichází na řadu krémové nebo pudrové oční stíny s třpytkami, kterými vystínujete celé víčko až nad okraj očního záhybu. Štětečkem rozetřete do ztracena.
4. Linky
Poté vykreslete černou kajalovou tužkou linku na horním i spodním víčku a lehce rozetřete.
5. Rozjasňovač
Pro zvýraznění navíc aplikujte třpytivý rozjasňovač doprostřed horního víčka.
6. Řasenka
Nakonec ještě naneste dvě vrstvy černé řasenky a můžete vyrazit na večírek.

Tipy pro metalické líčení

5 tipů pro dokonalé metalické líčení

TIP 1: Základem je čistá, sjednocená pleť. Matující pudr v tělovém odstínu zbaví pokožku nežádoucího lesku.
TIP 2: Stejně jako každý obraz potřebuje rám, nezapomeňte nalíčené oči orámovat řasenkou a/nebo kajalovou linkou. Očím to dodá hloubku a intenzivní výraz.
TIP 3: Při výrazném líčení očí by měl zbývající make-up zůstat v tlumených, neutrálních odstínech, aby celkový vzhled působil vyváženě.
TIP 4: Místo rtěnky postačí lesk na rty v tělových barvách.
TIP 5: Metalické odstíny mezi sebou nekombinujte. Soustřeďte se pouze na jeden barevný tón.

Nahoru
OKDalší informace