Menu

Zábava na zahradě: DIY nápady pro děti

Děti chtějí sázet a ideálně hned také sklízet

Home » Životní styl » Zábava na zahradě: DIY nápady pro děti - 07.2020

Zahrada je luxus – letos v létě ještě větší. Proč ji tedy nevyužít pro pěstování, sklízení a zábavu? Tyhle aktivity si s vámi užijí i děti. Při zahradničení s dětmi totiž bude stále co objevovat a zkoušet. Zabavte je našimi nápady na kreativní letní odpoledne.

Zahrádka se záhonkem pro děti nabízí v létě spoustu možností, jak sebe i potomky zabavit. Co k jeho vytvoření potřebujete? Jen pár pomůcek, a především trpělivost. Protože dítko, které poprvé zakusí práci na svém mini záhonku, chce sázet a ideálně také hned sklízet. V mezičase se můžete pustit například do renovace zahradního nábytku a jako rodiče se můžete těšit z plusových bodů, co se vzdělávání týká. Při vlastnoručním vypěstování si děti totiž lépe uvědomí, jak vlastně vznikají některé potraviny.

4 letní nápady na zahradničení s dětmi

  1. Založení záhonku hravou formou

Již samotné zakládání záhonku může být skvělou zábavou. Začíná to již u zvolení jeho formy. Kdo říká, že rostlinky musí vyrůstat jen z nudného pravoúhelníku? Váš záhonek může mít tvar srdce, hvězdy i květiny ze země. Nechte na dětech, pro jaký tvar se rozhodnou. O krásné ohraničení se postarají barevné kamínky, pohádkové postavy nebo malá dřívka. Zahradní skřítek jistě potěší nejedno dětské srdce.

  1. Rostlinky k mlsání i obdivu

Dětská očka rozzáří výběr květin, bylinek a zeleniny, které nevyžadují náročnou péči. Ideální je například mokřadka, která svým vzhledem připomíná volské oko a velice rychle roste. Stejně tak hezky vypadá měsíček nebo slunečnice. Když s dětmi zasadíte ředkvičky, již po třiceti dnech si na nich můžete pochutnat. Ředkvičky jsou skvělým sousedem pro kedlubny. Také lichořeřišnice rychle klíčí a její květy se dají použít například do salátů. Avšak naprostou klasikou, která u dětí stále vede, zůstávají jahody. Ty potřebují jen slunné místo a jinak nevyžadují žádnou přehnanou péči.

  1. Místo nářadí použijte hračky na písek

Také samotné zacházení s rostlinkami by mělo děti bavit. Malé děti mohou záhonek připravit pomocí hrabiček a lopatky, se kterými si hrají na pískovišti. Při zahrabání malých rostlinek prokáží velké dovednosti. K zavlažování mohou použít svou malou konvičku. A například vytrhávání plevele můžete pojmout jako soutěž. Při hře na „lékaře pro rostliny“ můžete u svých zelených přátel prozkoumat škůdce.

  1. Barevná okrasná zahrádka

Květiny, ovoce, zelenina i bylinky jsou zasazené. A teď? Aby vám čas zbývající do první sklizně rychleji utekl, věnujte se kreativním činnostem na zahradě. Pomalujte kameny akrylovými barvami nebo vytvořte mozaiku z betonu a ozdobte ji mušlemi a skleněnými korálky. Společně s dětmi tak vyrobíte krásnou dekoraci do jejich záhonku.

DIY: Pomalujte si kamínky na obložení záhonku

Kameny se nejlépe barví pomocí štětce a akrylových barev. Ty nejsou jedovaté, dobře se ředí vodou a dají se z nich namíchat různé odstíny. Když v zahradě žádné vhodné kamínky nenajdete, vydejte se nějaké najít do nejbližšího potůčku nebo jich pár kupte v obchodě pro kutily. Při malování se můžete skutečně vydovádět, někdo dá přednost slunéčku sedmitečnému a sluníčku, jiný si zase trpělivě vyhraje při malování mandaly.

Nahoru
OKDalší informace