Menu

Pěkně vzdušně

I s make-upem může pleť dýchat

Home » Krása » Pěkně vzdušně - 07.2018

Právě v letních měsících potřebuje naše pleť dostatečně dýchat víc než kdy jindy. Jak zvolit správný produkt, který ji nezatíží?

Make-up a léto se spolu moc dobře nesnáší, především ve dnech, kdy se teplota vyšplhá nad 30 °C. V tu dobu totiž slouží potní a mazové žlázy přesčasové hodiny. Jejich hlavní úlohou je neustále ochlazovat tělo, aby se nepřehřálo. Pokud však postavíme potním žlázám do cesty neprodyšnou vrstvu make-upu, vezmou si na pomoc další četu, která se snaží probojovat ven. Když se jim to nepodaří, dochází k malému zahřátí těla. Pleť se potí, objevují se začervenání a lesklé zóny a make-up se nevzhledně slévá.

Ale perfektní pleť i během horkých dní není žádnou vědou. V podstatě stačí, když budete dodržovat tři základní pravidla. Díky tomu bude moci pleť dýchat a vše zůstane tam, kde má.

»Pod make-up vždy aplikujte také krém s UV ochranou. Každodenní ranní rutina by měla vypadat takto: péče – sluneční ochrana – make-up.«

Pravidlo číslo 1: Ošetřete pleť

Základní péči o pleť bohužel mnoho lidí stále podceňuje, nebo dokonce zcela vynechává. Obzvláště v létě byste ji ale neměli zanedbávat. Jen je potřeba ji přizpůsobit vysokým teplotám. Hutné a olejové produkty raději nechte schované ve skříňce. Však ony tam do zimy počkají. Namísto nich si pořiďte lehké fluidy, emulze a krémy na bázi gelové textury. V ideálním případě obsahují tyto přípravky kromě hydratačních látek také matující látky, jako je například zinek nebo zelený čaj. Ty působí jako savý papír, rafinovaně ukrytý přímo do péče. Po nanesení dopřejte pleti dostatek času na vstřebání, ideálně tak deset minut. Teprve poté přistupte k make-upu.

Andrea Malessardi, make-up artistka

»Pro letní make-up platí, že čím méně, tím více.«

Pravidlo číslo 2: Vsaďte na lehkost

Lehkost a prodyšnost. Tato dvě slova by se měla stát vaším kritériem při vybírání letního make-upu. Ten nesmí ucpávat póry ani bránit pleti dýchat. Jen to vám zaručí svěží look i ve velkých vedrech. Zimní kombinaci hutného primeru, make-upu a pudru pošlete na dovolenou.

Vzdušně lehké

Lehké, prodyšné báze, tónovací denní krémy nebo BB krémy jsou naopak letním hitem. Všechny jsou jemně tónované, zakrývají drobné nedokonalosti, nerovnosti a začervenání pleti. Zároveň také napumpují pleť bohatou dávkou hydratace. Jemně je vklepejte do pleti pomocí prstů nebo make-up vajíčka. To pomůže jejich lepšímu spojení s pletí a prodlouží výdrž.

Sametově hebké

S mastnou a smíšenou pletí si snadno poradí lehké pudrové make-upy nebo minerální pudrové make-upy. Protože na rozdíl od svých tekutých kamarádů se kromě zmatnění pleti dokáží na několik hodin usadit na pórech, aniž by jim bránily dýchat. Jemně namleté minerály jako oxidy titanu nebo zinku fungují jako zrcátka, která se rozprostřou po obličeji. Reflektují světlo, díky čemuž působí pleť jemně a projasněně.

Pudr je nedílnou součástí make-upu. Transparentní pudr odsává přebytečný pot a maz a prodlužuje výdrž make-upu. Naopak voděodolný make-up by si měly majitelky mastné a smíšené pleti raději odpustit. Protože jakkoliv má smysl při dovádění ve vodě, na běžné nošení v rozpálených ulicí se opravdu nehodí. Pleť totiž doslova zalepí a pohltí její možnost dýchat. Tím pádem můžete počítat s tím, že se dostaví návaly horka a pocení. To samé platí i pro kosmetiku s obsahem silikonů.

 

Čeho se vyvarovat

Za každé situace platí: Nikdy neotírejte pot z pleti holýma rukama. Tím ji akorát ještě víc zanesete. Namísto toho pot jemně odsajte pomocí kosmetického ubrousku nebo kapesníčku.

Pravidlo číslo 3: Nezapomínejte na ochranný systém

A to ideálně hned dvakrát. Nejprve použijte podkladovou bázi s ochranným faktorem. A když jej bude mít i make-up, vaše pleť rozhodně nebude protestovat. Avšak pozor. Rozhodující slovo má ta ochranná vrstva, kterou aplikujete jako první. Takže pokud denní krém má OF 15 a make-up OF 30, bude vaše pleť chráněna ochranným faktorem 15, což je během letních měsíců opravdu málo.

5 jednoduchých triků proti horku, které zvládne každý i doma

  1. NastartovatUmístěte oční a pleťový krém na noc do ledničky. Načerpají do sebe chlad a po ránu i během vysokých letních teplot vás skvěle osvěží a probudí.
  2. ZchladitBezkonkurenční ochlazující kúru si můžete vyrobit sami doma. Jednoduše zmrazte gel s aloe vera ve formičkách na led a poté s jednotlivými kostkami potírejte obličej.
  3. PozvednoutJeden z nejjednodušších a zároveň nejzákladnějších triků proti horku v létě zní: vlasy z šíje a obličeje. Sepněte je do culíku nebo drdolu, ať vás zbytečně nehřejí.
  4. OsvěžitOpuchlé oči nejsnáze zchladíte a splasknete pomocí bramborových slupek. Vložte je na chvilku do ledničky a poté přiložte na pár minut oči.
  5. RegenerovatDomácí koupel na nohy s kostkami ledu dokáže hotové zázraky nejen doma, ale během náročného dne v práci vás skvěle osvěží a zklidní. Tip: Vyšperkujte koupel osvěžujícími esencemi jako mátou apod.

 

BUCH TIPP Vzdušný make-up

s.he stylezone lehoučký make-up Natural (odstín 101) s velmi lehkou texturou kryje nedokonalosti pleti a stará se o její hebký a jemný pocit. Pro přirozeně svěží a rovnoměrný vzhled pleti.

 

BUCH TIPP Fixační expert

Zmatňující. trend IT UP pudr Expert Finish je hedvábně zářivý, lehký, fixační pudr s matujícím kukuřičným škrobem, který se snadno nanáší a propůjčuje pleti sametově matný, sjednocený vzhled.

 

Nahoru
OKDalší informace