Menu

Všestranný talent v prášku

Pudry slaví velký comeback

Home » Krása » Všestranný talent v prášku - 09.2018

Pudr rozhodně nepatří ani v době trendu světélkující pleti do starého železa. Nepodceňujte jeho sílu.

Vedle všech tekutých, všestranných super make-upů upadá starý dobrý pudr trochu v zapomnění. Avšak zcela neoprávněně. Protože nová generace zkrášlující klasiky umí nabídnout kromě po generace známých výhod ještě zrnko šikovného prachu navíc.

Ačkoliv se sypké i kompaktní pudry skládají především z mastku, kaolínu, škrobu, práškových oxidů a různých barevných pigmentů, představují díky cenným výtažkům ideální fixační produkt při líčení. Pudry zastávají hned několik funkcí. Všechny by měly zvládat fixovat líčení, zmatnit pleť a sjednotit její tón. K tomu se však přidávají další bonusy, jako jsou pečující účinné látky nebo rozjasňující pigmenty.

Ale co mají všechny společného? Postarají se o sametový finiš líčení bez efektu masky. Zvláště majitelky mastné pleti jej ocení, neboť pudr absorbuje maz a zároveň působí antibakteriálně a zabraňuje bakteriím, aby pronikly ochrannou bariérou pokožky a napáchaly v ní škody.

Pouze jedno se nemění: Nikdy nenanášejte pudr do oblasti kolem očí. Protože s pudrem usazeným v drobných vráskách kolem očí moc parády nenaděláte.

Bonusová péče

Některé inovativní pudry obsahují účinné látky, které vám jinak nabídne jen pleťový krém. Takže si můžete pořídit vychytané pomocníky s pečujícím arganovým olejem, kolagenem, který pleť vyhladí, hedvábnými molekulami nebo vitamínem A a E. Některé pudry jsou dokonce vybavené mikro kapslemi s kyselinou hyaluronovou, která na sebe váže vodu a postupně ji předává pleti, čímž ji vyplňuje a osvěžuje. Takové pudry najdou své uplatnění především u suché pleti.

Pečující. trend IT UP kompaktní pudr Skin Supreme (odstín 050) obsahuje pečující komplex SymRepair®100 s Pseudo-Ceramidy, bisabololem a phytosterolem pro vysoce účinnou ochranu pleti.

Světelný okamžik

Dnes, kdy trendy v líčení ovládají rozjasňování a holografické efekty, musí tyto funkce nabízet také pudry. Produkty v pastelových tónech většinou zastávají práci podkladové báze a rozjasňovače zároveň. Jejich textura se doslova rozteče po tváři a zanechává za sebou sametovou pleť bez pověstného efektu masky. Speciální pudr se světlo odrážejícími minerály osvěží pleť a vykouzlí na ní světelné odlesky, čímž opticky vyrovnává všechny nedokonalosti a začervenání.

Tento zářící efekt dnes nabízejí také minerální pudry. V jejich případě se po celém obličeji rozprostřou najemno namleté oxidy titanu a zinku a jako malá zrcátka odráží světlo. Díky tomu vyvolávají dojem bezchybné pleti. Rozehrají na obličeji hru, která nepřizná žádné vrásky. A na rozdíl od svých tekutých a krémových protějšků se pudrové částice po několika hodinách neusadí v pórech.

Rozjasňující. alverde rozjasňující pudr obsahuje minerály reflektující světlo, které spolehlivě rozjasní obličej i dekolt.

 

Základní práce

Doteď jsme pudry používali především ke konečnému zafixování make-upu. Ale šikovné produkty toho dnes zvládají mnohem víc najednou. Nejenže pleť zmatní, ale zároveň zvládají zakrýt její nedokonalosti. Některé dokonce můžete nanést na pleť rovnou, bez nutnosti předchozí aplikace make-upu. Často obsahují ochranný faktor proti UV záření a můžete je libovolně vrstvit podle nutnosti.

Multitalent. alverde pudr multi sjednotí barvu pokožky a vykouzlí svěží, dokonalou pleť. Zelený odstín neutralizuje začervenání pokožky, žlutý odstín zakryje žilky a kruhy pod očima a fialový odstín retušuje pigmentové skvrny, pihy a jiné drobné nedokonalosti pleti.

 

Moderní pudry nevyžadují předchozí použití make-upu. Poradí si i bez něj.

Nepostradatelný doplněk

Pudr je zřejmě jediným make-up produktem, který nemůžeme nanést pomocí prstů. Nejčastěji jej aplikujeme štětcem. Krouživými pohyby se vám podaří rovnoměrně nanést stejné množství na všechny štětiny. Pudr vždy jemně vklepávejte od nosu postupně směrem ven a odshora dolů.

Jestliže dáváte přednost beauty blenderu, určitě jej nejprve lehce navlhčete. Potom pomocí rychlého a lehkého vklepávání rozmístěte pudr po obličeji a dekoltu. Kvůli vlhkosti se vám na make-upu vytvoří drobné mapy, ale neděste se, rychle zase zmizí.

Pudr můžete nanést také pomocí vatového tamponku. Ten se hodí, zejména pokud máte mastnou pleť, protože tamponek již při nanášení pudru odsaje přebytek mastnoty. A protože ke každé další aplikaci byste měli použít nový tampon, je tato metoda také hygienická.

Profesionální. ebelin Professional štětec na pudr s jemnými štětinami vám skvěle poslouží k nanesení jakéhokoliv pudru.

 

Nahoru
OKDalší informace