Menu

Vousatá harmonie

Aby už nic neškrábalo

Home » Krása » Vousatá harmonie - 05.2018

Při mytí a péči o své tělo nezapomínejte také na vousy. Vyhnete se tak nepříjemnému svědění a škrábání.

Podle jedné studie výrobců žiletek nosí až 64 % mužů v Evropě vousy. Anebo si je nechali alespoň jednou v životě narůst. V módě jsou hipsterské plnovousy, kníry ale také nedbalá elegance v podobě několikadenního strniště. Není divu. Výsledky průzkumu univerzity v Kielu totiž ukazují, že muže s vousy vnímají ženy jako vzdělanější, atraktivnější a raději s nimi navazují kontakt.

S trpělivostí a péčí

Pokud se rozhodnete nechat si narůst vousy, měli byste si na této cestě dát pozor na několik věcí. Všechny vousy, nehledě na druh, totiž vyžadují náležitou péči, jestliže se chcete vyvarovat nepříjemným problémům s pletí. Ta si musí také nejprve zvyknout na to, že vousy každý den neholíte, což může někdy trvat docela dlouho. Ne vždy muži vydrží proces růstu vousů až do konce, obzvláště, pokud se objeví nepříjemné svědění. Ale řešením nemusí být pouze opět sáhnout rovnou po žiletce.

Dostaňte se dospod

Za otravným svěděním mnohdy nestojí přímo vousy, ale právě pokožka pod nimi. Na vině je většinou nedostatek hydratace, který vede k šupinatění, a především vysychání pleti. Hustý porost na tváři k ní často nepropustí dostatek hydratačního krému, ale přesto existují možnosti, jak zvládnout její vrtochy. Ideální řešení představují lehké fluidy vyvinuté speciálně pro péči o vousy, které jimi zvládnou proniknout a pleť dostatečně hydratovat. Divy dokáže také olej na vousy, který je navíc zjemní a změkčí. Vcelku nevhodným přípravkem jsou naopak krémy s velkým obsahem tukových složek, které vousy slepí. A to rozhodně nepůsobí přitažlivě.

Umýt, vysušit, vyživit

Vousy nestačí jen zastřihávat a trimovat. Denně je umyjte pečujícími přípravky, které z nich dostanou zbytky jídel i ostatní nečistoty. Navíc je vyživí a usnadní vám jejich úpravu. V dm zakoupíte mnoho šamponů a dalších stylingových vychytávek, které vám při cestě za přitažlivými a zdravě vypadajícími vousy pomohou. Stačí si jen vybrat. Někteří muži občas sáhnout po umytí pro fén. Ten však pokožku opět vysuší. Lepší službu vám udělá čistý ručník, kterým vousy jemně vysušte, a následně je opatrně pročešte hřebenem k tomu určeným. Ten navíc promasíruje pleť a stimuluje produkci kožního mazu, díky němuž jsou vousy silnější.

Umývání
Lehké šampony určené přímo k péči o vousy mají tu výhodu, že vousy nejen umyjí, ale zároveň je zjemní a změkčí a navíc nevysušují pleť. U strniště se také doporučuje udělat si jednou týdně čas na peeling. Ten předchází uzavřeným pórům i nepříjemným zánětům.

BUCH TIPP Mycí gel

Hloubkový. Balea MEN mycí gel lávový kámen byl speciálně vyvinut pro potřeby mužské pleti. Hloubkově čistí pleť a odstraňuje přebytečný kožní maz a nečistoty.

 

 

Péče
Hydratační emulze pečují o pokožku pod vousy a zabraňují jejímu vysoušení. Nejen nositelé kratších vousů by také neměli zapomínat na hydrataci i všech míst, která nejsou porostlá vousy.

BUCH TIPP Změkčující krém

Změkčující. alverde MEN pleťový krém změkčující vousy s bisabololem, vitamínem E a bio mandlovým olejem snižuje pocity svědění a pnutí namáhané a suché pokožky mužů.

 

Přesto mám s vousy problémy

Vousy mě svědí

Změkčete vousy olejem, který nejlépe rozprostřete do všech míst pomocí hřebenu. Olej vousy změkčí a podnítí produkci mazu. Naneste jej nejlépe do čistých, suchých vousů. A nepřežeňte to s množstvím, ať se nelesknete jako slanina.

BUCH TIPP Pečující olej

Vydatný. Balea MEN pečující olej na vousy s přírodními oleji pečuje o vousy i pokožku pod nimi. Vydatné složení se slunečnicovým, arganovým, jojobovým a mandlovým olejem předchází pocitům pnutí.

 

Mám vousy plné lupů

Lupy ve vousech může zapříčiňovat špatně zvolená kosmetika, nevyvážená strava, stres, příliš horká voda při mytí nebo fénování. Šampony určené pro mytí vlasů s lupy mohou tento problém ještě zhoršit. Naopak rychlou záchranu vám poskytnou oleje s výtažky z čajovníku nebo jojobový, arganový či mandlový olej.

Mám příliš tvrdé vousy

Pokud máte suché, krepaté vousy, vaše pleť nejspíš postrádá hydrataci. Pomůže vám šampon a kondicionér na vousy. Kondicionér uzavírá vrchní vrstvu, díky čemuž jsou vousy hebčí. Pokud ani to nepomůže, sáhněte po balzámu na vousy, který nabije vousy a pokožku ještě větší dávkou hydratace.

BUCH TIPP Mnohostranná péče

2v1. Šampon a kondicionér Bulldog obsahuje aloe vera, camelinový olej a zelený čaj. Je navržen speciálně pro čištění vousů, které zanechává jemné, vyživené a upravené.

 

Mám příliš slabé vousy

V tomto případě se vzdejte fénování horkým vzduchem, silikonů a podobně a vsaďte na sílu přírody v podobě vysoce kvalitních přírodních olejů. Také byste si neměli s vousy neustále hrát a různě je kroutit a mačkat. Pokud olej nepomůže, přichází na řadu trimování, díky kterému vousy zhoustnou.

BUCH TIPP Pomáda 2v1

Fixující. Balea MEN pomáda 2v1 na vousy & vlasy s makadamovým olejem a bambuckým máslem perfektně formuje a fixuje styling vašich vousů.

 

Inspirativní vousáči na Instagramu

Nahoru
OKDalší informace