Menu

Účesy do společnosti

Jednoduché, ale efektní

Home » Krása » Účesy do společnosti - 11.2018

Díky jednoduchým trikům můžete i vy vykouzlit slavnostní účesy. Bez cizí pomoci a velkého úsilí. U ozdobeného vánočního stromku, na večírku i na plese tak budete doslova zářit.

Na konci roku se koná jedna párty za druhou a my se snažíme pokaždé vykouzlit jiný účes. Při jedinečných příležitostech totiž nestačí jen zvolit jiný dress code a nanést větší vrstvu make-upu. Zvláštní pozornost si zaslouží také naše vlasy. Účes by měl vypadat slavnostně, bez přílišné extravagance. Ideální jsou účesy, které zaujmou na první pohled, a přitom zdůrazní obličej. Samozřejmě žádný umělec z nebe nespadl. Proto si vybraný účes pro jistotu vyzkoušejte v dostatečném předstihu před oslavou, aby přípravy těsně před slavnostním večerem probíhaly bez stresu a nervozity. Na dlouho očekávaný večírek pak vyrazíte v klidu a uvolněně.

Zapletené

Rafinované účesy okamžitě dodají šarm a doladí každý look. Zapletené copy, lehce schované působí decentně a přitom elegantně.

Potřebujete: lak na vlasy, hřeben, pírka do vlasů, gumičky

Jak na to: Pomocí hřebenu utvořte pěšinku uprostřed temene a rozdělte vlasy na poloviny do stran. Obě části rozdělte zároveň na přední a zadní partii. Vlasy z předních partií na obou stranách zapleťte dozadu. Střídavě vplétejte pramínky zespoda a seshora tak, aby copy přiléhaly k hlavě.

Přibližně ve výšce uší začněte připlétat také zadní díl vlasů a pokračujte s pletením copů až ke konečkům. Jakmile jsou vlasy spletené, zafixujte gumičkou.

Potom vezměte jeden cop a zatočte ho do spirály na týle a připevněte ho k hlavě pírky. Druhým copem omotejte první a také ho připněte pírky. Na závěr účes dobře zafixujte lakem na vlasy.

BUCH TIPP Extra silná fixace

Extra silný lak na vlasy Langhaarmädchen s rýžovým extraktem a UV filtrem spolehlivě zafixuje váš účes a zároveň mu dodá objem.

 

Tip: Pokud si netroufáte vytvořit si účes doma, zamluvte si termín v kadeřnictví a nechte se hýčkat bez obav a stresu, že se něco nepovede.

Uhlazené

Dvacátá léta slaví úspěšný comeback. V moderním pojetí připlouvají v podobě elegantních vlnitých vlasů sepnutých
dozadu.

Potřebujete: lak na vlasy, rovný hřeben, gumičky, pírka do vlasů

Jak na to: Vytvoření překrásných a efektních vln nemusí trvat dlouho, jejich styling je však výzvou. Proto využijeme několika triků k dokonalému looku. Nejprve vytvoříme pomocí hřebenu výraznou pěšinku na boku temene. Přední část vlasů důkladně přestříkáme lakem na vlasy, aby měly viditelně mokrý vzhled a daly se dobře tvarovat.

Vlasy přitiskneme k hlavě a pomocí hřebenu vytvoříme lehké vlny. Ty zafixujeme pomocí pírek a ještě jednou přestříkáme. Zbylé vlasy uhladíme dozadu a stáhneme gumičkou do ohonu. Na závěr celý účes ještě jednou přestříkáme lakem na vlasy a uhladíme případné neposlušné kadeře.

Stočené

Něžný ženský vzhled můžete vytvořit i jinak než klasickými loknami. Zkombinujete-li natočené a spletené vlasy, vznikne rozpustilý účes, který dodá jiskru každému slavnostnímu outfitu.

Potřebujete: tvarovací lak na vlasy, pírka do vlasů, gumičky, saténovou nebo sametovou stuhu

Jak na to:To nejlepší na tomto účesu je jeho volnost. Místo složitého zaplétání jsou zde vlasy jednoduše stočené. Díky vhodnému laku na vlasy se budou dobře tvarovat. Účes se nejlépe podaří s vlasy, které nejsou čerstvě umyté, a s pomocí suchého šamponu.

Nejprve vytvořte výraznou pěšinku. Vlasy rozdělte v oblasti týlu na tři části – pravou, levou a střední. Od této chvíle s vlasy můžete dělat, co se vám zlíbí. Můžete například vlasy ještě rozdělit na dvě části, zaplést je jako provázek a upevnit
pírky, nebo zaplést jako cop.

Nakonec tři hotové prameny volně spleťte dohromady a svažte do ohonu. Jeden pramen vlasů omotejte kolem gumičky a připevněte pírkem. Na závěr účes ozdobte saténovou nebo sametovou stuhou.

BUCH TIPP Svěží vzhled bez mytí

Balea suchý šampon Sweet Melon propůjčí vlasům příjemnou svěžest a dodá jim objem. Zajistí vám tak elegantní a svěží vzhled vlasů i bez jejich mytí.

Nahoru
OKDalší informace