Menu

Tuhá tělová másla: Nový trend v péči o pokožku

Poznejte dokonalé spojení bambuckého a kakaového másla s včelím voskem

Home » Krása » Tuhá tělová másla: Nový trend v péči o pokožku - 06.2020

Vypadá jako tuhé mýdlo, ale je určené k hydrataci pokožky. V dm jsou nově k dostání alverde tuhá tělová másla. Co se v nich skrývá a jak vlastně fungují?

 

Z čeho se tuhé tělové máslo skládá?

Základní receptura vsází na bambucké a kakaové máslo – rozmazlující ingredience z Afriky. K nim je přidaný olivový olej z Itálie, jenž pokožku hydratuje. Čtveřici vybraných ingrediencí uzavírá včelí vosk z Německa, který vytváří na pokožce ochranný film pro uchování dostatečné hydratace.

 

Díky čemu je máslo tak tuhé?

Bambucká i kakaová másla mají samy od sebe spíše tuhou konzistenci. Rozpouští se až při tělesné teplotě. Stabilitu tuhých másel tak zajišťuje hlavně včelí vosk. V tomto případě však také záleží na tom, co tuhé máslo neobsahuje – vodu. Ta u většiny pečujících produktů stojí v seznamu ingrediencí na prvním místě.

 

Jak přispívá tuhé tělové máslo k trvalé udržitelnosti?

I když pomineme všechny ekologické výhody přírodní kosmetiky, stále zůstává mnoho aspektů, které dělají z tuhého tělového másla přítele trvalé udržitelnosti. Ušetřit se díky němu dají odhadem dva plastové obaly. alverde tuhá másla jsou balena do papíru, který zevnitř pokrývá tenká vrstva plastové folie. Ta zabraňuje případnému poškození papírového obalu, kdyby se máslo vlivem vysokých teplot začalo rozpouštět. Dobrou zprávou je, že díky vlastnostem této folie lze celý papírový obal vyhodit do tříděného papíru.

 

Tuhá tělová másla alverde si můžete zvolit hned ve dvou decentních vůních. Jedna varianta voní po kokosu a druhá po mandarinkách a bazalce.

Nahoru
OKDalší informace