Menu

Tři matky, tři styly

Každá jsme jiná a výjimečná

Home » Krása » Tři matky, tři styly - 04.2018

Vyzpovídali jsme tři ženy, které se s námi podělily o své zkrášlující rituály a také o to, zda a jak mateřství změnilo jejich pohled nejen na krásu.

Tina

37 let, jedna dcera (7 let) a jeden syn (3 roky). Tina předcvičuje jógu. Brzy také ukončí studium filozofie.

Co pro Vás znamená mateřství? Jednoznačně více dávat než brát. Díky mateřství také každý den cvičím svou trpělivost, při čemž se většinou dostávám až na hranice svých možností.

Změnilo mateřství Váš pohled na krásu? Rozhodně. Nejdůležitější pro mě teď je cítit se dobře. Myslím totiž, že krása jde ruku v ruce se spokojeností.

Vstoupil spolu s mateřstvím do Vašeho života nějaký nový zkrášlující rituál? Každé dva až tři týdny si udělám čas sama na sebe a dopřeju si relaxační lázeň. Při té nesmí chybět voňavý olej do koupele, káva a uklidňující hudba. Spolu s vodou poté odteče veškerá únava i starosti všedních dnů.

Nelze si nevšimnout, že okolí Vašich očí zdobí pihy. Stala jste se kvůli nim někdy terčem posměchu?
Jako dítě nikdy, ale v pubertě si mě spolužáci kvůli nim dobírali. Díky tomu jsem se však naučila nejrůznější maskovací techniky. Ale nyní už to neřeším. Pihy ke mně zkrátka neodmyslitelně patří.

Bez kterého kosmetického produktu byste se neobešla?
Určitě bez řasenky. Mám své oči ráda, a když si zvýrazním oči, líbí se mi ještě víc.

Jaký obraz krásy předáváte svým dětem?
Snažím se, aby z mé dcery vyrostla žena, která nebude bezhlavě propadat jakémukoliv módnímu šílenství. Samozřejmě bych chtěla, aby o sebe pečovala a byla při pohledu na sebe spokojená. Moje děti by měly pochopit, že ženu dělá krásnou především to, jak se chová a co říká.

Produktové tipy:

Přirozená. s.he stylezone tekutá rtěnka (odstín 129/100) zbarví rty přirozeně šťavnatou barvou.

Posilující. alverde noční sérum s kofeinem pečuje o namáhané řasy a účinně je posiluje.

Praktický. Gel na obočí alverde (odstín 03) ho zafixuje a zvýrazní jemnou popelavě blond barvou.

Tekutá. Tvářenka alverde Professional Striped s mangovým máslem a extraktem z magnólie zajistí pleti svěží a zářící vzhled.

Kinga

41 let, jedna dcera (6 let). Kinga pracuje jako office-manager.

Co pro vás znamená mateřství?
Mateřství znamená v životě ženy více lásky a náklonnosti, ale s tím jde ruku v ruce také více práce a zodpovědnosti.

Změnilo mateřství váš pohled na krásu?
Vůbec ne. Snažím se vše zachovat ve stejných kolejích a nezanedbávat se. Pocit spokojenosti ve vlastní kůži je pro mě extrémně důležitý.

Jak zvládáte líčení v ranním shonu?
Vždy se snažím alespoň o základní make-up a nikdy nezapomínám zvýraznit své obočí. Užívám si, když mé obočí vypadá přirozeně výrazné a silné.

A když máte chuť na výraznější look?
Při výjimečných příležitostech u mě nesmí chybět barvičky. Ráda zvýrazním své rty červenou nebo oranžovou rtěnkou.

Původem pocházíte z Maďarska. Liší se tamní ideál krásy od zdejšího?
Myslím, že východoevropské ženy jsou obecně, co se kosmetiky týče, otevřenější. Návštěva kosmetického salonu patří k naprosto běžným rituálům, který si ženy pravidelně a rády dopřávají.

Jaký obraz krásy předáváte své dceři?
Učím ji, že je důležité dbát o svůj zevnějšek, ale současně působit přirozeně. Nic se nemá přehánět. Určitě jí nebudu zakazovat nějaké experimenty, ale vždy jí budu klást na srdce, aby se držela v rámci přirozenosti a nezabíhala do extrémů.

Slavíte se svou rodinou den matek?

V tento den panuje u nás doma vždy výjimečná nálada. Můj manžel na něj nikdy nezapomene a přinese mi nějakou krásnou květinu, zatímco dcerka se vždy naučí básničku. Tento den si zkrátka užíváme jako rodina a jsme vděční za přítomnost  jeden druhého.

Produktové tipy:

Dlouhotrvající. Vysoce lesklá rtěnka trend IT UP High Shine (odstín 265) se jemně nanáší a dodává rtům intenzivní barvu.

Pečující. Extra černá řasenka trend IT UP Endless Extra Volume s výtažkem z vlašského ořechu a phytokeratinem z pšeničných proteinů vytvoří intenzivní objem a hustotu.

Zářivé. Oční stíny s.he stylezone Mono (odstín 163/005) rozjasní váš pohled.

 

Linda

35 let, jeden syn (2 roky) a druhé dítě je na cestě. Lindinou vášní a zároveň obživou jsou fotografie.

Co pro Vás znamená mateřství?

Abych byla upřímná, jedná se o pořádně  náročný zápřah, který vyžaduje do detailu vypracovaný časový plán. Chvíli mi trvalo, než jsem se s tímto novým stylem života vyrovnala a zvykla si na něj. Ale určitě neexistuje nic krásnějšího a přirozenějšího. Být matkou vnímám jako smysl svého života.

Změnila jste s příchodem mateřství své zkrášlující rituály?

Velmi. Více teď přemýšlím o tom, jak se nalíčím a jak o sebe pečovat. Během těhotenství jsem kompletně obměnila obsah své kosmetické taštičky a zcela se rozloučila s laky na nehty.

Jak zvládáte líčení v ranním shonu?

Neobejdu se bez dobrého základního make-upu a korektoru. Někdy dá totiž dost práce šikovně zamaskovat následky probdělých nocí.

Baví Vás líčit se?

Ano, vždy si tyto chvilky velmi užívám. Jedná se o jednu z možností, jak si vyšetřit a užít čas sama pro sebe a oprostit se od každonočních myšlenek, co je potřeba zařídit a vyřešit.

Máte nějaké oblíbené barvy, po kterých při líčení ráda sáhnete?

Pokud mám čas, ráda experimentuju. Zkouším různobarevné oční linky, nyní například růžové. Ale jinak se při běžném denním líčení nejčastěji uchyluju k přirozeným, zemitým odstínům.

Všímáte si líčení ostatních žen?

Myslím, že ideál krásy má u nás mnoho podob. Potkávám ženy, které jsou zcela nenalíčené, i takové, které si zakládají na pečlivém make-upu, nebo alespoň řasence a výrazné rtěnce. Ženy u nás určitě také věnují pozornost péči o své nehty

Produktové tipy:

Kombinovatelné. Paletka očních stínů alverde (odstín 52 Nougat) obsahuje osm k sobě ladících očních stínů, které lze kombinovat podle potřeby. Vybírat můžete ze světlejších odstínů na den a tmavších na večer.

Víceúčelová. Voděodolnou konturovací tužku trend IT UP Contour & Glide (odstín 225) můžete použít na rty a zároveň pro hravé zvýraznění očí.

Zapečená. Pudrová tvářenka alverde (odstín 10 Peachy Bronze) s extrakty z rozmarýnu a cennými oleji se vám díky zapečení nevysype.

Vysoce krycí. Jemný trend IT UP make-up & korektor 2v1 Camou s diamantovým prachem na pročištění a posílení pleti perfektně kryje nedokonalosti pleti a začervenání.

Nahoru
OKDalší informace