Menu

Trendy v lakování nehtů: Vládnou puntíky i proužky

Každý prst jako mistrovské dílo

Home » Krása » Trendy v lakování nehtů: Vládnou puntíky i proužky - 04.2019

Nebojte se do barev ponořit i své ruce. Díky promyšleně rozmístěným puntíkům nebo proužkům se každý nehet stane malým mistrovským dílem.

Look 1: Puntíky

Eine Hand die in einen rosa Farbtopf liegt.Decentní look, který přesto dokáže vystřelit nehty na výsluní. Nebojte se kombinovat protichůdné odstíny a probarvit si den i náladu.

Jak na to:

Nejprve natřete nehty podkladovým lakem. Pokud vás trápí příliš lámavé nehty, zkuste použít zpevňovač na nehty. Potom přijde na řadu krycí lak v nude růžovém odstínu, který zakryje všechny případné nedokonalosti. Tento lak nechte opravdu dostatečně zaschnout a poté začněte malovat puntíky. Ty vytvoříte barevným lakem, třpytkami, ale také například tužkou na zdobení nehtů. Nakonec zakončete malování nehtů svrchním lakem, aby vám radost z barevného výsledku vydržela co nejdéle.

 

 

Look 2: Proužky

Eine Hand die in einen grauen Farbtopf liegt.

Francouzská manikúra se ukáže ve zcela novém světle, a to jednobarevném. Ačkoliv by se mohla zdát fádní a vzbuzovat v nás pocity všednosti, není tomu tak. Dokáže způsobit wow efekt.

Jak na to:

Také u tohoto looku nejprve naneste na nehty podkladový lak, potom přetřete nehty jednou vrstvou šedého krycího laku a nakonec vše dotáhněte k dokonalosti pomocí zmatňujícího svrchního laku. Špičky nehtů ale tentokrát nebudou tak jako u klasické francouzské manikúry barvené bílou barvou, ale lesklým svrchním lakem.

 

 

 

Nalakujte si nehty jako profesionál

#1 – Nepodceňujte bázi:

Předejděte zabarvení nehtové ploténky tím, že nejprve nehet natřete podkladovým lakem. Některé podkladové laky mívají také další výhody, například vyplňují rýhy, zpevňují nehet nebo zesvětlují následný barevný lak.

#2 – Nechte vše zaschnout:

Silné vrstvy barevného laku většinou potřebují příliš dlouhou dobu na dostatečné zaschnutí, takže raději naneste tenčí vrstvu, která také skvěle kryje, ale rychleji schne. Mezi jednotlivými vrstvami laků počkejte vždy alespoň dvě minuty.

#3 – Méně je více:

Nanést dostatečnou dávku laku na celou plochu nehtu se většinou pouze jedním tahem nepodaří. Proto je lepší začít rovnou malými tahy s menším množstvím barvy, které nakonec vytvoří jednotný celek.

#4 – Pozor na bublinky:

Po nalakování počkejte alespoň hodinu, než si půjdete užít teplou sprchu. Pára by totiž mohla v laku vytvořit nehezké bublinky.

#5 – Správné načasování:

Jestliže si lakujete nehty krátce před tím, než jdete spát, téměř s jistotou se nevyhnete otiskům povlečení na nehtech. Raději s manikúrou proto začněte dříve. V případě, že potřebujete schnutí urychlit, můžete po natření ponořit ruce na chvilku do studené vody. Jen pozor, ne pod tekoucí! Ta by totiž mohla způsobit rozmazání laku.

#6 – Poslední kapka:

Svrchní lak představuje pomyslnou třešničku na závěr. Prodlouží výdrž barevného laku a buď ho ještě více rozzáří, nebo naopak zmatní.

#7 – Finále:

A nakonec dopřejte nehtům ještě trochu péče. Nehet je v tuto chvíli sice zapečetěný lakem, ale přesto dokáže vstřebat pečující látky. Ty obsahují především speciální oleje na nehty. Pokud máte suché ruce, nezapomeňte i ty důkladně hydratovat.

Nahoru
OKDalší informace