Menu

Pečující hudba budoucnosti

Moderní trendy v kosmetice

Home » Krása » Pečující hudba budoucnosti - 10.2018

Vodní řasy v pleťových krémech i ochranné štíty proti znečištěnému životnímu prostředí. To, co nám teď zní jako science fiction, zrcadlí budoucnost v péči o pokožku. A ta už začala.

Budoucí péče o pokožku znatelně hubne: méně chemie, méně přísad a celkově méně obsažených látek. Podle o to přísnějších kritérií se ale vybírají a jejich účinek by měl být mnohem vyšší. Nezřídka pocházejí přímo z přírody, jako například vodní řasy nebo bakterie kyseliny mléčné. A stále větší zřetel bude brán také na ekologickou rovnováhu, aby kosmetika zatěžovala naši planetu co možná nejméně. Nejen proto pracuje kosmetické odvětví na nových konceptech „Zero Waste“, v překladu znamenající žádný odpad, a „Bring it back“, který znamená navrátit přírodě to, co si z ní vezmeme.

Vodní řasy

Mohou být okem nepostřehnutelné, ale také dlouhé až 60 metrů. Jednou jsou zelené, poté červené nebo hnědé a jindy zase černé. Rozmanitost vodních řas je enormní, stejně jako množství jejich živin. Jedno kilo řas totiž obsahuje stejné množství aminokyselin, minerálních solí, stopových prvků, vitamínů a polyfenolů jako 100.000 litrů mořské vody. Žádná kosmetická laboratoř na světě by nic takového nevyvinula. Proto jsou všichni na vodní řasy tak zaměření. Navíc s těmito vlastnostmi? Kdo by se divil.Pokud uvážíme, že třetinu zemského povrchu pokrývá voda, asi si dovedete představit, jaké poklady v sobě ještě ukrývá. V současné době registrují biologové 35.000 druhů řas, z toho mají zhruba 1.000 druhů prozkoumaných a 50 se jich využívá v kosmetice. A tam odvádějí vskutku výbornou práci.

Z moře do koupelny. Řasy dokáží přežít i v extrémních podmínkách, takže se používají především ve výzkumech proti stárnutí pleti. Umí bojovat proti volným radikálům, zásobovat buňky energií, stimulovat obnovu kolagenových a elastinových vláken a také buněk. Kosmetické produkty s výtažky z řas zaručují hladkou a svěží pokožku. Početné vitamíny v řasách chrání pokožku před vnějšími vlivy a působí proti předčasnému stárnutí. Kyselina alginová zase napomáhá udržet v pokožce hydrataci až po dobu 24 hodin. Díky své extrémně dobré rozpustnosti pronikají alginové účinné látky snadno do pokožky, aby tam odvedly svou práci. Řasy a pokožka se zkrátka stanou neodlučitelnými parťáky.

 

Čisticí. Aqua Hydro mycí gel od alverde s výtažkem ze zelených řas důkladně čistí pleť a zásobuje ji hydratací.

Hydratační. Hýčkejte svou pokožku hydratační pleťovou esencí od alverde. Osvěžující receptura se zvlhčující formulí z aloe vera a mořských řas vaši pokožku dostatečně hydratuje a dodá jí pružnost.

 

 

Anti Pollution péče

Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) je 80 % obyvatel velkoměst vystaveno enormně špatné kvalitě vzduchu. Smog, jemný prach, ozon a těžké kovy zatěžují nejen dýchací orgány, ale také pokožku. Avšak jejich největší nepřátelé jsou ti, které vůbec nevidíme. Mini částečky ze vzduchu se usazují na pokožce, kde tvoří šedavou clonu a navíc způsobují oxidativní napětí v buňkách. K tomu se přidává také zvýšená produkce mazu. Chemikálie držící se na těchto částečkách navíc mohou pronikat do hlubších vrstev pokožky, kde vyvolávají zánětlivé reakce, které opět urychlují stárnutí pleti. Tyto usazeniny na pokožce také zabraňují přívodu kyslíku, čímž se zpomaluje látková výměna a současně dochází k ucpání pórů a vzniku nedokonalostí. První viditelné reakce se dostaví v podobě začervenání, vyrážky a malých skvrnek. A z dlouhodobého hlediska dochází ke stále rychlejšímu úbytku kolagenu a elastinu.

Čistit, čistit, čistit. Kosmetické přípravky s Anti Pollution efektem tedy bojují proti těmto následkům a znečištění pleti. Tento trend k nám pronikl z Asie, kde dosáhlo znečištění životního prostředí extrémní úrovně. Anti Pollution produkty fungují na bázi antioxidantů a absorpčních látek. Ty zbavují naši pokožku nánosů nečistot, posilují její obranyschopnost, působí proti volným radikálům a chrání před škodlivými okolními vlivy. Už při čištění dodávají pokožce opět sílu a během následné péče ochranu. Čištění pleti se proto během pár let stane celkově nejdůležitější součástí péče o pleť.

 

Tuhé šampony

V péči o tělo už si mýdlo své místo opět vydobylo. Jeho cesta k vlasům je právě v plném proudu. Mýdla určená na vlasy jsou speciálně vyvinutá tak, aby o ně pečovala a zároveň čistila pokožku hlavy. V tuhých mýdlech se nejčastěji snoubí rostlinné oleje, které byly při procesu výroby ztužené.

Pečující oleje. Od klasického mýdla se liší pouze svým složením. Tradiční mýdla obsahují tenzidy, silikony, palmový olej, syntetický glycerin a mají vysokou čisticí schopnost. Kdybyste si umyli vlasy běžným mýdlem, budete je mít poté zřejmě suché a křehké, protože obyčejné mýdlo na nich nezanechá žádné pečující oleje. Právě tuto práci vykonávají mýdla na vlasy. Jejich základ tvoří většinou rostlinné oleje, pěnící tuky jako kosový a olivový olej a hydratační a pečující látky jako aloe vera, bambucké máslo nebo hroznový olej. Nemusíte se bát mastných vlasů, protože mýdla obsahují jen tři až pět procent čistých tuků. Díky své jemnosti a složení dokáží často vyřešit spoustu problémů s vlasy i pokožkou hlavy.

Z ekologického hlediska se vyplatí mýdla na vlasy hned několikrát: méně chemie, méně přísad, méně balení a podstatně nízká spotřeba produktu.

Mýdlo není nic pro barvené vlasy. Ty mohou totiž kvůli své otevřené svrchní vrstvě rychle ztratit pigmentaci a lesk.

Použití mýdla na vlasy:

  • Aby mýdlo dobře napěnilo, potřebuje dostatek vody. Proto vlasy nejprve po celé délce důkladně namočte.
  • Mýdlo poté napění přímo na vlasech. Kdyby se vám zdálo přece jen moc suché, vložte ho na chvilku do teplé vody.
  • Pěnu vmasírujte do hlavy a celých délek vlasů, ale nedrhněte je.
  • Nakonec je důležité všechnu pěnu důkladně vymýt.

Přírodní. alverde tuhý šampon na vlasy mandarinka s bazalkou je novinka, která poskytne vašim vlasům prvotřídní péči, čistí je a zbavuje nečistot. Bambucké máslo a olivový olej z certifikovaného ekologického zemědělství chrání před poškozením.

Probiotická péče o pokožku

Probiotika jsou živoucí mikroorganizmy, které působí pozitivně na lidský organizmus, především na střeva. V nich zodpovídají za zdravou střevní mikroflóru. Jejich fungování ovlivňuje celý zbytek těla. Protože správná funkce střev předchází alergiím, zánětům i nadváze a profituje z ní i pokožka.

Z kuchyně na kůži. Probiotické potraviny jako kyselé zelí, jogurt, kefír nebo jablečný ocet stojí už dlouhou dobu na mnoha jídelníčkách i v českých kuchyních. V USA, kde se probiotika stala doslova obřím trendem v oblasti zdravé výživy, si pomáhají doplňky stravy. A postupně přichází do hry také kosmetika. Nejen proto, že probiotika dokáží vytvářet ochranný film proti vetřelcům zvenčí a současně ještě posilovat přirozenou mikroflóru pokožky. Díky probiotikům stárne pokožka pomaleji, zvládne se bez problémů zotavit a ještě působí svěžím a zdravým dojmem.

 

Hydratační. Sprchový gel Balea podmáslí & citron díky jemné receptuře s mléčnou bílkovinou zvláčňuje a hydratuje pokožku.

Sametová. Balea krémová koupel mléko & med s hydratačním složením Moisture-Care hydratuje pokožku a zanechává ji sametově hebkou.

 

 

 

Udržitelné balení

Většinou se počítají především vnitřní hodnoty. Avšak v době rostoucího zájmu o udržitelný životní styl se ke slovu dostává také vnější schránka. V kosmetické branži ještě stále převládají nenákladná plastová balení, která jsou lehká, odolná a zároveň jednoduše přepravitelná. Bohužel se však vyrábí z ropy, jejíž zásoby nejsou nevyčerpatelné. Stále více výrobců proto obrací svou mysl k trvalé udržitelnosti a vyvíjí alternativy obalů, které jsou šetrnější k životnímu prostředí.

Vyrábíte se už tak například obaly na šampony, do nichž jsou přimíchávána dřevěná vlákna, aby se snížil podíl plastu. Anebo se plastové obaly záměrně ztenčují tak, aby zároveň zůstaly dostatečně stabilní. Někteří producenti také nabízejí speciální „Bring it back“ akce, během nichž mohou zákazníci přinést do obchodu zpět prázdné tuby a lahve od zakoupených výrobků, aby se tyto obaly mohly recyklovat a použít znova. Na jeden kilogram plastu se díky tomu ušetří zhruba jeden litr ropy a dvě kila oxidu uhličitého.

Ideálně bez obalu. Použití recyklovaných plastů z PET lahví je celoplošně aplikovatelné opatření, které mohou využívat všichni producenti. Mimoto ale vědci vyvinuli také bio plast, který je vyrobený z cukrové třtiny a je biologicky zcela rozložitelný. Zero Waste trend prosazující nulový odpad se rozšiřuje do mnoha oblastí a některé obchody již využívají princip bezobalového nákupu. Jednoduše přijdete se svou taškou nebo krabičkami a do nich si nandáte zakoupené výrobky.

Zodpovědné chování je prioritou i pro společnost dm. Proto již v roce 2011 zpoplatnila plastové tašky, čímž se podařilo hned za první rok snížit jejich spotřebu o 80 %. A v souladu s dm kampaní „Už dnes myslíme na zítřek“ a s ohledem na životní prostředí se dm také rozhodla zcela ukončit vydávání plastových sáčků zdarma již k 20. 7. 2016, tedy ještě dříve, než se stalo zákonnou povinností.

 

Řada pleťové péče alverde naturschön disponuje nejen cennými výtažky z oliv, ale také obaly šetrnými k životnímu prostředí.

1. Vyzkoušejte například alverde naturschön pleťové sérum poskytující bohatou hydrataci a podporující vitalitu buněk.

2. Pleťový krém alverde naturschön zase vykouzlí zdravou a přirozeně krásnou pleť.

 

 

Shrňme si to

Nové složení péče o pokožku: méně chemie, méně přísad, méně obsažených látek.

Řasy: Obsahují hromadu aminokyselin, minerálních solí, vitamínů a polyfenolů a díky svým schopnostem podporovat obnovu buněk jsou žádané zejména ve Anti-Aging výzkumech.

Anti-Pollution: Speciální produkty bojují především proti následkům znečištěného ovzduší a snaží se naši pleť před jeho vlivem ochránit. Odstraňují usazeniny a posilují ochrannou bariéru pokožky.

Mýdla na vlasy: Od běžných mýdel se odlišují obsaženým množstvím pečujících olejů, díky kterým mýdlo vlasy nevysušuje, ale zároveň ani nemastí.

Probiotika: Žijící mikroorganizmy nepůsobí pozitivně pouze na střeva, ale také na pokožku. Posilují kožní flóru a chrání ji před škodlivými vlivy.

Nahoru
OKDalší informace