Menu

Tipy pro čistou pleť

Zatočte s nezvanými hosty

Home » Krása » Tipy pro čistou pleť - 11.2018

Rozšířené póry, nerovnosti a začervenání umí občas pořádně znepříjemnit den. Správnou péčí se jich ale můžete zbavit.

Začervenání

Především lidé s citlivou pokožkou to znají velmi dobře. Po ostrém jídle, kosmetice, která jim nesedne, nebo po velkém stresovém napětí zčervenají. V každém z těchto případů je vždy na vině hypersenzitivita cév. Při jejich rychlém roztažení vystoupne krev na povrch a zanechá za sebou červenou pokožku.

Naštěstí se tento stav většinou rychle zase srovná, avšak jsou případy, kdy se tělo se začervenáním nedokáže vyrovnat samo a je nezbytná návštěva dermatologa. UV záření, některé potraviny, znečištěné ovzduší, nadměrná konzumace kofeinu, ale také genetické faktory nebo stáří jej mohou ještě zhoršit. Dočasných začervenání, která se objevují během stresu, se můžete s pomocí správné péče snadno zbavit.

Co vám pomůže:

  • teplá sprcha a omytí obličeje
  • sázka na jemné čištění
  • produkty určené pro citlivou pokožku
  • věrnost jedné produktové řadě
  • neustálá ochrana před UV zářením
  • vyvarování se ostrému, silně kořeněnému a horkému jídlu
  • redukce konzumace kávy

Krycí. Korektor trend IT UP Matte Beauty Perfection (odstín 010) hedvábně matuje a intenzivně kryje nerovnosti pokožky a začervenání. Korektor obsahuje bambusové hedvábí, které hydratuje pokožku a chrání ji před UV zářením.

Rozšířené póry

Jako póry označujeme kanálky mazových žláz. Pokud pokožka produkuje nadbytek kožního mazu, tento kanálek se ucpe, maz se hromadí a jakmile se pór jednou rozšíří, už se nedokáže opět stáhnout. S pravidelným odborným ošetřením a pečlivou a vhodně zvolenou péčí můžete tomuto zvětšování předejít. A i když není možné kanálky opět zcela stáhnout, mohou se alespoň opticky zmenšit. Speciální produkty dokáží vyhladit nerovnosti a pleť díky nim působí hladce.

Ucpávání pórů snadno předejdete každodenním ranním a večerním čištěním, používáním peelingu a pravidelným čištěním od odborníka. Ale pozor! Čištění je sice nutnost, ale pokud se budete soustředit především na intenzitu a pořídíte si příliš agresivní kosmetiku, vystavujete se riziku vysušení pleti. Poté budou mazové žlázy pracovat ještě intenzivněji a vy se tak propracujete k opačnému efektu. Proto i zde platí, že všeho s mírou.

Medové. Pleťové tonikum LVLY s extraktem z manukového medu a plodů goji spolehlivě odstraňuje z pleti nečistoty i odumřelé částečky kůže, čímž ji perfektně připraví na použití dalších produktů.

 

Chcete udělat něco pro svou pleť? Dopřejte jí den zcela bez make-upu a veškerých kosmetických produktů. Vystačí si s hydratačním krémem.

Nečistoty

Nějaký ten pupínek měl v životě každý z nás. Jestliže má ale vaše pleť neustálé sklony k nečistotám a zánětlivým reakcím, mluví se o nečisté pleti. Akné se u takových jedinců vždy zdrží dlouhou dobu. K těmto nečistotám má sklon především mastná a smíšená pleť, ale vlivem hormonů, stresu nebo nezdravého stravování se s ní mohou potýkat i ostatní typy. Nejčastěji se tito nezvaní hosté usídlí v T-zóně na obličeji, ale také v dekoltu a na zádech.

Kromě důkladného čištění ráno a večer kosmetikou určenou pro pleť se sklonem k nedokonalostem je také potřeba často měnit ručník a povlečení na polštáři, abyste předešli šíření bakterií. A ještě jedna věc, kterou zná každý, ale málokdo se jí řídí – pupínky nikdy nevymačkávejte!

Aby se pupínek ještě víc nezanítil a vy jste se přesto cítili komfortně, když musíte do společnosti, jednoduše jej zakryjte. Speciální krycí tyčinky obsahují také pečující látky, které napomáhají rychlejšímu hojení.

Abyste předešli vysušení pokožky a následné zvýšené produkci kožního mazu, používejte i přesto, že máte mastnou pleť, kosmetiku s dostatečnou hydratací.

Čisticí. Mycí houba na obličej Konjac od ebelin se skládá z prášku zeleného čaje a rostlinných vláken z kořene zmijovce. Síťová struktura jemně masíruje a zároveň čistí pokožku. Můžete ji použít samostatně nebo s mycí emulzí.

DIY-Napařovací lázeň pro každý typ pleti

Užít si deset klidných minut a během toho udělat něco dobrého pro svou pleť? Napařovací lázně pleti prospějí a zvládnete je snadno připravit sami doma.Vždy zahřejte vodu, nalijte ji do misky, nakloňte se nad ni a hlavu zakryjte ručníkem. Opakujte maximálně dvakrát týdně, abyste předešli přílišnému vysoušení pleti. Před napařovací lázní pleť vždy důkladně odličte. Také myslete na to, že voda nemusí být bezpodmínečně vařící.

Čisticí: Pleti se sklonem k nečistotám prospívají bylinky jako šalvěj, rozmarýn nebo tymián a olej z čajovníků, které působí antibakteriálně a zklidňují pleť. Do vody můžete přimíchat bylinky čerstvé, sušené i ve formě oleje.

Zklidňující: Obzvláště mužská pleť bývá v důsledku holení často podrážděná a začervenalá. Parní lázeň s heřmánkem, sušeným nebo v oleji, pleť zklidňuje a prospívá i pleti s nečistotami.

Rozjasňující: Napařovací lázeň s plátky grapefruitu omlazuje a rozjasňuje pleť v každém věku.

Povzbuzující: Sedmikrásky osvěžují nejen pleť, ale rozzáří pokožku celého těla. Stejným způsobem působí i levandule.

Nahoru
OKDalší informace