Menu

Tipy na letní osvěžení

Jak přečkat horké letní dny

Home » Krása » Tipy na letní osvěžení - 07.2017

V letních vedrech nemáme vždycky možnost osvěžit se skokem do vody v řece nebo bazénu. Podobně příjemný efekt však nabízí i vybrané kosmetické přípravky, například v podobě chladivých tělových sprejů či sprchových gelů.

 

Cool tipy pro chladivý efekt:

Tip 1: Denní pleťový krém, oční gel a tělovou emulzi nechávejte přes noc v ledničce. Ranní péče vám pak dodá zároveň i příjemné osvěžení.

Tip 2: Nenáročnou proceduru s výrazně osvěžujícím účinkem představuje koupel nohou ve studené vodě.

Tip 3: Éterické oleje z máty, rozmarýnu, eukalyptu nebo mentolu vás povzbudí, osvěží a pomohou zlepšit schopnost koncentrace. V naředěné podobě jimi masírujte čelo a spánky.

Tip 4: Hodně pijte, ale s rozumem! Ledové drinky sice mohou být v horkých dnech lákavé, ale čím studenější nápoj si dáte, tím silněji se po něm budete potit, neboť tak tělo dostane signál, že by mělo svou vnitřní klimatizaci nastavit na zahřívání. Mnohem vhodnější je proto například vlažný mátový čaj.

Tip 5: Termální voda ve spreji přináší snadné a rychlé osvěžení. Můžete ji mít stále po ruce v kabelce a podle potřeby nastříkat vlhkou mlhu na obličej, krk, paže i nohy. Pro obzvlášť chladivý efekt ji přes noc uchovávejte v ledničce.

Tip 6: Nezapomínejte větrat, a to především brzy ráno a později večer, kdy je vzduch chladnější. V parných dnech zabrání stažené žaluzie průniku horka do místnosti.

Tip 7: Dávejte přednost volnějšímu, světlému oblečení z přírodních materiálů, jako je bavlna a len.

Tip 8: Využijte zahřívací lahev (termofor) opačným způsobem. Naplňte ji studenou vodou, nechte 1-2 hodiny v ledničce a poté přikládejte na nohy, do podkolení a na šíji.

Tip 9: Při mytí vlasů přidejte k šamponu kapku čajovníkového oleje, který příjemně osvěží a ochladí pokožku hlavy.

Tip 10: Nesprchujete se ledově studenou, ale spíš jen vlažnou vodou. Tělo se tak nebude muset zbytečně namáhat s aklimatizací na vyšší venkovní teplotu a nebude se tolik potit.

 

Osvěžující kosmetika pro horké letní dny:

BUCH TIPP Rychlá vzpruha

Dopřejte si kdykoli a kdekoli jemnou spršku v podobě osvěžující vody ve spreji Balea Aqua, která příjemně vitalizuje a hydratuje pokožku obličeje i celého těla.

 

BUCH TIPP Osvěžující duo

Pečující sprchový gel alverde s bio mátou a bergamotem v praktickém cestovním balení povzbudí vaše smysly svou citrusovou vůní a zajistí pocit svěžesti a vitality.

Chladivý gel na nohy Balea s mátovým olejem a mentolem pečuje o unavená chodidla a příjemně je osvěží.

 

Nahoru
OKDalší informace