Menu

Tekuté rtěnky

Oslňující a trendy

Home » Krása » Líčení a trendy » Tekuté rtěnky - 03.2017

Hledáte něco mezi klasickou rtěnkou a leskem na rty? Řešení přináší tekuté rtěnky, které představují aktuální žhavý trend.

Nejnovější hit v líčení rtů představují tekuté rtěnky, které směle konkurují těm klasickým. Skrývají se také pod názvem Lip Cream a Lip Lacquer a údajně dokonce patří k nejvyhledávanějším beauty pojmům na internetu. Přestože se tento trend původně zrodil v USA, rychle si získal oblibu i v našich krajích. Dalo by se totiž říct, že rtěnky s tekutou konzistencí v sobě spojují ty nejlepší vlastnosti běžných rtěnek a lesků na rty. Konkrétně tedy jejich inovativní formule kombinuje lehkou sametovou texturu lesku, která se snadno nanáší, s dlouhotrvající intenzivní barvou rtěnky.

Jejich hlavní výhoda spočívá v tom, že díky koncentrovanému množství barevných pigmentů většinou stačí nanést jen jednu vrstvu a barva přitom vydrží velmi dlouho, aniž by se rozpíjela. Příjemný aplikátor přitom umožňuje snadné a precizní nanášení. Největší boom nyní zažívají především tekuté rtěnky s matným efektem. Původní tekutá textura se po zaschnutí změní  v odolný, sametově matný film. Vybírat dnes můžete z široké škály různě sytých odstínů. Zejména u matných rtěnek je však třeba dbát na to, aby byly rty předem dobře ošetřené a hydratované, což zabrání nežádoucímu vysušování a vzniku šupinek.

Tip: K odstranění odolné rtěnky přiložte na rty vatový tamponek namočený na několik vteřin v micelární vodě nebo použijte speciální odličovací ubrousky napuštěné olejem.

Rtěnkový manuál

Tipy a triky, jak na krásné rty:

junge Frau mit roten Lippen1. Před nanášením rtěnky by měly být vaše rty dobře ošetřené a hydratované. Proto případně nejprve proveďte jemný peeling, abyste odstranila suchou kůžičku.

2. Rty orámujte konturovací tužkou v co nejpodobnější barvě rtěnky, která rty přesně ohraničí a zabrání rozpíjení rtěnky přej jejich přirozený okraj.

3. Tekuté rtěnky se vyznačují silnou pigmentací. Proto většinou stačí nanést jen jednu vrstvu.

4.  Nejprve vymalujte spodní ret. Poté sevřete rty, aby se barva obtiskla i na horní ret a podle potřeby ho také dobarvěte.

5. Teprve při odličování často zjistíte, jak odolné tekuté rtěnky jsou. Proto nejprve navlhčte vatový tamponek micelární vodou, přiložte ho asi na 10 vteřin na rty a až následně rtěnku setřete. Nebo použijte speciální odličovací ubrousky napuštěné olejem. Každopádně ale rty příliš nedřete, abyste zbytečně nepodrážila jejich citlivou pokožku.

 

BUCH TIPP Oslnivá

Jemná tekutá rtěnka od s.he stylezone (odstín 129/105) s vitamínem E v sobě kombinuje dlouhotrvající barvu se svůdným leskem.

Nahoru
OKDalší informace