Menu

Symptomy těhotenství, které vám nikdo neprozradí

Tajné náznaky těla zvěstující nový život

Home » Životní styl » Symptomy těhotenství, které vám nikdo neprozradí - 06.2020

Nejznámějším příznakem těhotenství je vynechání menstruace. Ale to, že těhotné náhle pociťují podivné pukání v břiše nebo že vypadají nezvykle bledě, vám nikdo neprozradí. Jaké jsou další neznámé symptomy těhotenství?

Když nás začne táhnout v podbřišku nebo nám po ránu bývá nevolno, zpozorníme. O těchto typických příznacích těhotenství už slyšeli téměř všichni. Informace vytištěné malým písmem však zná málokdo.

Těchto 5 symptomů znají jen matky

Svědící prsa: Pokožka ve výjimečném stavu

Škrábání a svědění. Člověk se z toho může zbláznit. Tyto dráždivé pocity na prsou jsou přitom dobrým znamením. Svrbící poprsí totiž není vzácným, jen méně populárním signálem těhotenství. Už na jeho samotném počátku se prsní tkáň připravuje na pozdější tvorbu mléka. Žlázová tkáň se mění, nadouvá se a tím namáhá pokožku. Zejména v oblasti bradavek pak může být škrábání a svědění velmi intenzivní.

Poloha ležmo: Na pravém boku už se nedá spát

Už zkrátka nedokážete spát na pravém boku a v posteli se neustále převalujete? Pak jste pravděpodobně těhotná. Když placenta začne růst a při ležení na pravém boku se tlačí ještě více dolů, může se stát, že tlačí na horní dutou žílu a to vede ke svědění rukou a nohou a celkově nepříjemnému pocitu. Co v takovém případě pomáhá? Rychle se otočit. A dále snít. Ideálně o vašem sladkém pokladu, kterého se za pár měsíců dočkáte.

Podivné „pukání popcornu“ v břiše

Nezainteresovaní vás možná prohlásí za blázna, ale jako nastávající matka to víte lépe: Ano, první pohyby se dají rozpoznat již v raném stádiu těhotenství. Jaký je to pocit? Některé ženy říkají, že pěkný, jako by jim v břiše lítali motýli. Jiné ho popisují jako popcorn, který jim puká v podbřišku – nijak intenzivně, ale pro mámu přece jen citelně.

Bledá pokožka: Signály těhotenství v zrcadle

Kde se uprostřed léta vzala nádherná pleť Sněhurky? Možná jde o drobné upozornění, podle kterého můžete zjistit, že jste těhotná. Nastávající maminky totiž bývají bledší než obvykle. Jejich tělo musí produkovat více krve, aby zásobovalo děťátko. Pokud i bez toho máte sklony k nízké hladině železa, nyní ho můžete mít i nedostatek. A ten se také projevuje bledou pokožkou a soustavnou únavou. Ale nebojte, kontrola u lékaře a větší množství masa a luštěnin v jídelníčku problém rychle vyřeší.

Neovladatelné chutě i neustálá sytost

Ano, je pravda, že některé ženy si najednou začnou pochutnávat na kyselých okurkách se šlehačkou nebo pociťují jiné neobvyklé chutě. Ale ne všechny. Některé ženy zjistí své těhotenství kvůli náhlé ztrátě chuti a neustálému pocitu sytosti. Příčinou může být zvětšující se děloha, která tlačí na žaludek. Čím pokročilejší stádium těhotenství je, tím silnější může být pocit sytosti.

Nahoru
OKDalší informace