Menu

Styling obočí

Nezkrocené obočí jako aktuální hit

Home » Krása » Líčení a trendy » Styling obočí - 04.2017

Co se dříve pečlivě drželo dané linie, dnes rebelsky vybočuje z řady. Nezkrocené obočí jako módní trend.

Rámuje náš obličej a dává mu jeho nezaměnitelný výraz. Na tom se nic nezmění. Kde se však dříve nad očima klenula tenká, přesně vytrhaná linka, narostl v posledních letech znovu výrazný, hustý oblouk. Jen decentně upravený. Do módy se totiž dostalo přirozené obočí. A vypadá to, že tento trend i nadále přetrvává. Široké, plné a tmavé obočí působí mladistvě a je zkrátka in.

Módní vizážisté se však nebojí posunout tento styl ještě o kousíček dál. Nebo možná až do extrému. Pokud jsme až dosud naše obočí držely alespoň částečně na uzdě, podle potřeby ho upravovaly a uhlazovaly ve směru růstu, do budoucna by se měl prosadit zcela přírodní, nezkrocený vzhled. Tento look má v sobě trochu divokosti a drzosti. Uhlazenost střídá ležérní rozčepýřenost. Začátek obočí u kořene nosu bývá dokonce zdůrazněn tak, jako bychom ho zamračeně stahovaly. Vrásky si však proto dělat nemusíte.

Tento extravagantně výrazný look velí obočí obarvit, nebo dokreslit a zahustit tužkou na obočí. Poté ho pomocí gelu na obočí pročesat – ale pozor, v tomto případě proti směru růstu. Chloupky by tedy každopádně neměly být uhlazené ve stejném směru.

Jde tedy o podobný postup, jako když upravený účes naschvál trochu stylově rozdrbeme. Ale efekt, kterého tím docílíme, je vskutku podmanivý. Díky uměle vytvořené divokosti je hlavní pozornost strhávána na oční partie, které tak automaticky působí expresivněji a rozzářeně. Přitom nehraje roli, jestli máte obočí od přírody husté, spíše řidší nebo sem tam nějaký chloupek chybí. Se šikovnými kosmetickými pomocníky a našimi praktickými tipy bude úprava a styling obočí hračka. A další dobrou zprávou určitě je, že na bolestivé vytrhání přitom můžete zapomenout.

Dokonalé obočí krok za krokem:

Zahustit

Za pomoci tužky na obočí, tónovacího gelu nebo řasenky na obočí můžete Vaše obočí nejen ztmavit, ale také docílit plnějšího dojmu. Například řasenka na obočí s mikrovlákny chloupky obočí zároveň šikovně zahustí. Ať už sáhnete po jakékoli tužce, důležité je, abyste na pokožku obočí nemalovaly, ale jednotlivé chloupky doplnily jemnými tahy ve směru růstu. Barva, kterou přitom použijete, by měla být o jeden až dva tóny tmavší než je přirozená barva Vašeho obočí.

Doplnit

Pokud Vaše obočí není všude stejně husté, nezbývá, než ho doplnit. K tomu se nejlépe hodí pudr na obočí, který se nanáší buď štětečkem s jemnou, pevnou a lehce zkosenou špičkou, nebo speciálním přiloženým aplikátorem. Předností pudru na obočí je široké spektrum barevných odstínů, které nabízí. Při aplikaci je třeba dávat pozor, aby domalované obočí nebylo až příliš silné a nepřekračovalo meze cílené přirozenosti. Poté, co chloupky učešete do požadovaného tvaru, zafixujte nakonec výsledek pomocí gelu na obočí. Ten dodá obočí rozjasněný vzhled a současně prodlouží trvanlivost barvy.

Nabarvit

Pokud máte od přírody světlé obočí, bývá jeho ztmavování vždycky trochu problematické. Dnes se však nabízí celá řada možností, jak dosáhnout tmavšího obočí. Jednu z trvalejších variant představuje jeho obarvení. Především, pokud nemáte chuť používat každý den řasenku na obočí. Nejjednodušší je profesionální ošetření u kosmetičky, ale existují i speciální barvy na obočí pro domácí použití. Pokud je to možné, mělo by být obočí vždy o něco tmavší než vlasy. Ohled je třeba brát i na barevnou typologii. Takzvané studené typy s modrýma očima a černými vlasy by proto měly vsadit na studené barvy. K ženám se zelenýma očima a hnědými vlasy, tedy teplým typům, se zase lépe hodí teplejší barevné odstíny

Tip: Křivka obočí by měla být přizpůsobena také tvaru obličeje. Pokud si nejste jistá, nechte si poradit od kosmetičky.


1.  Přirozené vytvarování. Sametový pudr na obočí trend IT UP vykouzlí dokonale vymodelované a přirozeně zvýrazněné obočí. Je odolný proti vodě i otěru a zajistí tak dokonalý vzhled po celý den.

2. Multifunkční pomocník. Voděodolná tužka na obočí trend IT UP Waterdrop s integrovaným kartáčkem umožňuje snadnou úpravu obočí. Speciálně tvarovaná tuha se postará o precizní výsledek.

 

 

3. Bezchybný styling. Barevný gel na obočí trend IT UP podporuje jeho plnost a sílu. Zároveň šetrně zafixuje požadovaný tvar obočí.

4. Šikovná pastelka. Tužka na obočí trend IT UP s jemnou texturou a dlouhotrvajícím efektem je ideální pro decentní i intenzivní modelaci a úpravu obočí. Veškeré produkty v nabídce ve více odstínech.

Hvězdné obočí na instagramu

My heart ❤️ #keiraknightley

Ein Beitrag geteilt von Keira Knightley (@keira_knightley_) am

Thank you so much @karllagerfeld @chanelofficial ❤️❤️❤️ #ChanelMetiersArt #ParisCosmopolite

Ein Beitrag geteilt von Cara Delevingne (@caradelevingne) am

Ritz.

Ein Beitrag geteilt von Carine Roitfeld (@carineroitfeld) am

Audrey Hepburn photographed by Bud Fraker, c. 1957 || so excited for the holidays!! 🎄❤️ #audreyhepburn

Ein Beitrag geteilt von Audrey Hepburn (@audrey.hepburn) am

Before the dress goes on... #goldenglobes2017

Ein Beitrag geteilt von hailee steinfeld (@haileesteinfeld) am

Feeling Berry Noir for tonight's @VanityFair Oscar party...

Ein Beitrag geteilt von Lily Collins (@lilyjcollins) am

@wkorea cover story by @luigiandiango x

Ein Beitrag geteilt von Gigi Hadid (@gigihadid) am

Nahoru
OKDalší informace