Menu

Slavnostní tabule

Jak ozdobit stůl před vánočním hodováním?

Home » Inspirace » Slavnostní tabule - 12.2019

Nejkrásnější část adventu začne, když se u slavnostně prostřeného stolu sejde celá rodina a přátelé, aby společně povečeřeli, bavili se a smáli. Proto bychom se neměli zabývat pouze tím, jaké dobroty pro všechny nachystáme, ale také si dát práci s neobvyklým prostřením stolu. S rodinným porcelánem stejně jako nestárnoucím sklem a textiliemi, které se propojí v elegantní harmonii, nemůžete nikdy udělat chybu. Vše libovolně kombinujte podle vlastního stylu. Ti z vás, kteří rádi následují trendy, by měli vsadit na pastelové nuance a kombinovat je se slámovými hvězdami.

Vyrobte vlastní jmenovky

Oproti tomu minimalisticky působí klasický porcelán v doprovodu vlastnoručně vyrobené vazby z jedlových větviček a osobitými jmenovkami. Napište jméno každého stolovníka na malou papírovou hvězdičku, tu nalepte na párátko, které následně zapíchněte do stříbrem natřeného korku.

Více zářivých akcentů na svou tabuli vnesete díky zlatým doplňkům, které zkombinujete s tmavými ubrousky nebo přímo nádobím. Vždy si dávejte pozor, abyste stůl až příliš nepřezdobili, koneckonců na něm musí zbýt dostatek místa pro pokrmy.

Bezchybné prostírání:

Tyhle triky vám pomohou zachránit drobné nehody:

Vosk vyteklý na ubrus: Vosk z ubrusu jednoduše odstraníte (Až když je zaschlý, jinak ho ještě více zapracujete do tkaniny!) pomocí žehličky a sacího papíru, případně papírové utěrky.

Stopy vodního kamene na skleničkách: Skleničky ponořte na pár minut do vlažné vody s trochou octové esence nebo několika lžičkami kyseliny citronové. Poté skleničky vydrhněte kartáčkem, případně zubní pastou. Nakonec dobře očistěte.

Skvrny na koberci: Vylité červené víno okamžitě zasypejte solí a následně jednoduše vysajte. Na mastné fleky nasypejte trochu sody nebo je navlhčete vodou a poté vyčistěte. Následně textil vyperte.

Pachy: Nechcete, aby se po celé kuchyni šířil pach z přepáleného oleje? Ještě před vařením si do kuchyně obstarejte osvěžovač vzduchu, který nedá zápachu šanci. Každopádně ale také důkladně vyvětrejte.

Nahoru
OKDalší informace