Menu

Slavnostní líčení očí

Hvězdné líčení na večírek

Home » Krása » Slavnostní líčení očí - 11.2017

Aktuální večírkové období přímo vyzývá k experimentům s výraznějším make-upem. Současné beauty trendy se zaměřují především na nepřehlédnutelné líčení očí v elegantním i punkovém duchu. Nechte se inspirovat a oslňte svým hvězdným lookem.

XXL řasy

Podmanivě dlouhé řasy nikdy nevyjdou z módy. A přestože dnešní řasenky dokáží opravdové divy, neváhejte při speciálních příležitostech využít i umělé řasy. Pokud se však nechcete proměnit v mrkací panenku, nalepte je pouze na spodní víčko, a to ne po celém oblouku, ale jen v podobě několika samostatných trsů. V dotvoření působivého výsledku pak stačí už jen trocha rozjasňující tvářenky a světlého lesku na rty.

Budete potřebovat:

 • umělé řasy
 • lepidlo na umělé řasy
 • pinzetu

Tip: Při aplikaci umělých řas dbejte na to, aby byla daná oční partie suchá a odmaštěná. Lepidlo na řasy pak bude déle držet.

Jak na to:

Trochu speciálního lepidla na umělé řasy kápněte na hřbet ruky. Jednotlivé trsy umělých řas uchopte pinzetou, jejich koncovou část lehce namočte do lepidla a poté umístěte na požadované místo spodní linie řas. V našem případě jsme použili čtyři trsy řas na každé straně.

Produktové tipy:

Precizní. Pinzeta ebelin se zašikmeným hrotem umožňuje snadné uchopení.

Stylové. S umělými řasami Catrice Lash Couture Single Lashes ve třech různých délkách hravě vytvoříte zcela individuální look. K dispozici pouze ve vybraných prodejnách dm!

Panda Eyes

I když nám „pandí oči“ většinou asi spíš asociují nepovedené, rozmazané líčení, výrazně orámované oči v kouřových tónech černé patří k aktuálním beauty trendům. Pro odlehčení a rozzáření tohoto poněkud temně působícího vzhledu se zejména na slavnostní večery ideálně hodí třpytky aplikované na oční víčka.

Budete potřebovat:

 • podkladovou bázi pod oční stíny
 • černou kajalovou tužku
 • černé oční stíny se třpytkami
 • štěteček na oční stíny

Jak na to:

Nejprve naneste podkladovou bázi pod oční stíny, která oční okolí optimálně připraví na aplikaci očních stínů a zajistí jejich lepší fixaci. Poté měkkou kajalovou tužkou s širokým hrotem obkreslete oko podél oblouku horních i spodních řas. Linka nemusí být nijak precizní a dokonalá, protože ji následně štětečkem po celé délce jemně rozetřete, tak aby na horním i spodním víčku vznikla černá, souměrně zaoblená plocha.

Nakonec horní víčko vymalujte černými očními stíny se třpytkami. Případně můžete použít i nalepovací blyštivé kamínky.

 

Produktové tipy:

Pudrové. Oční stíny v tužce trend IT UP Ultra Smokey (odstín 10) se díky integrované houbičce lehce roztírají a snadno vykouzlí variabilní kouřové líčení.

Sametové. Lehce třpytivé oční stíny trend IT UP Silk& Pearl (odstín 60) s intenzivní pigmentací zajistí působivý barevný výsledek.

Woman in black:

Kombinace výrazné černé oční linky a smyslně červených rtů představuje osvědčenou klasiku, která symbolizuje svůdnou ženskost. Pro ještě dramatičtější výsledný efekt můžete nanést černé oční stíny na celé víčko, silnou linku protáhnout do vnějšího koutku a lehce ji rozmáznout do kouřového nádechu.

Budete potřebovat:

 • černé oční stíny
 • štěteček na oční stíny
 • řasenku
 • dětský pudr
 • vatové tyčinky

Jak na to:

Pomocí zkoseného štětečku vymalujte černým očním stínem celé horní víčko. U vnitřního koutku stíny protáhněte až těsně pod obočí a směrem k vnějšímu koutku prodlužte kočičí linku, takže vznikne černá plocha ve tvaru trojúhelníku. Na spodní řasy naneste černou řasenku. Následně je jemně poprašte dětským pudrem a aplikujte další vrstvu řasenky. Řasy pak budou vypadat plnější a hustší.

Produktové tipy:

Intenzivní. Extra černá řasenka trend IT UP Endless Effect Extension & Curl s pečujícími výtažky disponuje zakřiveným gumovým kartáčkem pro pružné a husté řasy.

Matná. Rtěnka v tužce alverde (odstín 10 Red Kiss) s pečující krémovou texturou dodá rtům nejen intenzivní barvu, ale také sametovou hebkost.

 

Ležérní efekt

Tento look by měl působit nenuceně, trochu jako kdybyste se včera večer nedbale odlíčila nebo si právě omylem promnula oko a lehce rozmazala oční linky. Důležitou roli přitom hraje perfektně sjednocená, bezchybná pleť a dokonale zamaskované kruhy pod očima. Cílem totiž samozřejmě není vypadat rozespale, ale neotřele a trochu tajuplně. Stylový výsledek pak dotváří šťavnaté rty oživené leskem v červeném odstínu.

Budete potřebovat:

 • tekuté oční linky
 • řasenku
 • vatové tyčinky

Jak na to:

Tekutou oční linkou nakreslete tenkou konturu podél celého oka. Poté ji ihned, dříve než zcela zaschne, jemně rozmázněte pomocí vatové tyčinky. Cílem zde není precizně bezchybné, ale zdánlivě nedbale působící nalíčení očí v duchu ležérní elegance. Nakonec naneste silnější vrstvu řasenky, zejména ke špičkám řas.

 

Produktové tipy:

Zhušťující. Řasenka trend IT UP Eyettention Panorama s praktickým kartáčkem ve tvaru přesýpacích hodin pro maximální objem se postará o podmanivý pohled bez slepených řas.

Voděodolné. Tekuté oční linky trend IT UP Ultra Black v intenzivně černé barvě vykouzlí precizní a výrazné kontury.

 

Nahoru
OKDalší informace