Active Beauty
Séra na řasy

Séra na řasy

Mrknutím oka získat delší a hustší řasy. To je sen mnoha žen, kterému se nyní můžete přiblížit pomocí speciálních sér.

Také už jste vyzkoušela nespočet výrobků, ale stále to není ono? Ano, nejrůznější řasenky, umělé prodloužení i nalepovací řasy mohou pomoci vykouzlit nádherně bohaté a svůdné řasy. Ale pouze krátkodobě. Trvalejší řešení doposud chybělo. Beauty průmysl však nezahálí, takže dnes už jsou na světě šikovné přípravky i v oblasti péče o řasy. Jedná se o relativně nový objev – séra na řasy, někdy také nazývaná anglicky Lash Booster, která Vám pomohou dlouhodobě vyřešit problém s nedokonalými řasami. Tato séra totiž v zásadě fungují na dvou rovinách: Jednak stimulují tvorbu řasových kořínků, takže Vám porostou nové řasy a celkově dojde k jejich zhuštění. Zároveň se prodlužuje doba růstu, a řasy by proto měly vyrůst do větší délky.

Jak to funguje?

Vycházejme z toho, že délka života každé řasy je v průměru tři až pět měsíců. Poté řasa vypadne a ve většině případů místo ní naroste řasa nová. To však trvá až dva měsíce. Při pravidelném používání sér na řasy je stimulován růst řas a navíc se prodlužuje doba jejich růstu. Takže dřív než stačí stará řasa vypadnout, už roste nová, a tím dochází k nárůstu množství řas.

Trvalé řešení

Sérum se nanáší zpravidla každý večer na odlíčené řasy. Důležité je aplikovat ho až k hranici řas a očního víčka, aby se dostalo co nejblíže ke kořínkům. Účinné látky používané v sérech jsou z velké části obsažené i v přípravcích používaných při očních onemocněních. První výsledky můžete pozorovat zhruba po 4 až 8 týdnech.
Záleží samozřejmě na jednotlivých produktech a značkách, ale séra většinou obsahují také pečující a zvlhčující složky. Jedná se především o peptidy, vitamíny a další důležité živiny. Například panthenol (vitamín B5) má intenzivní hydratační účinky a dodává tak řasám lesk, zatímco biotin (vitamín B7) řasy posiluje a oddaluje jejich vypadávání. Kyselina hyaluronová zase zajistí hebkost a zdravý vzhled řas.
I tento malý zázrak však má malý háček: Pokud přestanete sérum používat, řasy se vrátí ke své původní hustotě.

Další tipy pro péči o řasy: číst dál

Tip 1. Před spaním řasy důkladně, ale opatrně odličte, aby se nelámaly. Namočte vatový tampon do odličovače na oči a řasenku stírejte vždy jen jedním směrem. Některé odličovače očí obsahují také pečující látky, které posílí slabé řasy.
Tip 2. Pokud máte citlivé oči a řasy, raději zapomeňte na voděodolnou řasenku.
Tip 3. Řasenku byste měla používat maximálně šest měsíců od otevření. Poté ji raději vyměňte za novou. Po delší době už by se totiž na kartáčku mohly rozmnožit bakterie, které způsobují záněty očí. A jejich důsledkem bývá často právě vypadávání řas.
Tip 4. Za řasy si netahejte a nemněte si oči. Také při odstraňování hrudek z řasenky dochází většinou k vypadnutí celé řasy, takže pozor na to.
Tip 5. Zkuste před spaním nanést na horní řasy pomocí vatové tyčinky tenkou vrstvu vazelíny. Ta řasy v podstatě „uzamkne“, čímž je chrání před vysoušením a jinými škodlivými vnějšími vlivy. Řasy si tak déle udrží přirozenou vlhkost a zůstanou zdravé a silné.
Tip 6. Využijte blahodárné účinky přírodních olejů. Působí jako přírodní kondicioner, který řasy potáhne ochrannou vrstvou. Vatovou tyčinkou namočenou v oleji večer několikrát opatrně přejeďte přes horní řasy. Olivový, kokosový a ricinový olej jsou díky svým obsaženým živinám a vitamínům obzvlášť vhodné pro tuto proceduru.
Tip 7. Podkladové báze pod řasenku s obsahem keratinu chrání a posilují řasy.