Menu

Bronzový nádech

Samoopalovací přípravky a jak je správně nanášet

Home » Krása » Bronzový nádech - 04.2017

I bez slunečních paprsků může vaše pleť získat přitažlivě snědý vzhled. Stačí si vybrat ty správné samoopalovací přípravky. A správně je aplikovat. Poradíme vám, jak na to.

1. Příprava

Čím hladší máte pokožku, tím rovnoměrnějšího výsledku docílíte. Proto se  doporučuje před každou aplikací samoopalovacího přípravku, ať už na obličej nebo tělo, použít pleťový peeling. Ten pomůže odstranit odumřelé kožní buňky, pokožku vyčistí, vyhladí a zjemní. Nezapomeňte přitom na lokty, kolena a paty.

2. Hydratace

Dobře zvlhčená pokožka lépe vstřebává barvu než pleť suchá. Před nanesením samoopalovacího krému proto nejprve použijte hydratační tělové mléko.

junge Frauen sonnen sich am Autodach3. Správný tón

Samoopalovací přípravky se většinou nabízí ve světlejším a intenzivnějším odstínu. Produkty pro světlou pleť obsahují menší koncentraci účinných látek způsobujících opálený vzhled než výrobky určené pro tmavší pokožku. Pokud váháte, sáhněte vždy raději po světlejší variantě a případně aplikaci zopakujte. Zda si vyberete samoopalovací gel, mléko, krém, pěnu, sprej nebo ubrousky, záleží jen na vás a na tom, co vám víc vyhovuje. Spreje jsou velmi praktické na hůře dostupné partie, například na zádech.

4. Preciznost a rovnoměrnost

Abyste dosáhli bezchybného výsledku bez viditelných přechodů a šmouh, je třeba samoopalovací přípravek nanést co nejrovnoměrněji. Což samozřejmě chvíli trvá. Začněte vždy u nohou a postupujte po těle směrem nahoru. Přípravek roztírejte krouživými pohyby, při rovných tazích spíše vzniknou šmouhy. Dbejte na to, aby byl v linii vlasů, obočí, na okrajích tváře a směrem k dekoltu krém dobře rozmazán do ztracena, aby se neobjevily znatelné okraje.

5. Případné úpravy

Pokud se přece jen něco nepovede, dejte si raději koupel. Ve vodě se horní vrstva pokožky změkčí a pomocí peelingu pak snadno odstraníte nepravidelné skvrny. Do oranžova zabarvených konečků prstů se pak můžete zbavit pomocí citronu.

6. Prodloužené opálení

I při „umělém“ opálení bez slunečních paprsků hraje péče o pokožku důležitou roli. Hydratační krémy oddalují proces odlupování horní vrstvy pokožky, která si tak déle uchová snědý nádech.

Užitečné tipy:

  • Samoopalovací mléko snáze nanesete rovnoměrným způsobem, když ho před aplikací smícháme stejným dílem s tělovým mlékem.
  • Použijte jednorázové rukavice, abyste si zbytečně nezabarvili ruce. Samoopalovací přípravek nechte volně působit a vstřebat minimálně 20 minut, abyste se vyhnuli skrvnám na oblečení.
  • Pokud to není na obale přímo uvedeno, nikdy nepoužívejte stejný přípravek na tělo i obličej! Pleť obličeje je totiž jemnější a citlivější, a vyžaduje proto speciální produkty uzpůsobené jejím potřebám.

 

Nahoru
OKDalší informace