Menu

Salzburg – jeviště světa

Přijeďte do Salzburgu a pochopíte, proč se W. A. Mozart narodil právě zde

Home » Inspirace » Salzburg – jeviště světa - 07.2019

Salzburg, který již sloužil jako kulisa pro slavný muzikál „The Sound of Music“ („Zvuk hudby“), je malý klenot v srdci Evropy, malebně umístěný na severním okraji Alp, v bezprostřední blízkosti  křišťálově čistých jezer s kvalitou pitné vody a majestátních hor s nejlepšími lyžařskými středisky.

Unikátní barokní architektura Mozartova města, harmonie kultury a přírody fascinují návštěvníky již mnoho staletí a také vedly UNESCO k tomu, aby v roce 1997 zahrnulo celé historické staré město Salzburgu do Seznamu světového kulturního dědictví jako obzvláště hodného ochrany. Salzburg nabízí po celý rok kulturní program s více než 4.000 akcemi. Mozartův týden v lednu zahajuje hudební rok, následují jej krátce nato festivaly v rámci velikonočních a svatodušních svátků a také světoznámý letní festival. Měsíc říjen přináší městu Kulturní dny, již po několik let se na podzim koná Jazz & the City a nejtišší čas roku doprovází slavný salzburský Adventní zpěv a mnoho adventních a předvánočních trhů.

V historickém centru Salzburgu, kam nemohou vjíždět auta, jsou pěšky snadno dostupné všechny světově proslulé památky. Zámek Mirabell a okolní zahrady Mirabell nabízí úchvatný pohled na salzburskou dominantu, mohutnou pevnost Hohensalzburg a staré město s ulicí Getreidegasse, kde se narodil nejznámější syn Salzburgu, W. A. mozart, se Salzburským dómem, který ještě dnes svědčí o více než 1.000 letech panování knížecích arcibiskupů a Rezidencí s působivou galerií Residenzgalerie a arcibiskupskými přepychovými salonky. Nenechte si ujít  zámek Hellbrunn se světoznámými vodními prvky, malebně rozmístěnými v krásném parku.

Po prohlídce města byste měli navštívit některou z tradičních kaváren, např. kavárnu Tomaselli, nejstarší kavárnu v Rakousku nebo přímo naproti kavárnu Fürst, kde je stále možné ochutnat originální salzburské Mozartovy kuličky (Mozartkugel) ručně vyrobené vnukem vynálezce. Mimochodem, toto je ideální suvenýr ze Salzburgu, protože jsou k dostání pouze zde.

Večer můžete strávit ve Stiftskeller St. Peter, nejstarší restauraci ve střední Evropě, kde si můžete během koncertu  Mozart Dinner Concert s nejkrásnějšími áriemi z Mozartových oper užít večeři dle originálních receptů z Mozartovy doby. Kdo to má raději trochu modernější, určitě by neměl vynechat Red Bull Hangar 7 (Hangár č. 7), původně plánovaný pro umístění sbírky historických letadel a závodních automobilů Formule 1, který se stal synonymem avantgardní architektury, moderního umění a špičkové gastronomie.

Jako rodiště a působiště Wolfganga Amadea Mozarta a jako dějiště Salzburského festivalu je Salzburg světově proslulý. Procházka barokním městem na břehu řeky Salzach na návštěvníka dýchne historií a zároveň připraví překvapivě moderní pohledy. Podíváte-li se blíže, objevíte dokonalou harmonii přírody a architektury zasazené v nádherném panoramatu okolních hor a jezer.

Náš tip: Salzburg Card – karta výhod města Salzburg pro volný vstup na všechny pamětihodnosti, bezplatné využití veřejných dopravních prostředků a celá řada dalších výhod. Díky Salzburg Card a všem jejím výhodám můžete jednoduchým a pohodlným způsobem poznávat Mozartovo město.

Jaké výhody má Salzburg Card?

  • jednorázový přístup ke všem pamětihodnostem města a do muzeí zdarma
  • bezplatná přeprava veřejnými dopravními prostředky (vč. jízdy lanovkou na Hohensalzburg a na Untersberg, plavby lodí po Salzachu)
  • atraktivní slevy při návštěvách kulturních pořadů
  • dodatečné slevy u mnoha výletních cílů

 

Kartu Salzburg Card s platností na 24, 48 nebo 72 hodin zakoupíte ve všech turistických infocentrech ve městě, nebo si ji můžete objednat přímo online, případně na recepci vašeho hotelu.

 

BUCH TIPP Soutěžte o pobyt v Salzburgu

Chtěli byste zažít magickou atmosféru rakouského Salzburgu a ochutnat například proslulé Mozartovy koule? Zúčastněte se naší soutěže a vyhrajte pobyt v tomto magickém městě.

Stačí vyplnit soutěžní formulář na webu dm.cz a správně odpovědět na soutěžní otázku, jak se nazývá nejstarší rakouská kavárna.

Soutěž probíhá od 26. 7. do 15. 9. 2019.

 

 

Nahoru
OKDalší informace